Adopcja konia problem

udost瘼nij: 
Chcia豉m adoptowac konia z fundacji Centaurus niestety to co zobaczy豉m na miejscu ... zamurowa這 mnie. Konie trzymane byly w okropnych warunkach. Co wiecie o tej fundacji? Na co ida pieniadze, ktore wp豉ca tyle osob? ;/
Oliwia -
karmenka
(2011/09/22 15:37) 0

nie mam poj璚ia nigdy tam nie by豉m... wdg. mnie dobrze 瞠 te konie wog鏊e 篡j, gdy by nie centaurus pewnie juz by ich nie by這... a zreszt wykarmi tyle koni to te sporo kasy

Marcela Godek
Haflinka
(2011/09/27 09:27) 0

Witaj ,nie wiem w kt鏎ej stadninie Centaurusa by豉 ja te odwiedzi豉m ich dwie stadniny pod Warszaw w Swi皻ochowie k/Tarczyna i w Wojnowie ko這 Zielonej g鏎y i te mog potwierdzi Twoje zdanie 瞠 konie trzymane s w skandalicznych warunkachi dziwi si ludziom 瞠 daj pieni康ze tylko gdzie one id napewno nie na konie tylko do kiesze pseudowolontariuszy gdzie s jakie instytucje kt鏎e to kontroluj teraz w Wojnowie prawdopodobnie jest lepiej bo mieli jakiego dobrego cz這wieka kt鏎u im pobudowa stajnie a jak by這 to zrobi豉m kilka zdj耩 najwy窺zy czas aby si t fundacj kto zajol bo pod Tarczynem konie sta造 po kolana w wodzie i to ma by fundacja broni帷a praw koni,mo瞠 kto z funtacji tej we幟ie g這s ch皻nie przyst徙ie do dyskusji.Pozdrawiam Haflinka za.zdj璚ia stajni

Marcela Godek
Haflinka
(2011/09/27 09:29) 0

Przykro mi ale nie mog za豉czy zdj耩 bo pojemno嗆 jest za du瘸 ale jak kto potrzebuje to wy郵 na maila Haflinka

Marcela Godek
Haflinka
(2011/09/27 09:34) 0

Witaj ,nie wiem w kt鏎ej stadninie Centaurusa by豉 ja te odwiedzi豉m ich dwie stadniny pod Warszaw w Swi皻ochowie k/Tarczyna i w Wojnowie ko這 Zielonej g鏎y i te mog potwierdzi Twoje zdanie 瞠 konie trzymane s w skandalicznych warunkach !i dziwi si ludziom 瞠 daj pieni康ze tylko gdzie one id napewno nie na konie tylko do kiesze pseudowolontariuszy gdzie s jakie instytucje kt鏎e to kontroluj teraz w Wojnowie prawdopodobnie jest lepiej bo mieli jakiego dobrego cz這wieka kt鏎y im pobudowa stajnie a jak by這 to zrobi豉m kilka zdj耩 najwy窺zy czas aby si t fundacj kto zaj掖 bo pod Tarczynem konie sta造 po kolana w wodzie i to ma by fundacja broni帷a praw koni,mo瞠 kto z funtacji tej we幟ie g這s ch皻nie przyst徙ie do dyskusji.Pozdrawiam Haflinka za.zdj璚ia stajni

