Budowa stajni

/ 22 odpowiedzi / 3 zdjęć
Wiem, że takich tematów jest bardzo dużo, ale nie umiem znależć stajni dopasowanej do moich potrzeb... Jak nazbieram na stajnie to będę miała konia. Chodzi mi o stajnie na 6 koni. Do tego siodlarnia, paszarnia itp. Materiały jak najtańsze, ale w miarę możliwości wytrzymałe. Czy stajnia w stylu angielskim jest dobra dla koni? Chodzi mi o to czy nie jest im w niej za zimno?
nataleek14

Chcesz budować stajnię..ok..
A czy masz PORZĄDNE POJĘCIE o prowadzeniu,oporządzaniu i koniach...?
(weterynaria itp.)

Wiem,że moja wypowiedź trochę odbiega od Twojego pytania,ale mam szczerze dosyć takich wątków w których "jeźdźcy" pytają się np.
 (NIE PISZĘ TU O TOBIE,BO NIE WIEM JAK JEST U CIEBIE!! )
 jakiej maści kupić konia?,czy mogę mieć konia?,co sądzicie o własnym koniu?..tzn.nie mam pretensji jeśli ktoś pyta o opinie,tylko o to że osoby które chcą mieć konia zupełnie nie wiedzą nic o tych stworzeniach,ich zachowaniach itp.. bo wsiadły raz na konia i ot tak chcą mieć konia! bo są fajne i w ogóle..

Proszę pomyślcie o tym... Zwierzę-żadne nie jest zabawką,potrzebuje odpowiedzialnej opieki :)

Przepraszam,za odpowiedź..
Jakbyś coś chciała to pisz na pv ;)) pomogę :)

Pozdrawiam (2011/12/17 09:00)

Sami547

Na koniach jeżdże od roku. Przed jazdą je czyszczę, siodłam i kiełznam. Z teorii wiem dość dużo. Jak byłam młodsza to pomagałam mojemu dziadkowi przy pociągowym. Sąsiedzi też mają konia, więc ewentualnie mogliby mi coś doradzić. Ich koń będzie 'wprowadzony' przed moim(zbudują sobie prowizoryczną stajnie) więc mogłabym się nim opiekować, czyścić itp. (2011/12/17 09:54)

Rokatynka

Na moje rok to za mało .
Poczekaj jednak trochę ,zastanów się nad swoją decyzją ,bo to naprawdę bardzo odpowiedzialne zadanie -zajmowanie się koniem .
Musisz wiedzieć jak z nim pracować ,by umieć nad nim panować .
Musisz umieć rozpoznać kiedy jest chory .
Teoria ,teorią ,ale w praktyce zawsze jest inaczej .

Na początek proponuję jeszcze trochę potrenować i pomyśleć najpierw nad dzierżawą konia. Jest to doskonałe przygotowanie się na kupno i opiekę własnym wierzchowcem .

Pozdrawiam ((: (2011/12/20 17:11)

deHerblay

Stajnia w stylu angielskim jest dobra dla koni, nie zmarzną tam. Za to weterynarze bardzo tam marzną. I strych zwykle się nie mieści, wiec trzeba pomyśleć o jakoś inaczej zorganizowanym magazynie pasz (zwłaszcza słoma / siano). (2011/12/21 21:14)

Sami547

Dzierżawić konia niestety nie możemy. :( I nie chce kupować konia w tej chwili. Co najmniej 2-3 lata jeszcze planuje poczekać :). Po prostu chce wiedzieć ile taka stajnia może kosztować :). (2012/01/19 20:06)

bukszpan

Na bieżąco: stajnia na 7 koni, to koszt około 50 tys, murowana, bez wyposażenia (boksy, poidła, woda, prąd, siodlarnia) więc dodaj jeszccze spokojnie 35+ prace przygotowujące grunt pod budowę. Jak nic, z 80 tys. za wszystko.  Drewno w Pl jest w cenie więc jeszcze drożej.
Może łatwiej wydzierżawić konia, lub kupić i postawić w jakimś zaprzyjaźnionym gospodarstwie (pensjonat to zaraz są koszty) i sprawdź najpierw czy opieka 24h/dobę Ci odpowiada, bo koń to nie tylko siodłanie, czyszczenie, ale dbałość o jego dobrostan wymaga czasu i Pracy. A jeśli będzie u Ciebie 6 koni, wszystki obrobisz. Co z codziennym sprzątaniem boksów, wyprowadzaniem na padoki, konserwacją ogrodzeń by były bezpieczne? Nad wszystkim trzeba się zastanowić. Ale życzę powodzenia w realizacji planów, bo bez marzeń żyje się ciężko ;-). Pozdrawiam. (2012/01/24 14:26)

