BOJ - na co patrzy komisja?

/ 4 odpowiedzi
(przepraszam jeśli podobny wątek już istnieje, ale nie znalazłam takiego)
Chciałam się was zapytać na co patrzy
szczególnie komisja (na czworoboku i parkurze) ?
 Jednym z egzaminatorów będzie p.Antoni Pacyński.
Dajmonica


Na wszystko. Głównie na dosiad. To jak koń reaguje na twoje pomoce, na prawidłowe wykonanie figur, dobre najazdy, dobrą nogę. (2014/05/02 12:31)

Lilith


Na brązową odznakę wymagania nie są nie wiadomo jak duże. Więc jak koleżanka wyżej napisała, komisja patrzy na wszystko. Nie można za bardzo sprecyzować jednej rzeczy (2014/05/05 20:51)

vayra


U nas patrzyli na wyjeżdzanie kól, kto pomniejszył do wolty, mial karne punkty, na postawione nadgarstki i na dokladnosc rysunku (2014/05/06 12:25)

Ania S


Każdy patrzy na co chce :P Sekretarzowałam wiele odznak i przejazdów na zawodach i konkluzja jest taka, że każdy ma jakieś "widzi mi się". Pacyński egzaminował mnie na złotą i w zasadzie nie przyczepił się do niczego konkretnego w części praktycznej. W części teoretycznej pytał głównie o wyścigi i kto wygrał ostatnią Olimpiadę, gdzie żadna z tych kategorii nie należała do opublikowanego zestawu pytań, ale to była złota, więc miał prawo wymagać więcej ;] Ważne żeby przejazdy byly schludne. Obowiązkowo wyjechane koła, dobre rysunki (o to się każdy czepia), równe strzemiona (widziałam mnóstwo ludzi, którzy wjeżdżali w nierównych strzemionach), warto siedzieć prosto, bo kolejny częsty błąd to "okrągłe plecy" i chyba głównie tyle. Sędziowie nie patrzą na konia tylko na jeźdźca, więc to czy koń jest np. ustawiony jest mniej istotną kwestią. Na parkurze trzeba wszystko skoczyć i nie zabić siebie i egzaminatorów oraz zatrzymać się PRZED A NIE ZA określoną linią zatrzymania, bo inaczej to nie zaliczony egzamin (teoretycznie, a praktycznie to połowa uczestników zatrzymuje się za i też ich puszczają tylko muszą trochę pomarudzić). Podsumowując większość jednak zdaje. Życzę powodzenia. ;]

(2014/05/06 20:51)