Znaczenie snów - Konie - jeździeckie forum galopuje.pl

utworzono: 2010/07/04 12:29

Znaczenie snów - Konie

biały koń - rozkosz, pomyslność
czarny koń - kłopoty, ryzykowne przedsięwzięcie 
koń stający dęba - wielki honor
jeździć konno - spełnienie życzeń
spaść z konia - wielkie nieprzyjemności
rozpędzone - śmierć
własny - dobrobyt
podkuwać - wysokie stanowisko
zdechły - ciężka praca
chudy - przeszkody

• uporządkowanie życia duchowego, ale najczęściej seksualno-erotycznego
  • ujrzeć w zagrodzie lub na pastwisku: niezależność
  • w stajni: dobrobyt
  • w uprzęży, ale bez jeźdźca: kariera
  • dosiadać spokojnego i jechać na nim: pomyślny, niczym nie zakłócony rozwój linii życia
  • wsiadać i jechać na niespokojnym, narowistym lub stającym dęba: widoki na piękne i trwałe sukcesy, ale dopiero po przezwyciężeniu przeszkód i pokonaniu wielu trudności
  • nie poradzić sobie z narowistym: nie osiągniesz celu
  • chcieć go dosiąść, ale bez skutku: jesteś pechowcem
  • zobaczyć przechodzącego obok: twoja egzystencja i dobrobyt są narażone na niebezpieczeństwo
  • jeśli cię poniesie, ale nie spadniesz z niego: wyjdziesz cało z nieszczęścia
  • przeskoczyć na nim groblę, rów lub inną przeszkodę: sprostasz wszelkim przeciwnościom losu jeśli cię zrzuci: niebezpieczeństwo
  • widzieć kogoś spadającego z konia: poważne kłopoty życiowe
  • łaknący cukru albo chleba: masz wiernego przyjaciela lub kolegę
  • prowadzić go za uzdę: powinieneś starannie przemyśleć swoje przedsięwzięcie, a następnie zmierzać do celu powoli, rozważnie, lecz pewnie
  • jeśli prowadzony za uzdę staje dęba: sukces po wielu trudach
  • prowadzony za uzdę wyrywa się: mimo ostrożności i wielu wysiłków nie będzie ci dany  sukces
  • na twoim koniu jedzie ktoś inny albo ktoś inny nim powozi: niewierność w rodzinie 
  • ujrzeć go w prostej uprzęży, ciągnącego zwykły wóz: zwiastuje życie pełne znoju i pracy, które jednak w końcu będzie uwieńczone sukcesem
  • zobaczyć go w drogiej uprzęży, jak ciągnie elegancki powóz: zaszczyty i sława
  • ciągnąc wóz nagle się spłoszy: twoja egzystencja i stosunki rodzinne narażone są na niebezpieczeństwo, są zagrożone
  • jeśli się potknie i przewróci wóz: utrata podstaw egzystencji i szczęścia domowego
  • znaleźć się na przewróconym wozie: oznacza nieszczęśliwy koniec
  • patrzeć na tresowanego w cyrku: znajdziesz potężnego sponsora
  • ujrzeć źrebaka: szczęśliwe wydarzenie
  • gryzący: przeżyjesz radość
  • szkapa: straty
  • obłaskawić go i zaprzegać: dowiesz sie czegos nowego
  • widzac pasącego się: wreszcie będziesz mógł zrzucić ciężar dręczących Cię problemów
  • na biegónach: radość z potomków 
  • Sen o koniu jest z reguły snem przyjemnym, ale znaczenie snów o koniu jest czasem pozytywne a czasem negatywne. Symbol konia we śnie przejawia się w różnych postaciach, zaraz będziecie mogli przeczytać. Sny o koniach często miewają sportowcy, a także weterynarze.

Jeśli widzisz we śnie białego, dostojnego konia to znak, że wkrótce poznasz kogoś bliskiego twemu sercu

Jeśli we śnie widzisz szarego, wychudzonego konia to będzie oznaczać, że zdradzi cię przyjaciel

Jeśli we śnie widzisz czarnego konia to będzie oznaczało szczęście do pieniędzy

Kasztanowy koń we śnie zwiastuje zdradę partnera

Zobaczyć we śnie siebie dosiadającego konia oznacza komfort i wygodę życia

Jechać na rozpędzonym koniu oznacza, że szef wpadnie w furię

Jeśli widzisz jak koń ucieka to zwiastuje wieści o chorobie kogoś bliskiego

Jeśli widzisz we śnie konia w bujną grzywą to znak, że twoje starania w pracy zostaną docenione