użytkownik20813

Ziemia - aby założyć stajnię, musisz mieć gdzie. Kupujesz więc ziemię. Jest to zwykły kawał łąki, gdzie możesz zrobić padok albo wybudować stajnię. Koszt: 0,5hs za metr kwadratowy, czyli 5.000hs za hektar. Na stajnię max 6 koni trzeba kupić przynajmniej 2 hektary. Przykład: kupując 4 hektary, płacisz 4 x 5.000hs = 20.000hs. Po założeniu stajni możemy dokupywać ziemię.

Ogrodzenia – trzeba ogrodzić zarówno padok, jak i miejsca do jazd. Można to zrobić trzema sposobami:

• pastuch elektryczny: 100hs (zasilacz) + 1,5hs x długość ogrodzenia – nadaje się tylko na padok, ale możemy go dowolnie przenosić i usuwać. Dokupując ogrodzenie, płacimy tylko za taśmę (czyli 1,5hs x długość), bo zasilacz jest już kupiony. Przykład: ogradzając padok 50x50m, płacimy 100hs + 1,5hs x 200m = 400hs. Chcąc dokupić jeszcze 100m, płacimy 150hs.
  • ogrodzenie drewniane: 2hs x długość ogrodzenia – dobre na ujeżdżalnię i padok. Jednak silny koń może je rozwalić. Przykład: ten sam padok ogrodzimy za 2hs x 200m = 400hs.
  • ogrodzenie metalowe: 3hs x długość ogrodzenia – bardzo mocne, nadaje się na padok silnych ogierów lub parkur. Przykład: znów ten sam padok i płacimy 3hs x 200m = 600hs.
  • usuwanie ogrodzenia: 1hs x długość ogrodzenia – płacisz za usuwanie ogrodzenia metalowego lub drewnianego. Przykład: usuwając ogrodzenie z tego padoku płacimy 1hs x 200m = 200hs. Zmieniając ogrodzenie z drewnianego na metalowe, płacisz różnicę cen. Przykład: 3hs x 200m – 2hs x 200m = 600hs – 400hs = 200hs.

Stajnia – konie muszą gdzieś mieszkać. Najlepiej w stajni ;) Stajnia to pomieszczenie zawierające tylko boksy. O kosztach budowy innych pomieszczeń piszę w punkcie następnym. Koszt budowy stajni: powierzchnia w m2 x ilość boksów x 80hs. Przykład: mając stajnię z czterema boksami 4x4m i korytarzem 2x4m , płacimy 80m2 x 4 x 80hs = 25.600hs.

Inne budynki i piętra – potrzebujesz swojego mieszkania, paszarni, siodlarni i innych budynków, na solarium, basen itp. Koszt budynku to powierzchnia w m2 x 80hs. Przykład: chcąc wybudować paszarnię 3x6 metrów, płacisz 18m2 x 80hs = 1.440hs. Piętro możesz wybudować nad zwykłym budynkiem, jak i stajnią. Koszt piętra to powierzchnia w m2 x 10hs. Przykład: jeśli chcesz nad tą paszarnią zbudować pomieszczenie na słomę, płacisz 18m2 x 10hs = 180hs.

Półhala – podobna do hali, ale posiada sam dach, bez ścian bocznych. Koszt budowy zależy od rozmiaru:

• max 400 metrów kwadratowych: 3.000hs
  • max 800 metrów kwadratowych: 4.000hs
  • max 2400 metrów kwadratowych: 6.000hs
  • max 5000 metrów kwadratowych: 8.000hs
  • max 100.000 metrów kwadratowych: 12.000hs
  • powyżej 100.000 metrów kwadratowych: 20.000hs

Przykład: jeśli chcesz wybudować półhalę o wymiarach 20x50m, czyli o powierzchni 1000m2, płacisz 6.000hs. Jeśli chcesz ją powiększyć do wymiarów 20x60m, czyli do powierzchni 1200m2, nie płacisz, bo obie półhale mieszczą się w tym samym przedziale 6.000hs. Jeśli natomiast chcesz powiększyć ją do wymiarów 50x60m, czyli do powierzchni 3000m2, płacisz różnicę cen obu półhal: 8.000hs – 6.000hs = 2.000hs.

