Co zrobić, żeby wzmocnic mięśnie nóg?

/ 5 odpowiedzi
No bo jak anglezuję z nogami w strzemionach to ogólnie dobrze mi idzie, dopiero jak instruktorka mówi wyjmujemy prawą/lewą nogę za strzemiona i anglezujemy w kłusie to dopiero zaczyna sią męka, Ja nie mam tyle siły w nogach, żeby tak mocno ścisnąć to siodło albo w półsiadzie też nie mogę jechać za długo... Co zrobić żeby wzmocnić nogi?
jestemzlasu


Przysiady...

A poza tym chyba można samodzielnie na coś wpaść: jeździć na rowerze, pływać, biegać, ćwiczyć na siłowni, ćwiczyć aerobik, ściskać piłkę między kolanami, chodzić po górach, biegać po schodach i masę innych rzeczy, a przede wszystkim... jeździć konno. (2012/04/29 20:11)

MissJulliard


Dokładnie. Kiedyś też myślałam, że mam słabe uda. Teraz mam na nich taki mięsień, że najchętniej bym go wycięła :O (jest brzydki -.-). Po prostu jeździj konno. To sport, więc z czasem mięśnie się wyrobią :) 

PS Dużo też zależy od siodła, bo ja np. jeździłam raz w takim siodle, w którym zrobić półsiad, to był jakiś cud! :/ (2012/04/29 21:00)

buba


JEŹDZIĆ!Odkąd zaczęłam jeździć konno mam o wiele bardziej umięśnione nogi. (2012/04/29 22:13)

Marcin84


Jazda (kłusem) bez strzemion to nie tylko mięśnie nóg, powiedziałbym że ważniejsze są tu mięśnie brzucha. Zaangażuj też pośladki... (2012/04/30 11:00)

patriszia


Ja właśnie jak jeżdżę bez strzemion i mamy anglezować to używam mięśni pleców i brzucha. Delikatnie tylko ściskam udami siodło i staram się wypychać biodra do przodu i do tyłu. Jest to o wiele lepsze niż ściskanie z całych sił boków konia. :D  (2012/04/30 16:55)

Gorąca piątka