Jeśli widzisz klacz z małymi źrebakami to będzie oznaczać, że wkrótce w twojej rodzinie pojawi się małe dziecko

Jeśli widzisz jak koń przechodzi przez strumień to wróży szczęście do pieniędzy, jeśli strumień jest wzburzony stracisz pieniądze

Jeśli koń płynie strumieniem z tobą na grzbiecie to będzie oznaczać, że spełnią się twoje marzenia

Jeśli widzisz rannego konia to zapowiedź problemów z przyjaciółmi

Śnić o zabitym koniu oznacza różnego typu rozczarowania

Sen o koniu, który cię kopie ma znaczenie takie, że twój ukochany/a cię skrzywdzi

Jeśli śnisz o łapaniu konia to znak powodzenia w biznesie

Jeśli we śnie widzisz łaciate konie to oznacza drobne zyski

Widzieć we śnie podkowę konia to znak, że zbliża się miłość

Wyścigi konne we śnie oznaczają utratę pieniędzy bądź ich zysk, w zależności czy twój koń wygrywa

Zabijać we śnie konia oznacza ranienie swoim egoizmem przyjaciół

Jeździć na koniu wśród mężczyzn oznacza mieć dobrych i prawdziwych przyjaciół. Jeśli wśród kobiet to pasmo niepowodzeń.

Śnić o przycinaniu grzywy konia oznacza skupienie w pracy

Widzieć we śnie konie ciągnące przyczepę to znak przeszkód w miłości

Jeśli jedziesz na koniu z osobą płci przeciwnej będzie oznaczało gorący romans

Jechać na koniu pod górę oznacza wspinać się na kolejne szczeble kariery

Spadanie z konia we śnie oznacza niemoc podniesienia się po porażce

Zobaczyć dziecko na koniu oznacza, że odwiedzi cię przyjaciel z dzieciństwa

Uwaga! Jeśli koń jest siwy - wymienione znaczenia potęgują się; konie karę przynoszą mniejsze szczęście w znaczeniach pozytywnych i większego pecha - w negatywnych.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/24 17:24
Ojeeeej, ale to wszystko ciekawe ;D
Teraz zawsze będę sprawdzała co znaczą moje końskie sny :D

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/27 21:42
ciekawe :) też chyba będę czasem sprawdzała moje końskie sny :D

zgłoś naruszenie

Zobacz więcej w Na każdy temat

wysłano: 2011/02/28 15:22
dobre :>

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/28 13:50
Czyli z mojego snu wynika, że mam spełnienie marzeń i dobrobyt. Ciekawe czy te moje marzenia się naprawdę spełnią... ;D

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/28 18:02
Super !!!

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/12/24 14:07
Ciekawe

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/08 22:34

Wo, to mnie zdradzi przyjaciel... OStatnio mam rzeczywiście dużo z nimi kłótni.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/09 12:34
bardzo fajne -będę sprawdzała codziennie bo prawie codziennie śnią mi się konie albo coś z nimi związanego:D

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/09 18:06
Wow :) DZIĘKI !!

zgłoś naruszenie

wysłano: 2012/03/26 13:46
Z mojego snu wynika że spełnią się moje marzenia. O by się spełniły 

zgłoś naruszenie

Reklama

OFICERKI PETRIE PERFECT

OFICERKI PETRIE PERFECT - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Opis:Wykonane z wysokiej jakości skóry wołowej, podszycie ze skóry cielęcej.Gumowa, szyta podeszwa.Różnica wysokości 4cm.Model wszechstronny.

cena: 1 060,00 PLN

wysłano: 2012/03/26 16:00

WOW o.O ... nie wiedziałam . mam nadzieję , że to wszystko nie jest zmyślone :)

Mi kilka lat temu śnił się siwy koń galopujący/cwałujący , za nim widac było czerwone róże . W tle las ( mój widok z okna ) . Co to mogło oznaczać ?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/03/26 17:25
Ojojoj ja to mam sny...:P

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/01/03 15:14
A mi się śniło, że stałam obok znajomej mi już czarnej klaczy, która pasła się a ja jak gdyby nigdy nic podeszłam do niej i bez problemu wsiadłam na nią bez siodła ani ogłowia (klacz była cały czas spokojna) ja popędziłam ją ona zaczęła szybko galopować ale ja się nie bałam nie sterowałam ale byłam szczęśliwa nie, że ona mnie poniosła tylko po prostu galopowała i tak przez resztę snu...
To było na jakiejś łące nie znanej mi ani jej

Wiecie co to mogło oznaczać? Jak wiecie to piszcie, proszę! A i jeszcze coś, śniło mi się to kilka razy tylko, że za każdym razem w innym miejscu ale też za każdym razem ona stała ja podchodziłam do niej i wsiadałam bez siodła bez problemów a potem galopowałam... 