Hala – dostępna w wersji podstawowej (zwykłe ściany i podłoże, oświetlenie) oraz ulepszonej (lustra na ścianach, lepsze oświetlenie, klimatyzacja, ogrzewanie, bezpieczne bandy). Koszty:

• cena hali: 1.000hs + 2hs x powierzchnia w metrach kwadratowych
  • cena hali ulepszonej: 10.000hs + 1.000hs + 2hs x powierzchnia w metrach kwadratowych
  • cena ulepszenia hali istniejącej: 10.000hs

Przykład: chcąc wybudować halę podstawową o wymiarach 20x60m, płacisz 1.000hs + 2hs x 1.200m2 = 3.200hs. Jeżeli chcemy wybudować halę ulepszoną o takich samych wymiarach, płacimy: 10.000hs + 1.000hs + 2hs x 1.200hs = 13.200hs.

Round pen – doskonały do pracy z ziemi jak i lonżowania. Z nim jest najwięcej kłopotów z wyliczaniem ceny ;) Przydają się wzory:

• obwód: 6 x promień
  • powierzchnia: 3 x promień i do kwadratu

Koszty:

• prowizoryczny: obwód x 1hs
  • fachowy: obwód x 3hs
  • kryty: powierzchnia x 2hs

Przykład: chcemy round pen o promieniu 8m (standardowy). Prowizoryczny kosztuje 6 x 8 x 1hs = 48hs. Fachowy: 6 x 8 x 3hs = 144hs. Kryty: (3 x 8)2 = 576hs.

Karuzela – zapewnia koniom ruch, zastępuje oprowadzającego człowieka. Stosowana zwykle do rozgrzewki lub rozstępowania koni. Rodzaje:

• cztery konie (promień 4 metry)
  • sześć koni (promień 6 metrów)
  • osiem koni (promień 8 metrów)
  • dziesięć koni (promień 10 metrów)

Koszt: promień x 800hs. Przykład: karuzela na cztery konie o promieniu 4m będzie kosztować: 4 x 800hs = 3.200hs.

Basen – ma kształt prostokąta lub kwadratu. Powierzchnia to obszar wody oraz miejsce dla prowadzących ludzi. Koszty:

• mały, max. 420 metrów kwadrat: 8.000hs
  • średni, max. 650 metrów kwadrat: 14.000hs
  • duży, max. 1000 metrów kwadrat: 20.000hs
  • XXL, powyżej 960 metrów kwadrat: 23.000hs

Powiększając basen, płacisz różnicę cen. Przykład. Budujesz basen o wymiarach 20x20m, czyli o powierzchni 400m2. Płacisz 8.000hs. Chcesz go powiększyć do wymiarów 20x30m, czyli do powierzchni 600m2, płacisz 14.000hs – 8.000hs = 6.000hs.

Obornik – gdzieś trzeba składować zużytą ściółkę i przetrawiony owies ;) Potem sprzedajesz gnój, więc koszty wybudowania obornika zwracają ci się w niedalekiej przyszłości. Koszty:

• mały (stajnia max 6 koni): 500hs
  • średni (stajnia max 30 koni): 900hs
  • duży (stajnia powyżej 30 koni): 1200hs

Powiększając obornik, płacisz różnicę cen.

Solarium – suszy konia po kąpieli lub treningu w basenie, rozgrzewa mięśnie. Potrzebujesz przynajmniej 3,5x3,5m wolnego miejsca w pomieszczeniu. Koszt: 10.000hs

Remont stajni – po wybudowaniu stajni jest ona w stanie surowym (zwykła betonowa podłoga, otynkowane ściany, podstawowe oświetlenie). Później możesz wyremontować stajnię. Masz do wybory kilka poziomów:

• malowanie: 2hs x powierzchnia stajni w m2
  • ulepszenie podłogi: 3hs x powierzchnia stajni w m2
  • ulepszenie boksów: 30hs x ilość boksów
  • ulepszenie ogólne: 3hs x powierzchnia stajni w m2 x ilość boksów
  • ulepszenie zaawansowane: 10hs x powierzchnia stajni w m2 x ilość boksów
  • ulepszenie super: 20hs x powierzchnia stajni w m2 x ilość boksów

Przykład: masz stajnię o powierzchni 40m2, 2 boksy. Chcesz ją pomalować? Płacisz 80hs. Lepsza podłoga? 120hs. Lepsze boksy? 60hs. Wszystko naraz (ulepszenie ogólne)? 240hs. Ulepszenie zaawansowane? 800hs. Super ulepszenie? 1600hs.

