Choroby koni - forum leczenie szczepionki leki galopuje.pl

utworzono: 2011/02/26 14:44

Choroby koni

Post został dodany w grupie:

Choroby wewnętrzne koni to grupa stworzona z myślą o osobach, które chcą wybrać szpital dla koni. Tu…»

15 użytkowników | 83 wątków
    Jakie znacie choroby koni.. ?
Np: Świerzb koni: Jest to zaraźliwa choroba skóry spowodowana przez pasożyty skórne. Może to być spowodowane zanieczyszczonymi świerzbowcami.. ( uprząż,szczotki )

Podgląd zdjęć na forum tylko
dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto lubzaloguj się

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/26 16:51
Hej ,znam dużo chorób koni są to np.choroby kończyn np.
-Kulawizna-każde uszkodzenie kończyny koniowi sprawia ból,każde zerwanie ścięgna.
-Nagwożdżenie-kiedy koń ustanie kopytem na ostry przedmiot.
-Zagwożdżenie-następuje podczas kucia konia w skutek zranienia podkowiakiem głębiej położonych,miękkich części kopyta.
-Gnicie strzałki i rak strzałki-następuje u koni ,które mało pracują i stoją w brudnej i wilgotnej stajni(boksie).
-Zatrat-jest to rana na koronce kopyta(następuje ,gdy koń ustanie nogą na noge)
-Zapalenie ścięgien-naderwanie ścięgien w skutek nadmiernie ciężkiej pracy jak również potknięcia się ,posliznięcie i upadek konia.
-Reumatyzm mięśniowy-zbyt ciężka praca np. w polu,szybka jazda konna (złaszcz ,gdy koń nie jest przyzwyczajony)
-Żabka lub obrączka-jest przewlekłym schorzeniem kości w okolicach stawu pęcinowego(nadmierne rozroście kości(okostnej).Żabke spotyka się u oni ,które w młodym wieku ciężko pracowały.
Znam jeszcze więcej ,ale to zadużo do pisania:)Pozdrawiam:))

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/26 23:14

Kolka jest moim koszmarem... Cały czas mam wrażenie, że pójdę do stajni i zobacze leżącego konia właśnie z kolką...

Nie wiem czemu ja tak mam... po prostu kracze, kracze i w końcu się stanie... ;/

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/03/05 18:22
jest ich wiele. ale może nie wywołujmy wilka z lasu ;]

zgłoś naruszenie

strona główna forum

polityka prywatności