Budowa hali dla koni

/ 8 odpowiedzi
otóż że nie ma jak u nas w zime jeździć, bo jest trawa a nie piach ślisko lub zamarźnięte podłoże,
chcielibyśmy postawić Hale.
jestem zielona co do tego,
i chciałabym spytać was  o jakąś hale, niewielką ale żeby można było skakać, no i żeby jak najtańszą.
konie nie boją się gradu szeleszczących ścian itd.

spotkałam się z taką halą :

http://img696.imageshack.us/img696/2098/p8247714.jpg

http://img132.imageshack.us/img132/2213/simg1297.jpg

wydaje sie na tanią.
co o tym myślicie? chcielibyśmy od wiosny realizować plan zeby zdazyc do jesieni
użytkownik15253

ahaaa i tyle co moge jeszcze powiedzieć to weście jakąś firme co robi hale (nie tylko jeździeckie al jakieś hurtowe czy tam towarowe) bo budowanie na własną ręke czyli, tu troche dokleje tam pospawam i sie jeszcze kawełek dachu do klei moze i wyszłoby taniej ale to moze poprostu runąć albo jakieś ''kawałeczki'' doklejone moga zacząć sie rozpadać itp.  (2011/12/27 17:43)

Kejjroll

no, ale wlasnie do takiej hali namiotowej nie jestem przekonana w zime.a drewniana? (2011/12/27 18:35)

użytkownik15253

znaczy ja w takiej jeździłam i było wszytsko dobrze ale konkretnie jakie masz obawy do takiej hali?? a drewniana, szczerze powiem nigdy sie nie spotkałam wiec chyba wątpie bo byłam w wielu stajniach i nigdy takie niej widziałam no niewiem dlaczego nie ale takiej nie buduja ludzie nie wiem dlaczego a może po prostu zrób murowaną chyba to by była taka bez kombinowania bo zbudowac normalnie jak dom i na to dach ( nie wiem jak to sie robi ) i do takiej hali moglibyście zatrudnic normlanie murarza do budowania domów ...  
Wszystko co tu napisałam to sa moje przeczucia żeby nie było bo ja sie tam na ''budownictwie '' nie znam ;p (2011/12/27 18:44)

Wikusioweziowata

Hala drewniana jest dobra, fajna, naturalna, ALE! praktycznie co 20 - 30 lat trzeba wymieniać "obicie" (drewno całe!) . plusy to wygląd, no i jak uderzysz o drewno to nie tak jak o beton ;)

Murowane : fajne bo stabilne, wytrzymalsze, jak dobrze postawiona to i 100 lat przetrzyma i będzie tylko trzeba wymieniać drewniane elementy (szkielet dachu).

Namiotowych nie polecam : zmarznięte w zimie lubią się drzeć jak się na nie wpadnie z rozpędzonego konia, jak pada deszcz to nie ma izolacji (która często jest dźwiękoszczelna, bądź lekko niweluje odgłosy np. deszczu czy wichury) która zatrzyma dźwięk, często ściany łopoczą, a słupy metalowe (konstrukcja) to zabójstwo jak się na nie wpadnie np. głową albo kręgosłupem (ja się nieźle obiłam <pęknięte żebro>, ale spadłam tylko z wolnego galopu na początku "jeździeckich lat").

Ogólnie ja bym wybrała murowaną, jest średnio droga ale rozłóż sobie te koszty na te powiedzmy 90 lat.
bardziej opłacalne niż hala namiotowa na 18 - 25 lat (maksymalnie, i to już taka "super " )
i dłużej służy niż niesamowicie droga hala drewniana (sam surowiec kosztuje od groma, a gdzie robocizna, frezarka, tartak (zawsze coś trzeba przyciąć) kleje rozmaite, łączenia, zawiasy do wejścia , impregnaty.... ) (2011/12/27 19:16)

jestemzlasu

A jaki budżet przewidujecie na halę? Tak orientacyjnie. (2011/12/27 21:15)

USFarmPolska

Dobrym rozwiązaniem dla całorocznych ujeżadżalni są hale strukturalne. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej, stalowej, ocynkowanej konstrukcji wytrzymują najgorsze warunki atmosferyczne panujące w Polsce. Poszycie o transparentnych właściwościach zmniejsza zapotrzebowanie na dodatkowe oświetlenie w ciągu dnia oraz stwarza ciepłą, jasną atmosferę wewnątrz.

U.S. Farm Polska w cenie hali zawsze daje 20 lat gwarancji na poszycie i 50 lat gwarancji na konstrukcję dzięki czemu mają Państwo pewność, że inwestują w obiekt na lata.

Zapraszam do zapoznania się z naszymi obiektami na www.halestrukturalne.pl (2014/11/20 12:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Gorąca piątka