Jak dbać o bryczesy z skórzanym lejem? - forum sklep ceny konne jeździeckie galopuje.pl

utworzono: 2013/10/21 20:49

Jak dbać o bryczesy z skórzanym lejem?

Post został dodany w grupie:

Każda z nas chce jak najlepiej prezentować się na jeździe konnej. Jakie stroje są teraz modne, a co …»

85 użytkowników | 160 wątków
Kupiłam sobie jakiś czas temu bryczesy z pełnym lejem, są one super na jazdę i ogólnie dosyć wygodnie się jeździ. Problem polega na tym że skóra jest dosyć twarda, i nie wiem jak mam prać te bryczesy? Jak upiorę w pralce to źle to zadziała na skórę, i robi się wtedy twarda i jazda a nawet chodzenie w nich jest masakrą. Jak wy pierzecie/ czyście bryczesy ze skórzanym lejem? Może znacie jakieś preparaty do tego? 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/22 13:38
Ja wszystkie swoje bryczesy piorę tylko i wyłącznie: ręcznie. :)
Jednak większość znajomych pierze w automacie (w 30 stopniach!), choć niektóre bryczesy są tak delikatne, że płowieją przez takie pranie.... :(

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/22 14:21
Też mam taką parę bryczesów. Do jazdy są super, ale po praniu trzeba je wręcz łamać,by złożyć do szafy :) . Pomagają preparaty do impregnowania skór, najlepiej takie w sprayu. Po praniu (najlepiej ręcznym) trzeba spryskać, "nasączyć" lej preparatem i pozostawić do wchłonięcia się. Kiedyś znajoma mówiła mi, ze używa oliwki dla dzieci, ale nie próbowałam tego osobiście.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/22 16:56
ja też piorę ręcznie i nie narzekam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/24 17:57
No ja mam takie jak Shango pewnie. No po praniu są okropne :/ 
Skóry są niestety różne i można trafić na super skórkę, a można na taką jak ja i mieć problem. 
Czytałam w internecie że ktoś polecał smarowanie skórzanych lejów kremem Nivea próbował ktoś? 

zgłoś naruszenie

strona główna forum

polityka prywatności