» » » » ★ Obserwuj★ Obserwujesz✕ Nie obserwuj

Konie na sprzedaż allegro

Przy okazji mam pytanie o oferty typu konie na sprzedaż allegro? Jak myślicie? Warto tam szukać sobie konia czy to strata czasu, bo np. konie są zaniedbane, albo zbyt wysokie ceny ipt. Zdarzyło się Wam może oszustwo w przypadku kupna konia przez Internet? Szczerze powiedziawszy trochę się tego obawiam... :(

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/28 16:18

Ja mojego Gordona znalazłam właśnie na allegro. Oczywiście należy pojechać i zobaczyć konia z osobą doświadczoną, która oceni stan jego zdrowia. I przejechać się na nim, osiodłać go, zobaczyć jak się zachowuje przy codziennych czynnościach ;>

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/28 16:20

to, że koń jest na aukcji, nie oznacza, że jeśli kliknij ofertę to jest on twój. Pytasz się czy to nie oszustwo, więc myślisz, że wyślą ci konia pocztą? Wiadomo, że musisz najpierw jechać i go zobaczyć... Na miejscu podpisuje się umowę i dopiero wtedy następuje zakup. Myślałaś, że wygląda to jak zakup ciuchów na allegro? Myślec też trzeba...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/28 16:24

A jak ty byś miała sprzedaćwrednego konia, który ponosi, bryka itp. to napisałabyś o tym w ogłoszeniu? napewno nie, owszem są fajne oferty ale trzeba być ostrożnym i najlepiej nie umawaić się z właścicielem kiedy przyjedziesz obejżeć konia, lepiej przyjechać z nienacka poprosic o osiodłanie, przejechanie się na koniu przez właściciela, jesli wszystko bedzie ok wsiąść samemu. Jak się umówisz na konkretną datę i godzinę to nawet najwredniejszy kon będzie spokojniutki bo albo strzelą mu głupiego jasia albo tak wyganiają ze nie będzie miał sił rozrabiać. Wielu sprzedawców jest uczciwych ale są i tacy którzy wcisną wszystko. Każde kupno konia musi być obmyślane i ostrożne żeby nie kupić bydlaka którego nie łatwo będzie potem zwrócić lub sprzedać dalej.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/28 18:25
Mój sąsiad kupił bardzo tanio przez allegro kuca felińskiego i nie został oszukany. Skontaktował się ze sprzedającym, pojechał zobaczyć konia i dokumenty osobiście. Koń jest wspaniały i spokojny.
Oczywiście przy każdym zakupie konia trzeba uważać i konia zobaczyć najlepiej z kimś, kto się dobrze na tym zna. Ja też już myślałam o takiej opcji, aby kupić konia przez allegro i zrobić to pod okiem doświadczonej osoby.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/29 20:32

Przecież konie wystawione na aukcjach na allegro to tylko aukcja ogłoszeniowa... Wzsystko jedno czy kupisz konia z gazety czy z internetu. trzeba pojechac i sie samemu przekonac o koniu. najlepiej tak jak powiedziala paulina - aby wlasciciel nie znal dnia ani godziny twojego przyjazdu.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/02/06 22:33
moim zdaniem na allegro warto szukac ofert, ale trzeba byc ostroznym tak jak mowily dziewczyny powyżej,

znam taki jeden przypadek, kolega mojej babci umówil się z gosciem ze przyjedzie po konia(taki troche maly, ale nie kuc) w lutym, jednak sprzedawca przywiozł go w styczniu, mowil ze wyjezdza i nie ma go z kim zostawic, oczywiscie ten się zgodzil gdyz wszystko wlasciwie bylo przygotowane na przyjazd konia (oczywiscie wczesniej go oglądal) i wydawal mu sie troche gruby, ale wlasciciel powiedzial ze ostatnio malo ruchu mial, kon zostal juz sprzedany stary wlasciciel pojechal sobie, nowy dal mu jesc i poszedl spac, rano przychodzi a tam źrebak xDD
jeszcze nie mialam okazji zobaczyc konikow ale jak tylko bedzie okazja to pojde:D

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/09 15:54
madelain, to się mu trafiło xD Nie tylko klacz, ale od razu źrebaczek :D Super!!
W sumie to bardzo dziwne czemu wcześniejszy właściciel chciał się szybko pozbyć źrebnej klaczy i to tuż przed oźrebieniem :o

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/10 00:00
Jest też taka fajna stronka z aukcjami zwierząt: http://aukcjezwierzat.pl/

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/11 15:51
no wlasnie niewiem, ale była u mnie dziś babcia i mi powiedziala ze młodego juz sprzedali,:(
ale teraz kuc im sie w polowie spłacil:D

zgłoś naruszenie

strona główna forum

polityka prywatności