Marcela Godek
Haflinka
(2011/09/27 09:35) 0

Witaj ,nie wiem w kt鏎ej stadninie Centaurusa by豉 ja te odwiedzi豉m ich dwie stadniny pod Warszaw w Swi皻ochowie k/Tarczyna i w Wojnowie ko這 Zielonej g鏎y i te mog potwierdzi Twoje zdanie 瞠 konie trzymane s w skandalicznych warunkachi dziwi si ludziom 瞠 daj pieni康ze tylko gdzie one id napewno nie na konie tylko do kiesze pseudowolontariuszy gdzie s jakie instytucje kt鏎e to kontroluj teraz w Wojnowie prawdopodobnie jest lepiej bo mieli jakiego dobrego cz這wieka kt鏎y im pobudowa stajnie a jak by這 to zrobi豉m kilka zdj耩 najwy窺zy czas aby si t fundacj kto zaj掖 bo pod Tarczynem konie sta造 po kolana w wodzie i to ma by fundacja broni帷a praw koni,mo瞠 kto z funtacji tej we幟ie g這s ch皻nie przyst徙ie do dyskusji.Pozdrawiam Haflinka za.zdj璚ia stajni

Ola Koniara
Ola Koniara
(2011/09/27 12:26) 0

O Bo瞠... S造sza豉m ju o takich przypadkach i a serce si kraja. Ludzie przekazuj im pieni康ze, a oni co? Fajki sobie kupuj? To okropne.

Karina Majchrzak
Karina83
(2011/10/01 17:44) 0

Mam 1konika z tej fundacji,wi璚 mo瞠 nie powinnam zabiera g這su,bo mi go jeszcze zabior,a jest u mnie ponad rok i bardzo go kocham :-)Adopcja przebieg豉 dosy dziwnie.U nich jest tak,瞠 p豉ci si za konia 1000z,przez pierwszy rok co miesi帷 trzeba wysy豉 zdj璚ia,a po roku fotki co 3miesi帷e.Mi od tej op豉ty odst徙iono,bo konik by bardzo m這dy,nie mia jeszcze roku,wymaga du穎 pracy i koszty kastracji wzi窸am na siebie.Tyle,瞠 sama po tego konika jecha豉m-dosy daleko nad morze :-) Wiadomo,moje koszty to paliwo,wynajem przyczepy...W pocz徠kowych mailach mnie "straszono",瞠 przyjedzie do mnie jaka komisja,czy mam odpowiednie warunki na trzymanie konia itd itp.Do tej pory nikogo nie by這.Wspomn jeszcze,瞠 mam jeszcze swojego konia-klaczk 郵御k i ma貫go wzi窸am do towarzystwa.Moim zdaniem warunki mam naprawd dobre,ale gdyby im rzeczywi軼ie tak zale瘸這,to powinni mnie odwiedzi i na wszystko sobie popatrze.Dosta豉m od nich maila,瞠 z pieni捫k闚 z aukcji starczy這 nie tylko na wykup tego konika , kt鏎ego adoptowa豉m,ale tak瞠 na wiadro witamin,kt鏎e trafi wraz z nim do nowego domu...jak si o nie upomnia豉m,no bo przecie sami mi tego maila przys豉li,to oni nic nie wiedz i nie rozumiej,kto to do mnie wys豉...no ja te nie wiem...Konik dosta w stajni "przechodniej" jedn szczepionk,a drug mia豉m dosta do r瘯i,bo te starczy這 na nie z pieni捫k闚 uzyskanych z allegro...No nie dosta豉m.Pal to sze嗆,sama wezwa豉m sobie weterynarza i wszystko za豉twi豉m.Kolejne dziwne zdarzenie mia豉m w stajni w Wojnowie,gdzie pojecha豉m zawie潭 worek owsa,marchewki i troch suszonego chleba.Facet zajmuj帷y si tamtejszymi ko闓i powiedzia,瞠 nie sta ich na zakup siana dla koni i znowu b璠zie musia sprzeda swojego pupila.No to ja w pop這chu dzwoni do dziewczyny zajmuj帷ej si tymi ko闓i,瞠 jak brakuje im siana,to ja mog nawet ze swojego zapasu co odda,ju za豉twiam  siano od innych gospodarczy,kombinuj,jak zdoby pieni康ze,mo瞠 od szefa,kt鏎y kocha zwierzaki...a ona mi m闚i,瞠 to nieprawda,瞠 niby siano maj,a ten pupil nie idzie na sprzeda,tylko na wypo篡czenie dla syna gospodarza,kt鏎y siana troch dal...No troch dziwne podej軼ie...po co m闚i ludziom takie bajki...dziwny ten facet...Ale najlepsz rzecz us造sza豉m...no nie wa積e od kogo czy gdzie...疾 podobno Pani prezes tego ca貫go Centaurusa za pieni康ze uzyskane z aukcji na ratowanie koni,kupi豉 sobie rumaka za 豉dnych kilkana軼ie tysi璚y...i trzyma go w stajni albo pod Warszaw czy pod Wroc豉wiem...no nie wiem,gdzie oni jeszcze swoje stajnie maj...Tak wi璚 by豉m w stajni w Wojnowie,widzia豉m...Koni na niedu篡m wybiegu ca豉 masa...utyt豉ne te konie,nie wyczyszczone,grzywy popl徠ane...a oni za ubrudzone konie chc je zabiera w豉軼icielom...Lata tam wtedy jaki kuc z rozwalonym okiem,bo si podobno konie pokopa造...no na takim metra簑 takie stado,no nic dziwnego.Podobno by weterynarz u tego kuca,ale nie rozumiem,dlaczego ko lata bez 瘸dnego opatrunku!Mi瘰ko by這 wida!!!畝dnego szycia nie mia?No mo瞠 i nie,bo oko to sprawa delikatna,ale chocia opatrunek,瞠by mu si tam nie kurzy這!!!Moim zdaniem,je瞠li chcecie jako pom鏂 tym koniom,to nie dawajcie pieni璠zy,bo te nie wiadomo,gdzie trafi.Lepiej co zawie潭-owies,marchew,suszony chleb,witaminy...Tak wygl康a sprawa z punktu widzenia kogo,kto ma konia z tej fundacji,ale kto uwa瘸,瞠 sprawy nie maj si tam za dobrze.

