» » » » ★ Obserwuj★ Obserwujesz✕ Nie obserwuj

Padokowanie koni jesienią i zimą

Co sądzicie o padokowaniu koni jesienią i zimą? Wyprowadzacie swoje konie na pastwisko przy takim mrozie? Słyszałam, że nie powinniśmy tego robić, choćby z tego względu, że koń można dostać skrętu kiszek od wyjadania trawy spod śniegu. Jak podchodzicie do tego problemu, jak dobrze robić, będę wdzięczna za podpowiedzi ; )

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/13 13:56
moje koniewychodza ze stajni co dziennie bo to podstawa fizycznego i psychicznego dabra konia.. :) zamykane sA W stajni tylko kiedy jest mroz... albo wiatr, no albo burza(mam otwarta stajnie biegalniowa wiec wchodza kiedy chca i zamykamy je tylko jak jest ziiimno)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/22 22:32
Bzdura.Jak koniestoją w stajni to mogą mieć depresje,smutne,nadmiar energii.Wyobraź sobie że konieśpią w wiatach w nocy zimą i nic im nie jest.Konie stoją żeby pochodzi dla ruchu i dla zabawy koni ma uczcia i ochotę jak byś prze 6 miesięcy siedziała w jednym nudnym miejscu  i brano cie tylko do pracy.Ale jak końe stoją to nagle nie powinny na cały dzienni wychodzić na dwór tylko stopniowo. :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/22 22:50
Ludzie, a zastanówcie się kilkanaście tysięcy lat temu, kiedy konie żyły na stepach to czy chowały się do stajni? Były okrywane dereczkami? Nie miały żadnego schronienia, na stepie nawet drzew nie było, ziemia zmarznięta i musiały sobie radzić. Jakoś żyją do dzisiaj, a to ciekawe. padokowanie jesienią i zima jak najbardziej tak, nawet derka nie jest potrzebna. Konie zawsze wolą przebywać na dworze, niż w stajni która zawsze będzie dla nich swoistym więzieniem. Gdy jest ogromny wiatr, mróz, minus kilkanaście stopni to koni nie wypuszczam, ale zazwyczaj wychodzą codziennie. Wyjadania trawy spod śniegu? Przecież siano daje się na padok i już.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/22 23:02
no racja, racja. czym by było życie dla konia bez świżego powietrza i bez ruchu..? rozumiem jesli są nie odpowiednie warunki pogodowe, no to tak, na dłuższy czas zostawić konie(jeśli pogoda się nie poprawi) w stajni.. trochę śniegu i kałuży nic nie zaszkodzi. a jesli jest 'zaawansowana' zima założyć derkę i już . :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/23 16:00
Chociaż na 2 godziny wypuścić, byle by koń miał możliwość spędzenia czasu na dworze. Wiata to super pomysł, albo otwarta stajnia - jak koń chce, to może wejść i się ogrzać, a jak woli stać na dworze to niech stoi. Naprawdę nic mu nie będzie ;)

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2010/01/26 11:19
koniepotrzebują troche pochodzić sobie po padoku, lub pastwisku ;D nawet jak jest zima to mozna konia wypuścić na 1-2 godz. a jak koń ma dłuższą sierść, to nawet 3 godz ;p

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/28 12:02
koniepowinny wychodzić na pastwiska także zimą i jesienią, jeśli nie będą tam bardzo długo, nic im się nie stanie ;)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/02/09 18:24
ja zawsze powtarzam ze kon boksowany i puszczany na wybieg 20x20 raz dziennie, zle sie czuje i moze sie znarowic...  moj kon byl wlasnie tak trzymany przed tym jak kupilismy go i teraz jest troszku nie normalny ale nasza stajnia ''otwarta'' bardzo mu pomogla a raczej jego psychice... np jak jade z nim na zawody, albo na trening to gryzie drzwi boksu i tka. jak bylam z nim tydzien na obozie to oczywiscie jezdzilam z koleżanką 2 razy dziennie po godzince na oklep na ląki na pasienie bo nie moglam patrzec jak sie meczy...:(

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/02/11 19:29
Wiem że koniewytrzymują od +40 do -40 stopni. Oczywiście nie można je narażać na aż takie różnice temperatur, ale wytrzymują. U mnie na stadninie jest tak że w stajni stoi tylko kilka koni: z kontuzją jeden lub w ciąży. Reszta, a jest ich dużo stoją na padoku. Ale takim, ze nie ma tam wcale trawy (trawę mają na pastwisku). I właśnie koniektóre cały rok stoją na padoku są zdrowe i rozbrykane.
ps: popieram Nojec

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/02/11 19:32
oczywiście w każdej chwili mogą wejść do krytego paśnika

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2010/02/19 20:50
koniepowinny być padokowane w zimie i cały czas :) To podstawa dla zaspokojenia ich potrzeb :) Kiedy będzie im zimno bądź będą chciały wrócić do stajni to same się o to upomną :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/02/21 14:17

Koń nie może stać całymi dniami w stajni. Przecież nie można cały dzień na nim jeździć by się wybiegał. Najlepiej jest mu założyć ciepłą derkę. Nie wyprowadzaj konia jeśli na prawdę jest strasznie zimno.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/02/21 20:13

Wdług mnie koń, który stoi 22/24 godziny w boksie jest przede wszystkim bardzo nieszczęśliwy. Popatrz choćby na to jak kiedyś żyły konieDawniej żyły na stepach i czy lało, wiało musiały znosić trudne warunki. W dzisiejszych czasach ludzie okropnie zniewolili koniei robią z nich tylko nadwrażliwe zwierzęta. Myślę, że gdyby ciebie wsadzili na cały dzień do boksu czułabyś się źle i wolałabyś stać podczas deszczu na pastwisku niż ledwo co obracać się w małym boksie.. O czymś takim jak skręt kiszek podczas zimowego padokowania nigdy nie słyszałam a mam dosyć długo do czynienia z końmi ;). Podsumowując... myślę, że koń jest w stanie stać 24 h na dobę na pastwisku o każdej porze roku (uwzględniając donoszenie podczas zimy siana na pastwisko itp.). Moja klacz jest puszczana na pastwisko nie zależnie od pogody.

Pozdrawiam :)

zgłoś naruszenie

strona główna forum

polityka prywatności