Brązowa odznaka jeździecka Zbrosławice

/ 19 odpowiedzi
Hej mam pytanie głównie do tych którzy jeżdżą w Zbrosławicach lub zdawali tam odznaki... Doradźcie mi który koń najlepszy na Brązową, ponieważ słyszałam że konie  można sobie wybrać :) proszę o pomoc :)
Saphira

to ty teraz w Zbrosławicach jeździsz ? (2013/04/02 17:39)

użytkownik13426

Jak jeszcze tam jest ten koń to KORA :) Najlepszy do skoków jakiego kiedykolwiek osobiście widziałam :) (Oczywiście nie miałam szansy poznać wszystkich koni z tej stajni, być może jest tam jakiś inny dobry, ale polecam Korę). (2013/04/03 23:04)

użytkownik13426

Z bardzo pewnego źródła dowiedziałam się, że Kora jakiś czas jeździła w rekreacji. Skacze przeszkody jak kiedyś, czyli wszystkie jak leci, ale nie potrafi już trzymać tempa. Zwalnia, przyspiesza kiedy chce, więc jest to niewygodne dla jeźdźca.. Kiedyś jeździłam też na Magu, skoczył mi zawsze wszystkie przeszkody i raczej nie słyszałam, żeby jeździł w rekreacji.. Więc może być pewniejszym koniem na odznakę ;)) (2013/04/05 19:19)

Siwaa

Ja zdałam brąz na Emmie. Swietny konik bardzo do przodu, super skakała ale z dużą prędkością :)
Ale to było 2 lata temu... (2013/04/06 19:11)

izusiaaw

ja zdawalam tam braz i srebro. NA 3 roznych koniach;D Napewno na Korze i dlaej eni pamiteam musilby ktos mi te konei wyminic z imion.Kora fajna nawet;d (2013/04/07 14:52)

juwawa95

ja próbowałam na Małyszy ale ujeżdżenie mi nie poszło bo przymulała strasznie, moja kol na niej zdała jednak ;d 

generalnie polecam ci samej wybrać jednego z tamtych koni i na nim pojeździć ze 2-3 razy przed egzaminem, 

(2013/04/07 15:20)

kama00010

Kiedy będziesz zdawała ? 
Ja 4 maja . 
Będę zdawała chyba na Emmie lub jeszcze takim jednym tylko zapomniałam jak się nazywa xD |K.. (2013/04/07 16:33)

korona2001

Hej dzięki za odpowiedzi :) Ja myślałam żeby na Małyszy lub Magu, Kora też fajna kiedyś fanie chodziła do przodu i grzeczna ale teraz właśnie przymula i trzeba ja pchać , nie w zbrosławicach nie jeżdżę tylko na odzn ;p a jadę najprawdopodobniej 04.05.2013 r ;p  A o Emmie nie słyszłam ;p (2013/04/07 19:49)

Fanfaron

Witam. Ja natomiast poleciłbym Markizę. Przyjemnie chodzi w ujeżdżeniu, skacze też dość fajnie. Co do Maga, to zdawałem na nim skoki w drugim terminie i muszę stwierdzić, że zmieniał nogę na złą i trzeba go było bardzo pilnować. Dodatkowo był raczej do pchania, ale jak już się rozhulał to nie było najgorzej. Suma sumarum poszło dobrze. Na Korze zdawał znajomy i chwalił sobie, jednakże prze ona mocno do przodu. Co kto lubi.
Ja obydwa podejścia jechałem z marszu, bez uprzedniego przygotowania w Zbrosławicach i uważam, że to dobre sprawdzenie siebie. W końcu odznaka ma być miernikiem naszych umiejetności jeździeckich, a nie przygotowywania na jednym konkretnym koniu przez kilka dni przed odznaką.
Pozdrawiam.        (2013/04/08 12:20)