Ula s
Oczy Nocy
(2011/10/01 20:27) 0

Ja zawsze mia豉m dobre zdanie na temat tej fundacji, ale nie mia豉m z ni wi瘯szych do czynie, ale czy mo瞠cie wstawi chocia zdj璚ia jakie jak to naprawd wygl康a? Tak na potwierdzenie bo bardzo trudno mi uwierzy.

Lucyna Melerska
Lucciolla
(2011/10/02 12:19) 0

Nie od dzi wiadomo, 瞠 prowadzenie fundacji mo瞠 by niez造m biznesem. Wystarczy spojrze na ilo嗆 funkcjonuj帷ych fundacji szczyc帷ych si pomoc r騜norakiej ma軼i, dzieciom, zwierz皻om, przyrodzie, chorym, zdrowym, sportowcom, geniuszom itd., itp. Jak jest w przypadku Centaurusa - nie wiem, wi璚 ocenia nie b璠. Osobi軼ie, od bardzo kr鏒kiego czasu, w miar swoich mo磧iwo軼i wspieram finansowo Fundacj Pegasus. Przy podj璚iu decyzji o wyborze tej a nie innej fundacji kierowa豉m si przede wszystkim swoj intuicj. Nie pozostaje nam nic innego ni wiara w to, 瞠 faktycznie nasze (b康 co b康 ci篹ko zarobione pieni康ze) s wykorzystywane na ratowanie koni, a nie na nowy samoch鏚 dla prezesa ;-)

u篡tkownik19557
u篡tkownik19557 (2011/10/02 12:58) 0

A ile oni maj tych stajni i gdzie?

Bo mo瞠 uda這by mi si pojecha.

