Używany sprzęt jeździecki - forum opinie porady test galopuje.pl

utworzono: 2012/03/11 20:52

Używany sprzęt jeździecki

Jak pewnie każdy odczuł, sprzęt jeździecki jest bardzo drogi i jego zakup czasem przerasta możliwości rodziców/chrzestnych, a czasem jest nawet ponad zakres familijnej zrzutki :)

Jako nieduża osoba często kupuje używany sprzęt, dużo jeźdźców sprzedaje rzeczy, z których powyrastali, a który nie jest jeszcze zniszczony.  W moim mieście, poza "allegro", jest jeszcze inna możliwość: sklep z używaną odzieżą sportową, w tym również z bryczesami, frakami itd..

Ciekawi mnie, czy w Waszych miastach działają podobne "biznesy", czy kupujecie używany sprzęt, czy stawiacie na nowe akcesoria?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/03/11 21:04

Bryczesy - Ja kupuję bryczesy w zwykłych lumpeksach, które mam w najbliższym miasteczku. Trafiły mi się między innymi OCIEPLANE takie jak narciarskie, ale z pełnym lejem spodnie do jazdy, bryczesy Pikeur pistacjowe w idealnym stanie, białe bryczesy też pikeur. Spodnie ocieplane - 30 zł bo na wagę. a bryczesy po 10zł za sztukę.

Buty - staram się kupować nowe. Dlaczego? Ano dlatego że mama od dziecka wpajała mi że "butów po kimś się nie nosi" i mi to zostało. Poza tym, każdy ma inną stopę i but się lekko odkształca, więc wolę wydać o 100 zł więcej raz na 2-3 lata, niż latać z grzybicą. ;)

Frak - nie mam, nie potrzebny mi, bo na ścieżkach hc wystarczy konkursowa koszula (a ja jeżdżę w zwykłej bluzce polo i jest dobrze).

Sprzęt dla koni - a tu już staram się kupować nowy. Prędzej długo nie będę jeździła, niż jeździła w byle jakim sprzęcie (popsutym, albo "wychodzonym" przez jakiegoś innego konia).

Kask - Zawsze kupuję nowy. Jak mam kupić używany, ale "pourazowy" to wolę zainwestować w nowy.

Sztylpy itp - staram się trafić na przeceny w jeździeckim, często kupuję takie które mają jakąś malutką skazę, nie przeszkadzającą w użytkowaniu, a obniżającą cenę czasem i  o dobre 100 zł. (w ten sposób mam sztylpy Bonidos, kosztujące normalnie około 140 zł, za 75 zł)
Kupuję albo w Jeździeckim , Arcusie w Olsztynie, albo przez Internet (z wyjątkiem decathlonu) no i te lumpy kochane :D

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/03/11 22:29
Ja mam 3 pary bryczesów z lumpeksu i jestem zadowolona ;) Moje są to takie najzwyklejsze bryczesy, ale widziałam też kilka par takich "wypasionych" tylko że rozmiary były albo malutkie, albo ogromne. A ja mam najbardziej popularny damski rozmiar.
W jednym sklepie (typowy ciuchland) widziałam nawet derki dla koni, gdyby były mi potrzebne to bym wzięła.
A taki ciuchland sportowy ekstra sprawa ;) Ja bym głównie tam kupowała.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/03/11 22:36
Wow!
To ale masz super Wikusioweziowata

U mnie nie ma takiej możliwości, w lumpeksach baaardzo żatko pojawiają się bryczesy a jak są to zazwyczaj nie mój rozmiar... :(

