Biegunka u konia

/ 9 odpowiedzi
Witam,Koń w mojej stajni ma już długo biegunkę.
Występuje ona przemiennie raz ma a raz nie ma.
Koń dostaje codziennie kiszonkę oraz owies i marchewki.
Co może być powodem biegunki i jak ją zwalczyć?
Proszę o pomoc,Pozdrawiam
Tula

A jaki to koń - stary? młody? Jest odwodniony? Jaką kiszonkę je? sianokiszonkę? A inne konie jedzą to samo? Może zmień tą kiszonkę na dobre siano.
różne mogą być powody - z fusów sie nie wywróży - jak dietą nie da się nic zmienić to trzeba weta i badania - krew, kał itd... (2014/02/28 21:07)

Babilon123

Koń ma 17 lat ale jest w świetnej formie.Odwodniony nie jest.Je kiszonkę i je to samo co inne konie a jako jedyny ma biegunkę. (2014/03/01 19:27)

siskiss

u mnie kiedyś w stajnie, koń dostał biegunki, bo najadł się świeżej trawy. Może coś znajduje na pastwisku, co wywołuje biegunkę ? (2014/03/02 15:31)

rumel

u mnie kiedyś w stajnie, koń dostał biegunki, bo najadł się świeżej trawy. Może coś znajduje na pastwisku, co wywołuje biegunkę ?

NO PEWNIE - świeżą trawę tam znalazł pod koniec lutego...:D))))

tak na poważnie - warto zrezygnować z sianokiszonki i zastąpić ja zwykłym sianem, jeżeli objawy nadal nie ustąpią - konsolacja weta jest niezbędna, bo to stan chorobowy a nie koński kaprys. (2014/03/02 20:52)

siskiss

u mnie kiedyś w stajnie, koń dostał biegunki, bo najadł się świeżej trawy. Może coś znajduje na pastwisku, co wywołuje biegunkę ?

NO PEWNIE - świeżą trawę tam znalazł pod koniec lutego...:D))))

tak na poważnie - warto zrezygnować z sianokiszonki i zastąpić ja zwykłym sianem, jeżeli objawy nadal nie ustąpią - konsolacja weta jest niezbędna, bo to stan chorobowy a nie koński kaprys.

jakbyś uważnie przeczytała moją odpowiedź, to zauważyłabyś, że napisałam "Może coś znajduje na pastwisku, co wywołuje biegunkę ?", a nie, że to świeża trawa. O tej świeżej trawie, to był przykład z mojej stajni ! (2014/03/03 15:07)