Remont ogrodzeń – przynajmniej raz w roku, a najlepiej częściej, trzeba zrobić remont ogrodzeń drewnianych i metalowych. Koszt: 1hs x długość ogrodzenia.

Ulepszanie podłoża – możesz ulepszyć podłoże hali, otwartej ujeżdżalni czy round penu specjalną mieszanką gliny i piasku, która zapobiega powstawaniu błota i kurzeniu się. Koszt:1hs x powierzchnia w m2. Przykład: jeśli chcesz ulepszyć ogrodzenie ujeżdżalni o powierzchni 400m, płacisz 400hs.

Dobudowa boksów – najpierw musisz wybudować zwykły budynek (patrz punkt 4). Potem dobudowujesz boksy. Koszt boksu to 100hs. Przykład: wybudowałaś pomieszczenie 10x4m i chcesz tam zbudować dwa boksy, płacisz więc 200hs.

Gniotownik do paszy – jeśli karmisz konie owsem, potrzebujesz gniotownika. Koszt:

• mały (bezproblemowy w stajni do 30 koni): 1.600hs
  • duży (powyżej 30 koni): 2.000hs

Latarnie – np. wokół ujeżdżalni czy przed stajnią. Koszt: 1000hs od latarni.

Mamy już wszystko. Teraz zaczynasz „żyć”. Jednak jak w prawdziwym życiu jesteś obciążona kosztami utrzymania.

Co roku:

lizawka: 60hs

remont: patrz poprzednie punkty

Co 3 miesiące:

kontrola zdrowia koni, ew odrobaczenie, szczepienia: ceny wg klinik wet (szukaj ofert nahttp://www.rysual.fora.pl)

kontrola kopyt, ew. przekucie: ceny wg kowala (szukaj ofert na http://www.rysual.fora.pl)

Co miesiąc:

utrzymanie domu, siebie, prąd, woda, telewizor, internet, telefon, samochód i inne: 1000hs

podatek od gruntu: zawsze 100hs

utrzymanie stajni

-małej (max. 280m2): 200hs

-średniej (max. 400m2): 300hs

-dużej (powyżej 400m2): 400hs

utrzymanie konia

-ściółka: 50hs

-siano, owies, średnia jakość, brak dodatków do paszy: 50hs

-siano, owies, doskonała jakość, brak dodatkó do paszy: 100hs

-dodatki paszowe: cena wg sklepu (szukaj ofert na http://www.rysual.fora.pl lubhttp://www.all4rysual.blog.onet.pl)

-pasza specjalna: cena wg sklepu (szukaj ofert na http://www.rysual.fora.pl lubhttp://www.all4rysual.blog.onet.pl)

-rozczyszczenie kopyt: ceny wg kowala (szukaj ofert na http://www.rysual.fora.pl)

miesięczne utrzymanie psa: 60hs

miesięczne utrzymanie kota: 30hs

utrzymanie solarium: 40hs

utrzymanie basenu: 40hs

Inne wydatki:

kupno sprzętu

doraźna pomoc wet

kupno koni, psów, kotów i innych zwierząt

dobudowa pomieszczeń, boksów, ulepszanie podłoża itp

korzystanie z usług rysowników, trenerów itp

(2012/01/24 16:53)

Sami547

bukszpan, dzięki za odpowiedź :). A to tu wyżej widziałam, ale całkowicie nic nie rozumiem :( (2012/03/06 16:49)

alicja1

Na pewno nie będzie za zimno. W końcu są to zwierzęta dzikie, które od zawsze spały pod gołym niebem. (2012/08/24 13:05)

Koniarka20

Tutaj macie dwa fajne artykuły :

http://horse24.pl/rekreacja/jazda-konna/art,124,wlasny-osrodek-jezdziecki.html

http://horse24.pl/opieka/zywienie/art,90,zlob-poidlo-lizawka-i-pasnik-czyli-urzadzamy-boks-konia-.html

Może się przyda :-) (2013/01/23 16:58)

użytkownik15339

Na pewno nie będzie za zimno. W końcu są to zwierzęta dzikie, które od zawsze spały pod gołym niebem.