Angelika Szyma雟ka
angy18
(2011/10/02 22:06) 0

Jedna napewno jest w 安i皻ochowie, gmina Tarczyn ko這 Wa-wy ( by豉m tam  jakis miesi帷 temu), i jeszcze s chyba dwie gdzie nad morzem.

u篡tkownik19437
u篡tkownik19437 (2011/10/04 10:07) 0

Jest jeszcze we Wroc豉wiu :)

Marcela Godek
Haflinka
(2011/10/27 17:12) 0

Cze嗆 Oczy Nocy chcesz zdj璚ia z Centaurusa to przesy豉m Ci tak by這 w maju tego roku w Wojnowie k/Zielonej G鏎y podaj adres mail to Ci prze郵 bo tutaj mo積a max 100Kb

Pozdrawiam Haflinka

畝neta D帳rowska
basta
(2012/04/04 21:47) 0

WITAM .[sorki je郵i wkradnie si Byczek ?] W這sy mi staj demba jak to czytam ? Ja mam zamiar adoptowa kucyczk z Centaurusa w Wiktorowie gm. Nasielsk -by豉m tam i z mnustwa ma造ch kucy tylko 1 wa . by do adopcji [by豉m bardzo zdziwiona ?] Mimo to by豉m um闚iona z kierowniczk ale mia豉 pilny wyjazd ??? Co do koni to wygl康a造 ok . Nawet na wybiegach mia造 siano .Dzwoni豉m jeszcze raz i napisa豉m maila -Niby co dla mnie maj znale嗆 ale ju troche czekam ? a g逝pio mi si tak dopomina ? a co do P. kierowniczki to te dosz造 mnie inne s逝chy -nie wypada o nich m闚i ? Je郵i adopcja jest bezp豉tna ? to nie bende p豉ci tylko podzi瘯uje i poszukam gdzie indziej ? [do kariny]

畝neta D帳rowska
u篡tkownik23852
u篡tkownik23852 (2012/04/04 21:56) 0

Serio?! My郵a豉m, 瞠 oni naprawd koniom pomagaj! Nic nie wiem! W Koniu Polskim nawet o nich pisali!

Agnieszka Zawieja
agaz1994
(2012/06/05 12:34) 0

wed逝g nie lepiej by by這 gdyby mo積a by這 wykupi od nich konie kt鏎e wyjd na prost i nie s chore... oczywi軼ie by mieli kontrole nad nimi by nie mia造 z造ch warunk闚, ale to chore, ze nie pozwalaj na nich praktycznie nic robi tylko na przyk豉d trzyma na 陰ce... cz這wiek kt鏎y we幟ie takiego konia i powiedzmy po jego rehabilitacji okazuje si, 瞠 ko jest dobrym skoczkiem wg mnie m鏬豚y troch pochodzi w tym sporcie, a nie by od razu skazany,m na wieczn emerytur.

Agnieszka Zawieja
agaz1994
(2012/06/05 12:34) 0

no i wetty mieli by wi璚ej pieni璠zy by pomaga tym jeszcze bardziej potrzebuj帷ym koniom i by trzyma je w godnych warunkach.

Ania
korona2001
(2012/06/06 21:42) 0

S逝chajcie ja mam troch inne zdanie na temat tej fundacji ... Faktem jest 瞠 nie by豉m w tych stajniach ... Ale to nie jest tak 豉two zapewni luksusowe boksy dla ka盥ego konia , tym bardziej  瞠 tych koni jest tam wiele ja si ciesz 瞠 te konie w og鏊e jeszcze 篡j i maj co je嗆 s wypuszczane na 陰ki i maj dobr opiek ( chodzi mi oto 瞠 nie s bite ani nikt nad nimi si nie zn璚a)to 瞠 te konie stoj na uwi您ie to jest dla nich nic w por闚naniu do tego co przesz造 i one s zadowolone 瞠 maj co w 興obie, ( nie m闚i 瞠 boks闚 nie powinno by ) Ale cieszmy si 瞠 w og鏊e istniej takie fundacje jak te ...A te pieni康ze id na wy篡wienie tych wszystkich rumak闚, na leczenie , kt鏎ych w niekt鏎ych przypadkach jest bardzo kosztowne, na wykup innych koni. A wa積iejsze jak dla mnie jest zdrowie jakiego chorego konia ni te boksy ...

