Transport konia

udostępnij: 
Powiedzcie, co muszę wziąć ze sobą. Jadę z koniem do kliniki i nie wiem co wziąć ze sobą w podróż. Będziemy jechać ponad godzine- 100km. Albo jakieś porady macie może? Nie wiem.. dać siano w siatce? Robić postoje żeby koń się napił? Nie wiem, bo pierwszy raz jadę z koniem w dłuższą trasę, a nie jadę z profesjonalnym kierowcą, który wie co trzeba, tylko z wujkiem, który ma prawo jazdy na przyczepę, ale chyba nie jechał nigdy z koniem.
Wioleta Stefaniuk
wiolas22
(2011/08/25 13:45) 0

Siano w siatce to dobry pomysł, koń nie będzie się nudził. Godzinę bez wody może wytrzymać, ale jakby się pojawiły korki i jazda miała się przedłużyć to może chcieć mu się pić. Poza tym warto założyć na nogi ochraniacze transportowe albo chociaż owijki. Weź zapasowy kantar i uwiąz na wszelki wypadek. 

Zuzanna Żabińska
pinkfrog
(2011/08/25 14:45) 0

czy mam koniowi zakładać derkę jakąś na podróż? i jak mam ochronić nasadę ogona? nie mam niestety ochraniacza na ogon i juz nie zdaze kupic ;/

Wioleta Stefaniuk
wiolas22
(2011/08/25 18:15) 0

Ogon można owinąć bandażem elastycznym (tylko nie można napinać go za mocno, żeby nie ściskać ogona). Z derką jest różnie. Jeżeli będzie ciepło to nie ma potrzeby (oczywiście przyczepa będzie specjalna do przewozu koni). Ja swojego przewoziłam w lutym to zakładałam, bo koń ze stresu trochę się spocił a jednak na zewnątrz mróz to mógłby się przeziębić. W taką pogodę jednak nie ma sensu okrywać. Jedynie można założyć derkę siatkową przeciwko owadom, ale jak nie dysponujesz taką to też nic się nie stanie.