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/03/12 16:19
   U nie też ciężko trafić na bryczesy, a jak już są to mikroskopijne. Dlatego cieszy mnie, że w moim mieście jest lumpex "sportowy". Można tam kupić głównie bryczesy i fraki, ale widziałam też jakieś czapsy i parę napierśników/wytoków/wypinaczy. Wiadomo, takie rzeczy są rożnej jakości, ale ostatnio udało mi się "trafić" na zupełnie nowe, firmowe bryczesy. Koszt 35 PLN, w sklepie jakieś 300.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/02/18 13:23
Bryczesy- Ja kupuję bryczesy za 85 zł.
Buty- Jeżdżę w kozakach.
Frak- nie mam.
Sprzęt do koni- ze stadniny.
Kask- korzystam z kasku stadninowego.
Sztylpy- nie mam.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/18 18:24
Ja bryczeski kupuję w lumpku :) rzeczy są głównie z Niemiec, więc bdb jakościowo, praktycznie nie widać śladu użytkowania. Raz znalazłam nawet skórzane oficerki. Także warto szukać :-)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/18 21:04
a ja jesli chodzi o ciuchy ciagne sprzet z wojskowego demobilu :)
od oficerek przez, ocieplacze, rekawice, aktualnie poluje na bryczesy

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/19 13:21
Ja kupiłam czapsy i bryczesy nowe, i jeszcze kupię sztyblety też nieużywane. Mam na razie tylko buty używane za darmo (od koleżanki).

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/19 19:00
@szczypior87 ciekawy pomysł, nigdy bym na to nie wpadła... Szkoda, że na dziewczynę 1,6m o rozmiarze buta 35 raczej nic nie znajdę w demobilu :)

zgłoś naruszenie

Reklama

OFICERKI PETRIE PERFECT

OFICERKI PETRIE PERFECT - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Opis:Wykonane z wysokiej jakości skóry wołowej, podszycie ze skóry cielęcej.Gumowa, szyta podeszwa.Różnica wysokości 4cm.Model wszechstronny.

cena: 1 060,00 PLN

wysłano: 2013/02/19 20:14
a ja jesli chodzi o ciuchy ciagne sprzet z wojskowego demobilu :)
od oficerek przez, ocieplacze, rekawice, aktualnie poluje na bryczesy

Da się dostać oficerki z demobilu??

Ja w miarę możliwości kupuję nowy, na miarę swoich potrzeb i z rozsądkiem. Raz udało mi się kupić mocno przecenione bryczesy, bo były koloru czarnego-wypłowiałego ale nie używane. Takie rzeczy czasem zdarzają się w małych sklepach jeździeckich i dotyczą rzeczy niezbyt atrakcyjnych wizualnie, bo w końcu czarne, a nie w różowo-niebieską kratkę :).

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/19 20:22
Znacie jakieś strony internetowe z używanym sprzętem jeździeckim ?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/19 20:24
Jeśli chodzi o sprzęt to w dużej mierze kupuję używany, ale po sprawdzeniu, że nadaje się do dalszego użycia. W ten sposób nabyłam tanie sztylpy, które służą mi już ponad pięć lat, wiele par bryczesów z komisu jeździeckiego głównie, a nawet toczek, który w najbliższej przyszłości co prawda zamierzam wymienić na kask, ale nie jest uszkodzony ani nic z tych rzeczy.
Jedyne co kupuję nowe to rękawiczki no i buty - chociaż zdarzyło mi się kupić oficerki skórzane, niby używane, ale tak naprawdę trafiły do mnie w idealnym stanie, jak nowe, za 200 zł :)))

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/19 20:26
Na allegro znajdziesz bez problemu.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/19 20:28
Wiki123, http://jockeys.pl/

U tej Pani kupiłam moje pierwsze bryczesy, a później jeszcze parę kolejnych :)
Polecam, fachowość, świetny kontakt i niskie ceny. 
Inny rodzaj sprzętu też można u niej znaleźć.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/02/19 20:36
Dzięki ;)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/04/08 13:11
witam,
od jakiegoś czas istnieje komis jeździecki na saskiej kępie w warszawie, na ul egipskiej,

działa też internetowy komis jezdziecki: konioteka.eu

jest ubezpieczony, można monitorować stan sprzedaży swojego sprzętu przez internet, podpisywana jest umowa

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/04/09 13:41
Internetowy sklep jeździecki strawhorses www.strawhorses.pl ma rzeczy używane i nowe. Głównie można kupić bardzo tanio bryczesy i inne artykuły ;) A nowe rzezcy są też i na zamowienie ;)

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Ostatnie posty w pokoju: Opinie blogerów

polityka prywatności