Ania
korona2001
(2012/06/06 21:44) 0

Prosi豉bym o zdj璚ia  Na maila koniara66666@o2.pl

Oliwia -
karmenka
(2012/06/06 23:06) 0

S逝chajcie ja mam troch inne zdanie na temat tej fundacji ... Faktem jest 瞠 nie by豉m w tych stajniach ... Ale to nie jest tak 豉two zapewni luksusowe boksy dla ka盥ego konia , tym bardziej  瞠 tych koni jest tam wiele ja si ciesz 瞠 te konie w og鏊e jeszcze 篡j i maj co je嗆 s wypuszczane na 陰ki i maj dobr opiek ( chodzi mi oto 瞠 nie s bite ani nikt nad nimi si nie zn璚a)to 瞠 te konie stoj na uwi您ie to jest dla nich nic w por闚naniu do tego co przesz造 i one s zadowolone 瞠 maj co w 興obie, ( nie m闚i 瞠 boks闚 nie powinno by ) Ale cieszmy si 瞠 w og鏊e istniej takie fundacje jak te ...A te pieni康ze id na wy篡wienie tych wszystkich rumak闚, na leczenie , kt鏎ych w niekt鏎ych przypadkach jest bardzo kosztowne, na wykup innych koni. A wa積iejsze jak dla mnie jest zdrowie jakiego chorego konia ni te boksy ...

dok豉dnie, a te konie i tak w ko鎍u doczekaj si瘯ochaj帷ej rodziny. to jest tylko ostoja, w kt鏎ej 

Konski Rzad
Konski Rzad
(2012/06/07 09:51) 0

Odnosz帷 si do pytania autorki uwa瘸m, 瞠 nie wa積e gdzie by trzymany wcze郾iej ko kt鏎ego chcesz adoptowa. Grunt to pomoc jak Ty mo瞠sz mu zaoferowa, w tym przypadku zagwarantowa lepsze warunki, zadba o zdrowie i kondycje. Od takich zwierz徠 otrzymuje si najwi璚ej mi這軼i!

Konski Rzad
Konski Rzad
(2012/06/07 09:51) 0

Odnosz帷 si do pytania autorki uwa瘸m, 瞠 nie wa積e gdzie by trzymany wcze郾iej ko kt鏎ego chcesz adoptowa. Grunt to pomoc jak Ty mo瞠sz mu zaoferowa, w tym przypadku zagwarantowa lepsze warunki, zadba o zdrowie i kondycje. Od takich zwierz徠 otrzymuje si najwi璚ej mi這軼i!