Hehe, taaa... wydaje mi się, że jeśli je udomowiliśmy, to takie dzikie nie są :)A konie sportowe, hodowane przez ludzi do wyczynu obecnie potrzebują stajni, derek, latem strzyżeń. Taki hucuł by w naszych warunkach przetrwał na świeżym powietrzu cały rok, ale anglik czy hanower - możesz tylko pomarzyć. (2013/02/03 14:18)

Honeonna

Nie będzie za zimno, tylko trzeba wziąć pod uwagę, z której strony najczęściej wieje. Inna sprawa, że konia z angielskiej dużo łatwiej ukraść. Mimo to kiedy sama będę stawiać kiedyś stajnię, będzie angielska albo z korytarzem, ale z dużymi otwieranymi oknami na zewnątrz.
MegaPusia19: Chodzi o konie sportowe czy rasy uznawane przez Ciebie za sportowe? Koniom sportowym, czyli startującym i trenującym, nikt nie pozwala zarosnąć sierścią na zimę itd, ale nie jest im to wcale potrzebne poza tym, żeby szybciej schły i mniej się męczyły. Golenie latem to już w ogóle dziwny zwyczaj.
Oczywiście konie nie są już dokładnie takie same jak dzikie, ale też nie ma co na podstawie rasy dzielić ich na takie, co sobie dadzą radę i takie, co nie dadzą. Jeśli koń nie był odchowany poprawnie, derkowano go bez powodu, zamykano w stajni na każdy najlżejszy wiaterek, może i się nie przystosuje, ale rasa nie ma tu decydującego znaczenia. Oczywiście np. hucuł czy konik polski jest po prostu od razu genetycznie lepiej przygotowany, ale "gorzej" wcale nie oznacza od razu "niewystarczająco". Hanower czy folblut odchowany na pastwisku, wybiegany, dobrze żywiony też przecież może stać nawet i bez stajni. Jeśli mówimy o hanowerze hodowli niemieckiej, klimat niemiecki nie różni się tak bardzo od tego z zachodniej Polski. Trzeba też wziąć pod uwagę region kraju- np. jeśli ktoś mieszka przy białoruskiej granicy, może ledwo wyobrażać sobie trzymanie choćby hucuła zimą przez godzinę na dworze, ja we Wrocławiu nie miałabym takich oporów, bo po prostu tutaj prawie zawsze jest cieplej. 
Moje ogólne przesłanie: wszystko zależy głównie od konkretnego konia i warunków, jakie będzie miał w konkretnym miejscu. Rasa ma pewne znaczenie, bo pochodzenie to geny, ale na pewno nie jest decydująca. Może być hucuł nienadający się do trzymania bez stajni i może być folblut czy arab, które będą się tak dobrze czuły. (2013/02/04 13:03)

qoniarra

Musisz tez pamiętać o tym, że jeżeli przywieziesz konia z ocieplanej stajni i postawisz go w otwartym boksie to na 90% zachoruje :(. Niestety moja koń mojej trenerki przez całą nie mógł pracować bo się przeziębił i wydala na niego ok. 5000 zł na leki i weterynarza.Pozdrawiam, Qoniarra (2013/02/07 09:50)

izapyza

"Ziemia - aby założyć stajnię, musisz mieć gdzie. Kupujesz więc ziemię. Jest to zwykły kawał łąki, gdzie możesz zrobić padok albo wybudować stajnię. Koszt: 0,5hs za metr kwadratowy, czyli 5.000hs za hektar. Na stajnię max 6 koni trzeba kupić przynajmniej 2 hektary. Przykład: kupując 4 hektary, płacisz 4 x 5.000hs = 20.000hs. Po założeniu stajni możemy dokupywać ziemię."

na 6 koni az 2 hektary? Ale to chyba tylko na wsi??? wiadomo, że najlepiej miec mase wielkich pastwisk, ale obecnie to marzenie sciętej głowy przy obecnych cenach gruntów...

W większych miastach typu Poznań, to wiele milionów zlotych by trzeba miec na samą ziemię. Znam sporo dobrze funkcjonujących stajni, gdzie na np. 4 tys metrów ktos trzyma np. 10 koni, mają porządny wybieg, i czują sie dobrze. 

