Blokada przed przeszkodą konia

/ 12 odpowiedzi
mam takie pytanko mój koniuch ma jakąś blokadę do przeżkód powyżej 60 cmnie wiem dlaczego skoki w korytarzu ma opanowane do 100cm .A w siodle to  wyminie albo nieforunnie wpadnie na przeżkode ...do 60 cm ładnie jej idzie.Nie napieram na nią jazdy są urozmaicona ktoś ma pomysł na takie cuś :P
Kamila

Może jak jeżdzisz z batem lub z ostrogami to powyżej 60 cm coś tam mocniej przyciskasz, a konika pewnie młoda i ma złe wspomnienia. Może były właściciel coś tam jej jakąś krzywde zrobił albo cuś...

PS: MoZe to trochę mało prawdopodibne ale to jedyne co mi do głowy przychodzi

Pozdrawiam

(2010/05/10 20:08)

Domcia

Może to dla niej zawysoko ?  Jeśli sądzisz że nie to poprostu trzymaj ją równo mocna łydke i tyle. Jeśli to nie da rady to spróbuj parkur zrobić a w środku większą przeszkodę postawić. (2010/05/11 08:16)

Kamila

Jego rada jest bardziej sensowna niż moja!!! (2010/05/11 11:24)

natalia96

Może twój koń jest troszkę leniwy i nie chce skakać przez tak duże przeszkody. Jeśli tak może być, to myślę że przed przeszkodą powinnaś mocno skrócić wodze i dać trochę mocniej batem aby koń czuł twoją pewność. chyba że naprawdę jest to dla twojego konia po prostu za duży wyczyn. Wtedy trzeba dać mu spokój bo inaczej może być niedobrze. (2010/05/11 19:42)

Amadikas Serena

nie jestem jakąś tam specjalistką, ale może po prostu potrzebna jest wskazówka przed przeszkodą?
(2010/05/11 19:52)

Amadikas Serena

Wtedy będzie wiedzial kiedy sie wybic i na pewno nie wpadnie na przeszkodę, ale nie wiem też czy przeskoczy... (2010/05/11 19:53)

ewel1002

Ja bez bata jeżdże ale fakt ostatnio rozleniwiła się :/ wczoraj Spróbowałam coś takiego....Jechałam po przekątnej ,wyłamała ,i tak 2 razy aż w końcu najechałam po raz 3 na przeżkode przytrzymałam ją i dałąm mocniej łydkę ...skoczyłapoklepałam ją i reszta parkuru poszła nie źle...zobacze jak będzie dalej ,może przekonam ją że to nie jest straszne (2010/05/12 16:21)

ewel1002

* teraz bez bata ,wcześniej z... (2010/05/12 16:37)

karotka24

A ile twój konik ma w kłębie?
Ogólnie to każdy koń skoczy wysokość własnego kłębu, jeśli jest wysoki to powinien to bez problemu skakać, no chyba że ma jakiś uraz od poprzedniego właściciela. A próbowałaś na ląży?
Jak nie to spróbuj, bo w korytarzu koń nie ma z tobą kontaktu tak jakby i  nie możesz nim kierować, a na ląży masz ten kontakt przez ląże i może jak popróbujesz skoków powyżej 60 cm na ląży to będzie skakać pod siodłem. Przynajmniej ja bym tak próbowała. (2010/05/12 20:05)

Kamila

Sory Karotka24, ale jak to koń to nie może mieć mniej niż 60cm w kłębie no nie? (2010/05/12 20:13)

Inuravenne

Mój siwy po zabraniu drąga w tył bał się skakać wszystkiego co stało powyżej 80 cm. Na jakiś czas odpuściłam mu skoki. Potem zaczeliśmy małymi kroczkami. No i doszło do 80. Kilka pierwszych prób- wyminięcia. Mój sposób był taki, że jeden koniec drąga jest niżej o dziurkę bądź dwie. Jakoś tak na mojego i reszte u mnie w stajni to poskutkowało i skakały. Teraz już jest spokój chociaż czasem jak ma ochotę wyminąć i to czuję to po prostu 'wsiadam' w niego porządnie i trzymam łydkami i pośladkami. ;)

I. =D

(2010/05/26 17:52)

MalwinaL

Powody mogą być różne:
1. Możliwe, że podświadomie boisz się skoku, przez co spinasz się, ciągniesz za wodze - a to wszystko powoduje odmowę. 
2. Nie jesteś stanowcza 
3. Nie pilnujesz energiczego tempa (to jest przy wyższych skokach bardzo ważne)
4. Pochylasz się do przodu przed przeszkodą
5. Raz zrobiłaś coś źle i koń zapamiętał, że może sobie bezkarnie nie skakać 
6. Nie jeździsz na kontakcie (tzn. zwisają Ci wodze, masz otwartą rękę)
Szerzej opisałam to na swoim blogu: http://jaklepiejjezdzickonno.blogspot.com(2016/10/20 18:45)