ZawszeInna

A można zdawac na kucyku? Nie chodzi mi o szetlanda, tylko np. o hucuła? Jakiego polecacie?Czy w skokach na kucu są mniejsze przeszkody? (2013/04/08 21:03)

użytkownik13426

ZawszeInna to zależy czy jakiegoś kuca w Zbrosach posiadają.. chyba że Ty masz możliwość z kucem przyjechać. Najczęściej na egzaminach skacze się na hucułach. Wysokość przeszkód dla kuca to maksymalnie 60cm. (2013/04/09 10:29)

kama00010

Ja ostatecznie mam Kore , bardzo fajna klacz , Pani Trenerka Gut powiedziała , że jest fajna , ona może nawet ze stępa przeszkodę przeskoczyć xd
Ujeżdżenie dobrze jej idzie tylko bardzo zadziera łeb :D |K. (2013/04/14 14:56)

kama00010

Ja ostatecznie mam Kore , bardzo fajna klacz , Pani Trenerka Gut powiedziała , że jest fajna , ona może nawet ze stępa przeszkodę przeskoczyć xd
Ujeżdżenie dobrze jej idzie tylko bardzo zadziera łeb :D |K. (2013/04/14 14:56)

korona2001

Kama ja też mam korę ;d miejmy nadzieje że bardzo fajnie nam pójdzie ;d  powodzenia , widzimy się 04.05 ;p (2013/05/02 21:04)

ZawszeInna

Jak wygląda ta odznaka na własnym koniu?Można sobie zarezerwować boks? Ile wczesniej?  (2013/05/07 13:07)

korona2001

ZawszeInna  możesz przyjechać na własnym w dzień egzaminu np godzinę przed i robisz to samo co na koniu tam ze szkółki gdybyś jechała ;p Ale boksy chyba mają obecnie wolne i może da się tam wstawić rumaka ;p (2013/05/08 20:15)

ZawszeInna

Dzieki wielkie :DCzyli mozna tam też sobie wczesniej pojeździć rozprężyć, z tego co zrozumiałam ... :)A ile koni jest wtedy na rozprężalni? xd (2013/05/09 13:15)

Monikan

Na skoki to Kora ;) Tempo ma równe, zawsze na dobrą nogę ląduje i skoczy wszystko ;) Miałam na niej jechać jednak okulała :<
Na ujeżdżenie to Treasure Star jest świetna! Zdałam na niej ujeżdżenie na 6,5 :D
Skoki zdawałam na Komecie ale nie polecam bo to taka beczka do pchania a i tak nawet jakbyś ją batem lała to się nie ruszy :/ (2013/08/22 10:22)

Odzia

Hej! Dołączam się do pytania. Ale ja mam ich o wiele więcej :P

Też za niedługo być może pojadę zdawać brąz do Zbrosławic. Szczerze, to próbą ujeżdżenia się nie stresuje. Ale mam jedno pytanie:
1.Czy przy zmianie przez przekątną mam zmieniać bata i go przełożyć do drugiej ręki?

Skokami, to tylko trochę :P Do nich też jedno pytanie:
2.Jak koń mi wyłamie, to jestem od razu zdyskwalifikowana, czy jedna ujdzie? :D

Teoria...Grr...Dwa pytanka:
3.Czy można samemu wybrać sobie pytania? (Czasem można)
4.Ile zazwyczaj zadawają pytań?

I jeszcze kilka takich ogólnych:
-Czy można samemu wybrać konia?
-Na jakim koniu Wy zdawaliście? Jak się zdawało na nim? :)
-Którego konia sobie nie dać wcisnąć? :D
-Jeżeli tak można, to o jakiego najlepiej poprosić?
-Konia się czyści tam w boksie czy na korytarzu? A może na zewnątrz?
-Jacy egzaminatorzy? Mili, wyrozumiali czy raczej wredni i każdą odpowiedź trzeba powiedzieć wyczerpująco?
-Przyniosą sprzęt dla danego konia czy trzeba samemu go 'zdobyć'?
-Ogólnie to trudno się tam zdaje czy raczej się przejdzie?
-Na ile pytań TRZEBA odpowiedzieć? (W sensie że oni dadzą np.6 a na ile trzeba odpowiedzieć żeby przejść :D )

Proszę o odpowiedzi, ale pewne i ew. sprawdzone ;)
Proszę nie pisać: ,,Poszukaj se w Google'' -,-'
Dołączam się do pytania, bo moje było dawno zadane i nikt nie odpowiedział xD A bardzo mi zależy na dobrej odpowiedzi.
Jeżeli takie pytania się już pojawiły to przepraszam. (2013/09/19 13:17)