» » » » ★ Obserwuj★ Obserwujesz✕ Nie obserwuj

Farba dla konia

utworzony: 2012/01/21 08:51

Tak, wiem, że głupie pytanie, ale czy jest specjalna farba dla konia, zmywalna? I jeśli jest to gdzie można ją kupić

Chciałabym wiedzieć i czy to nie jest męczarnia dla konia??

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/21 10:10
a co to jest farba dla konia ?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/21 12:19
Tak słyszałam o niej , jest zmywalona.Ale nie wiem czy jest to dobre dla konia.Nawet na kotek.pl było , że w teledysku Seleny Gomez miały być malowane konie , ale obrońcy praw zwierząt protestowali by nie było i w końcu nie wiem czy jest ten teledysk z tymi końmi czy nie.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/21 12:39

Rpodkowa - moja koleżanka widziała ten teledysk. Faktycznie konie były pomalowane. To mi się nie podoba, bo po co to robić? Co to niby daje?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/25 17:23
A to nie jest na tej samej zasadzie, co farbowanie psów?
Nie żebym Cię pacyfikowała, ale jeżeli uda Ci się znaleźć takową farbę, to zastanów się czy to malowanie ma jakikolwiek pozytywny wpływ na konia. Podejrzewam, że byłaby to tylko twoja zachcianka do tego (bez obrazy) dla mnie niezbyt mądra.
Chciałabym też zwrócić uwagę, że farba to substancje chemiczne, tak samo jak farba źle wpływa na włos człowieka, zapewne źle działa na włosie konia.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 16:05
A ja mam w związku z tym małe pytanie...

Przykładowo: Na niektórych obozach (albo w mojej stajni, bo widziałam) organizowane są czasami konkursy na przebranie dla konia i jeźdźca. No i właśnie, niektórzy malują jakieś ozdoby np. na zadzie (serduszka, gwiazdeczki itp...).

Więc moje pytanie: Czym się to robi, czy to właśnie ta farba, o której rozmawiacie?

Pozdrawiam :)

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/01/26 16:37
Podejrzewam, że na takich obozach jest to zwykła farba plakatowa.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 23:15
No to raczej nie wypróbuję.
Nie eksperymentowałabym ze zwykłymi plakatówkami, bo jeszcze coś się może stać.
I tak naturalny koń jest najładniejszy. Wystarczy, że ładnie wyczyszczony i jest ok <3

Pozdrawiam :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/26 23:40
Mądra decyzja : )

Również pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/29 10:31

Może jest coś w tym stylu .... ale według mnie , to jest najzwyczajniejsza farba , tylko pod inną etykietką . A co ja o tym myślę ? To bezsens . I rzeczywiście głupie pytanie . Przecież farba to głównie chemikalia , no nie ? Zawsze to w jakiś sposób działa na skórę konia . Najprawdziwsza , najnormalniejsza w świecie a za razem najpiękniejsza , naturalna maśc konia już Ci nie wystarcza ? ja jestem zdecydowanie na NIE .

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/29 20:26
my na dożynkach malowaliśmy konie , ja np swojego pomalowałam w słońca bo mój koń to takie moje słoneczko :D

malowaliśmy je niewiem czy to były coś jakby pastele, wiem że to były jakieś mazaki/pastele zmywalne nie podrażniające skóry.

Bo akurat taka pani kupiła dla swojej córki bo ona wszystkich tam malowała :D niestety nie znam nazwy ale może wystarczy żeby powiedzieć w jakimśsklepie coś do malowania ludzi przeciw właśnie jakieś alergiczne i zmywalne

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/01/29 20:50
Skoro piszesz że jak pastele to na 100 % farba dla ludzi: do malowania twarzy :) Ja ostatnio kupiłam 3 rodzaje tych kredek bo maluje dzieciakom buzie i nie podrażniają :) Więc z pewnością i konia można, na pewno nic się nie stanie, ale tym można namalować tylko mały wzorek. A do tego koń ma sierść którą nie wiem jak się maluje-bo przecież jest jest ogrom, zwł. w zimie.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/02/12 18:00

A ja mam w związku z tym małe pytanie...

Przykładowo: Na niektórych obozach (albo w mojej stajni, bo widziałam) organizowane są czasami konkursy na przebranie dla konia i jeźdźca. No i właśnie, niektórzy malują jakieś ozdoby np. na zadzie (serduszka, gwiazdeczki itp...).

Więc moje pytanie: Czym się to robi, czy to właśnie ta farba, o której rozmawiacie?

O to mi chodziło

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/02/12 19:21
U mnie też tak jest, a właścicielka bardzo dba o konie, więc gdyby było to szkodliwe to by nie pozwoliła. Tylko prosi żeby nie za dużo bo przy zmywaniu męczarnia ( nie dla konia, chociaż pewnie nie lubi zimnego prysznica :) )

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/02/03 16:55
Jest ten teledysk ale konie wyglądają okropnie! Oczy opuchnięte i skóra czerwona jakby miały uczulenie.

zgłoś naruszenie

strona główna forum

polityka prywatności