Przechodzenie Cavaletti w stępie pomocy!

/ 8 odpowiedzi

• konto usunięte

Rekreacja konna
Od niedawna zaczęłam przechodzenie cavaletti w stępie, a wczoraj zaczęłam to robić również w kłusie. Klacz przeskakuje mi cavaletki, zamiast przez nie przebiec. Czy to jest błąd? Jeśli tak, to jak to zmienić?
zmorcia

To zależy od samego konia. Są takie które przeskakują wszystko włącznie z małym patyczkiem, a cavaletki to dla nich przeszkoda porównywalna do 1 m dla innych koni. Po prostu. Może gdyby dostała więcej łydy bardziej pewnie byłaby  rozpędzona i nie ma czasu na skoki. Lecz takie pędzenie też nie jest dobre, bo wtedy koń nie myśli i bezwładnie przebiega przez drążki. Ps. Cavaletti masz na samej ziemi czy trochę w górze ? To także może być przyczyna. Jeśli masz możliwość przejdź w ręku wszystkie drążki pokazując, że to jednak da się przejść, nie trzeba skakać ;) (2012/07/13 17:45)

korona2001

Może zamiast cavaletti  to na początek poproś instr. żeby Ci dała same drągi na kłusa i zobaczysz czy klacz ci to skoczy czy przejdzie jak przejdzie to wtedy niską cavaletke - serio niska 20 cm nad ziemią i zobaczysz czy przejdzie  czy skoczy jak przejdzie no to w górę  :D (2012/07/13 17:51)

Ravenstein

Może poproś instruktora, żeby dał Ci najpierw jednego drąga na samej ziemi. To dziwne, z reguły konie same z siebie nie przeskakują, jeśli nie muszą... Chyba że to jakiś skoczek? :) Jak mówię, poproś instruktora o to i jeśli nadal będzie nie OK, zapytaj się, co masz zrobić. Czy on nie reaguje na skoki? (2012/07/13 20:12)

użytkownik12524

To nie jest tak, że jeżdżę TYLKO przez cavaletti. Najpierw leży 5 drągów, a następnie robi się mały łuk i przejazd przez cavaletki. Tak też robiłam. I przez drągi normalnie mi przebiega.
Ravensten- Czy to skoczek? Tak, można tak powiedzieć, ale nie jakiś wybitnie sportowy. Kiedyś brała udział w zawodach, zanim trafiła do tej stajni. Długo nie skakała, dopiero od wiosny trener ją przyucza z powrotem.
zmorcia- drągi są trochę uniesione, na oko tak z 10-20cm, nie potrafię określić z siodła ;) Przejeżdżam przez nie również w stępie, więc wie że nie trzeba skakać.
No cóż. Chyba zostawię to tak jak jest, skoro nie jest to wielkim, niewybaczalnym błędem :) (2012/07/13 23:33)

użytkownik12524

Czemu zmienili mi tytuł na "w stępie" skoro mowa tu o kłusie?! -.- (2012/07/15 18:10)

Nanna

Nie zrobisz z tym nic .Jeżeli jest koń skokowy to tak już w tym łepku ma .:) Chyba ,że praca z ziemii to tak -ona może coś zdziałać a wgl cavaletti w stępie ? hmm... drągi tak ale cavaletti -nigdy tak nie robiłam . (2012/07/16 11:57)

TinkerLove

Przytrzymaj wodzą, a na pierwszym drągu (cavaletti) odpuść i dodaj łydkę. (2012/07/16 14:25)

nikazn

Znam konia, który miał pokonywać cavaletti w galopie, a wszystkie przeskakiwał za jednym razem :) (2012/07/25 16:48)