Stajnia angielska oczywiscie ze nie jest za zimna, niektórzy chowaja konie z chowie wolnostajennym, tylko z wiatą

(2013/02/10 21:13)

Honeonna

Zależy też, czy konie mają rzeczywiście najeść się trawą z pastwiska, czy po prostu mieć gdzie pobiegać. No i jeśli się chce mieć trawę dłużej niż jeden, dwa sezony, to trzeba wydzielić kwatery. A jeszcze może jakieś łąki na siano... W większych miastach (przynajmniej niektórych) jest nawet zakaz trzymania zwierząt gospodarskich. Jeśli chodzi o obrzeża...no cóż, za lokalizację się płaci. Jeśli stajnia ma być ze szkółką, do takiej na peryferiach nikt nie będzie dojeżdżał i cenę trzeba przeboleć.  (2013/02/10 21:31)

patrycja64

Dom na sprzedaż, wągrowiecki Skoki Łosiniec Łosiniec, 2 990 000 PLN, 760 m2, domy-1501353659 | Domy.pl

zdjęcia 15

Dom na sprzedażwągrowiecki, Skoki, Łosiniec, Łosiniec

Sugerowana rata kredytu: 11012 PLN

Cena: 2 990 000 PLN

Cena za m²: 3 934 PLN / m²

Cena do negocjacji: Tak

Powierzchnia mieszkalna: 760 m²

Powierzchnia użytkowa: 2 920 m²

Powierzchnia działki: 300 000 m²

Liczba pokoi: 11 Skontaktuj się

0 (110.00) pkt. data: 01-02-2014

Sprzedam malowniczo położoną posiadłość 30ha z przeznaczeniem na stadninę koni i pensjonat w otoczeniu łąk i lasów. Nieskazitelnie czyste powietrze, cisza i oddalenie od miejskiego zgiełku to ogromne atuty tego urokliwego miejsca. Gospodarstwo w jednym kawałku. Składa się z części zabudowanej ok 1,1 ha oraz ziemi uprawnej i łąk o pow.28,9ha W skład zabudowań wchodzą: 1. Budynek mieszkalno-socjalny ( pow. 630 m2) - ogrzewanie ... więcej  / Patrycja? Mam nadzieję że się przyda jest takich dużo w internecie możesz zajrzeć ;)

(2014/02/20 08:05)

olgamajko

Witaj, z własnego doświadczenia wiem że budowa takiej stajni nie jest tania :)  Musisz wykupić plany, grunt itp. A samo utrzymanie np. 6 koni też nie jest tanie. Ja posiadam 10 koni i płacę  dużo :) Samo wykupienie materiałów też jest drogie. Np. 1 boks kosztuje ponad 1 300 zł :) Więc to przemyśl dobrze :)  (2014/03/18 21:04)

emil-mucha

Jako że jest  to mój pierwszy post na forum, chciałbym się przywitać. Hej!
W tym roku zaczęliśmy budowę stajni w typie angielskim na dwa boksy plus mała siodlarnia i stryszek na siano. Koszt budowy do stanu widocznego na zdjęciach to 9 tysięcy. Cała budowa we własnym zakresie. Budowałem razem z tatą. Czas budowy 4 tygodnie. Do tego dojdzie instalacja elektryczna, podłoga z podkładów kolejowych (i tutaj się waham bo dysponuję gumami takimi z placów zabaw które są niemal identyczne z tymi które są układane w stajniach lub w oborach dla bydła. przepuszczają wodę są grubości 5 cm. jeśli ktoś ma doświadczenie z takim podłożem niech napiszę ja się sprawdza) drzwi oczywiście dzielone z płyt OSB 2,2 cm plus boazeria z zewnątrz a futryna z fosztów 5 cm.  W planie mamy zamiar całą stajnie obić deskami szalunkowymi 2 cm co dodatkowo ja dociepli no i estetycznie będzie lepiej no i w środku otynkować. Liczę że dojdzie jeszcze jakieś 5 tys. max oczywiście z własną robocizną.
Pozdrawiam. (2014/10/08 19:54)

USFarmPolska

U.S. Farm Polska wprowadza na rynek nowy produkt: hale strukturalne.
Hale te idealnie sprawdzają się jako ujeżdżalnie koni - transparentne poszycie zapewnia jasną ciepłą atmosferę w ciągu dnia, a stalowa, ocynkowana konstrukcja zaprojektowana jest tak, że hale te wytrzymują najgorsze warunki atmosferyczne i stanowią obiekty całoroczne.
W cenie hali zawsze otrzymujesz 20 lat gwarancji na poszycie oraz 50 lat gwarancji na konstrukcję. Dodatkowo transport na terenie całej Polski jest zawsze GRATIS!
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami na www.halestrukturalne.pl (2014/11/07 12:59)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Gorąca piątka