Iza Mazur
Renizi
(2012/06/07 11:52) 0

Jako nie chce mi si wierzy. Pewnie trafiacie na jakie indywidualne sytuacje. Konik chodzi z ran bez szy? Mo瞠 ledwo zosta wyci庵ni皻y z transportu, a fundacja zbiera豉 kolejne datki na operacj tego konia?Sp鎩rzcie ile maj koni...Ile maj miejsca w stajniach.Dziwicie sie ze oddaj konie do adopcji?Musz mie wi璚ej miejsca na nowe konie kt鏎e b璠 ratowa, a nie mog sobie pozwoli wydawa otrzymanych pieni璠zy na remont stajni czy wszelkie inne udogodnienia kt鏎e wam si wydaj normalne bo co jak im przyjdzie zap豉ci za operacj jednego delikwenta 10 ty z這tych? Ja za takie pieni康ze wybuduj sobie stajnie pod domem albo kupie sobie auto. Oni musz oszcz璠za ka盥y grosz po to, 瞠by nie szcz璠zi go kiedy nada si okazja do uratowania kolejnej istoty. Lekarstwa dla tych koni te darmowe nie s, tak samo wszelkie witaminki.W takich fundacjach, schroniskach i innych sprawach wszelkie remonty robi wolontariusze z w豉snej woli i z w豉snych oszcz璠no軼i. Mo瞠 mieli remont w domu i zosta造 jakie materia造, to je znosz i zbieraj.
Wiecie ile pieni璠zy 篡czy sobie handlarz za wykupienie konia? A szczeg鏊nie kiedy odkryje 瞠 potencjalny nowy w豉軼iciel jest z jakiej fundacji, to uwielbia zdziera z nich kase bo wie 瞠 konia kupi tak czy siak.
Co do samej adopcji.Kiedy szwagierka dzwoni豉 do fundacji dowiedzia豉 si 瞠 obecnie adopcja przebiega ca趾owicie za darmo, tylko trzeba sobie za豉twi transport i powiedzie im gdzie ko b璠zie mieszka, w jakich warunkach, kto sie b璠zie nim zajmowa, jakie s umiej皻no軼i je寮zieckie i do czego knik ma by u篡tkowany. Chcieli wiedzie czy potencjalny w豉軼iciel zna objawy podstawowych chor鏏. Kolejnym warunkiem by這 obowi您kowe widzenie konika z wetem co miesi帷 i wys豉nie im papier闚 z za鈍iadczeniem o tym wraz ze zdj璚iami konika.Tyle.Nie jestem wi璚 pewna czy wszyscy m闚imy o tej samej fundacji czy nie, ale ja odnios豉m bardzo pozytywne wra瞠nie z kontakt闚 z Centaurusem.

Karolina Bier-G鏎na
karolina-natali
(2012/09/16 18:33) 0

Opowiem wam moj przygode z fundacj Centaurus .4 lata temu zachorowa豉m na zanik szpiku kostnego , by豉m zg這szona do fundacji Mam marzenia i wymarzy豉m sobie konia . Z powodu i non stop le瘸豉m w szpitalu konia otrzyma豉m dopiero rok temu . Ko mia by m鎩 i podpisanie umowy z t fundacj mia這 by tylko formalno軼i , po wszystkim dowiedzia豉m si 瞠 nie otrzymam paszportu konia . Przez ca造 rok non stop by造 pretensje o nie wysy豉nie zdj耩 na czas o to 瞠 przwioz豉m konia bez ich zgody . Nie my郵eli jednak 瞠 jestem osob chor i nie mog豉m zbyt cz瘰to go na pocz徠ku odwiedza . Jaki czas temu rano dosta豉m smsa 瞠 ko dzisiaj zostanie mi odebrany  do godziny 22 . By豉m w szoku i nie wiedzia豉m o co chodzi . Domaga豉m si wyja郾ie no i oczywi軼ie Pani mi powiedzia豉 瞠 utracili zaufanie do mnie a w umowie jest 瞠 mog go w ka盥ej chwili odebra . Pani by豉 tak grzeczna 瞠 powiedzia豉 瞠 ze wzgl璠u na okoliczno軼i adopcji nie b璠 mnie obci捫a kosztami przewozu konia itp . Napisa豉m odwo豉nie jeszcze tego samego dnia po czym  odpisano mi 瞠 瘸dne odwo豉nia nie s brane ju pod uwage i 瞠 to decyzja zebrania ca貫j rady ( oczywi軼ie nie zosta豉m nawet powiadomiona o 瘸dnym zebraniu i zarzutach ) W ko鎍u Pani napisa豉 mi wyja郾ienie 瞠 przez to i ko by je盥穎ny przez inne osoby bez pytania ich ( sama nie mog豉m je寮zi a nie chcia豉m aby ko zdzicza do reszty ) 瞠 niby dwa razy zosta przewieziony bez ich wiedzy ( drugie przeniesienie zosta這 wyumy郵o ne przez nich jako argument  ) Ko zosta zabrany a fundacja tylko skorzysta豉 bo ko do nich pojecha ode mnie w najlepszym porz康ku bo mia najlepsz opieke .