Transport konia - forum nauka trening porady galopuje.pl

utworzono: 2011/08/25 13:10

Transport konia

Powiedzcie, co muszę wziąć ze sobą. Jadę z koniem do kliniki i nie wiem co wziąć ze sobą w podróż. Będziemy jechać ponad godzine- 100km. Albo jakieś porady macie może? Nie wiem.. dać siano w siatce? Robić postoje żeby koń się napił? Nie wiem, bo pierwszy raz jadę z koniem w dłuższą trasę, a nie jadę z profesjonalnym kierowcą, który wie co trzeba, tylko z wujkiem, który ma prawo jazdy na przyczepę, ale chyba nie jechał nigdy z koniem.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/25 13:45
Siano w siatce to dobry pomysł, koń nie będzie się nudził. Godzinę bez wody może wytrzymać, ale jakby się pojawiły korki i jazda miała się przedłużyć to może chcieć mu się pić. Poza tym warto założyć na nogi ochraniacze transportowe albo chociaż owijki. Weź zapasowy kantar i uwiąz na wszelki wypadek. 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/25 14:45
czy mam koniowi zakładać derkę jakąś na podróż? i jak mam ochronić nasadę ogona? nie mam niestety ochraniacza na ogon i juz nie zdaze kupic ;/

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/25 18:15
Ogon można owinąć bandażem elastycznym (tylko nie można napinać go za mocno, żeby nie ściskać ogona). Z derką jest różnie. Jeżeli będzie ciepło to nie ma potrzeby (oczywiście przyczepa będzie specjalna do przewozu koni). Ja swojego przewoziłam w lutym to zakładałam, bo koń ze stresu trochę się spocił a jednak na zewnątrz mróz to mógłby się przeziębić. W taką pogodę jednak nie ma sensu okrywać. Jedynie można założyć derkę siatkową przeciwko owadom, ale jak nie dysponujesz taką to też nic się nie stanie. 

zgłoś naruszenie

strona główna forum

polityka prywatności