Praca w stajni zasady jak pracować w stajni

/ 8 odpowiedzi
Słyszałam,że w wielu klubach i stadninach jest możliwość pracy w stajni,a w zamian za to np.
macie pół godziny lekcji za darmo.
Ja chciałabym to robić,nawet jeżeli nie miałabym z tego własnych korzyści,(jeżeli chodzi o pieniądze itp.)
Problem w tym,że nie chciałabym SAMODZIELNIE oporządzać koni,sprzątać boksów itp.
tylko wykonywać drobne pomoce,takie jak czyszczenie sprzętu,
wieszanie potników (żeby wyschły),przynoszenie wiader z wodą tam gdzie trzeba,
czasami czyścić i czesać konie.
coś w style ; to przynosić,tamto odnosić,tam przyjść,gdzieś indziej pójść,tutaj zamieść,tego umyć ,tamto wyjąć,a to schować.
Moje pytanie brzmi...
Czy coś takiego wgl jest mozliwe?
Nie chodzi mi o pieniądze,bo mogę ich w ogóle nie dostawać,tylko o to,że mogę popracować przy koniach.
Jeżeli tak,to jak się do tego zabrać?
Czy mam coś kupić?,jakiś sprzęt,np.rękawiczki?
Po prostu pujść i spytać,czy jest taka mozliwość,czy najpierw przeczytać całą stronę internetową klubu od prawa do lewa i z powrotem,bo może tam coś jest?

Oczy Nocy

W regulaminie klubu może coś być więc warto go przeczytać. No i ja jak pomagałam w ten sposób w stajni to raczej nie miałam wyboru musiałam robić wszystko, więc nie wiem czy taka opcja jak ty chcesz przejdzie. Jednak jest to twoja praca a nie zabawa. (2011/09/08 21:27)

Karina83

Jak wspomniała Oczy Nocy-to praca.Wątpię,żeby pozwolili Ci wybierać sobie zajęcia-to chcę zrobić,ale tamtego już nie...heh...pomoc w stajni to nie tylko czyszczenie rzędu-tak naprawdę to robi się to raz na jakiś czas,a masę jest zajęć codziennych typu sprzątanie,czyszczenie.Sądzę,że bez pracy przy gnoju się nie obejdzie.Ale tak czy inaczej -musisz pójść do stadniny i tam się dowiedzieć.Tu nikt Ci przecież nie powie(chyba że mamy na portalu jakiegoś właściciela stadniny i szuka pracownika,który będzie wybrzydzał przy wyborze zajęcia). (2011/09/09 00:17)

Oczy Nocy

I tak naprawdę żeby wypracować te pół godziny czy godzinę trzeba naprawdę dużo pracować.  (2011/09/09 19:41)

laura65

i zależy jaka stajnia i jaka praca :) nie musicie od razu pisać i straszyć dziewczyny że praca przy koniach jest okropna, ciężka i żeby pojeździć 0,5/1h trzeba bardzo się napracować.

ja od początku wakacji jestem wolontariuszką w pobliskiej mi stadninie.
przyprowadzam i wyprowadzam konie na łąke, przygotowuje konie do jazdy, uczę początkujących siodłać, czyścić konia, kopyta itp., lonżuje konie, jak jest mało klijentów jeżdżę je aby trochę się poruszały, zamiatam stajnie, daje paszę itp :) więc praca w stajni nie oznacza tylko "gównianej" roboty :p
po za tym mam źrebaka pod opiekę którego oswajam, zajmuję się i uczę np. podnoszenia kopyt itp. (2011/09/09 20:29)

laura65

ale muszę też powiedzieć, że większość osób mówi, że lepiej zapracować sobie na konie niż pracować przy nich ;) (2011/09/09 20:31)

andziapee1996

Ja jeżdże do stajni w której po prostu pomagam np ubieram konia do jazdy jak ktoś nie potrafi, pomoge prowadzić jazde,wypuszcze konie itp. i za to np jak bedzie dziennie sporo pracy sobie jeżdże godzinke. Zależy czy w danym dniu jest jak pomagać bo są dni w których nie robie nic bo np nie ma jazd i takie tam ; D (2011/09/09 23:31)

użytkownik19903

Chyba tak. musiałabyś się spytać właściciela. unas jest tak że każą mi i mojej przyjaciółce umyć  bryczkę  tak bylo (przed obozem)i mamy darmową jazdę w teren lub na ujeżdżalni, czasem dostajemy też lody. ^^ (2011/09/10 09:20)

użytkownik19903

Chiociaż ,  musiałabyś tez robić cięższą robotę , bo tak im ie raczej mało przydasz. (2011/09/10 09:23)

Gorąca piątka