Piękne sny... ALE CO OZNACZAJĄ?! Proszę o podpowiedzi i z góry dzięki ;) :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/01/04 20:05
Wydaję mi się, że ten monolog jest przepisany z neta, albo z magazynu. Był tam taki horoskop o snach, ale nie ważne. Moim koniem jest koń srokaty, potrafi skakać, jeżdżę z nim na zawody,ale nie koniecznie wygrywam, jest prawie zawsze ogierem, stajnia jest odpowiednia, jest dużo wewnętrznych imprez...itp. Możesz mi odpowiedzieć co to oznacza? Czy nie za bardzo? Prawie cały czas mi się to śni, tak jakby w odcinkach. Wydaję mi się, że w końcu znajdę odpowiednią stajnię i nie będę musiała jej  zmieniać...może to tylko marzenia...! Proszę odpowiedz mi, ale yśij mi wiadomość, a nie na forum ok?! Bardzo bym cię prosiła...!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/01/04 20:07
Moim snem: mój koń, srokaty, zawody w skokach, imprezy, trenerka, wolontariuszka. Co to oznacza?

Podgląd zdjęć na forum tylko
dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto lubzaloguj się

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/01/05 16:17
Tak, też już gdzieś taki sennik widziałam. Swoją drogą wypadałoby podać źródła.

Pozwolę sobie teraz odnieść się do części wypowiedzi GabyKoniary10, ale moje uwagi będą skierowane też do niektórych wcześniej się wypowiadających osób.
GabaKoniara10 zasugerowała, że MaryJane nie wymyśliła tego sama. Już samo pierwsze zdanie jej postu zdziwiło mnie i nasunęło pytanie: czy ktoś wierzy, że autorka wątku sama wymyśliła znaczenie snów? Bo jeśli tak, to wyłaniają się dwa aspekty całej sprawy.
a) Do osób twierdzących, że to MaryJane jest twórczynią sennika: dlaczego wierzycie, że spełni       się to, co WYMYSLIŁA sobie użytkowniczka forum? W jaki sposób może to być prawdą?
b) Do osób twierdzących, że to nie MaryJane jest twórczynią sennika: dlaczego w takim razie   prosicie ją o przetłumaczenie swoich snów? Skąd wiecie, że prawdziwy autor wszystkiego         po prostu nie WYMYŚLIŁ?

Ja nie wierzę w takie rzeczy. Dla mnie senniki, przepowiednie, wróżki, jasnowidze to chwyt na zdobycie pieniędzy, ewentualnie forma zabawy. Nie pozwolę tym WYIMAGINOWANYM BZDUROM kierować moim życiem. "Jestem pechowcem?"- nie sądzę. Mimo wielu niepowodzeń jestem naprawdę szczęśliwym człowiekiem. Mogłabym mieć o wiele gorzej. Wiem, że przyczyną moich snów jest tęsknota za końmi spowodowana ograniczoną możliwością przebywania z nimi.
Sny są skomplikowanym procesem jeszcze niezupełnie wyjaśnionym, odzwierciedlającym często nasz stan psychiczny, a tłumaczenie ich w ten sposób jest analogiczne do wyjaśniania burzy gniewem bogów.

"Wo, to mnie zdradzi przyjaciel... OStatnio mam rzeczywiście dużo z nimi kłótni." Przeraziłam się czytając to. Takie przepowiednie przyczyniły się do rozpadu niejednej relacji międzyludzkiej. Ja wielu moich bliskich znam kilkanaście lat. Też często się kłócimy, ale żadna ze stron nie podejrzewa drugiej o zdradę. Jak na razie jest tylko lepiej.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/01/07 13:52
Drobne zyski? No, no, no... Kiedyś mi się śnił mały kasztanowato-srokaty kucyk, na którym jeździłam(we śnie). A on skakał w poprzek, sadził baranki, wierzgał ale nie zleciałam. Jeździłam po okolicy a tamten się uspokajał. Dostałam go za darmola bo miał iść do rzeźni ale był wychudzony. Potem się skończyło dobrzejak to moje sny:)

zgłoś naruszenie

strona główna forum

polityka prywatności