Cavaliada 2014 Warszawa wyniki

/ 8 odpowiedzi / 3 zdjęć
Zakończył się właśnie konkurs numer 2 podczas Cavaliada 2014 Warszawa o nagrodę firmy John Deere. W konkursie zwyciężył lider w rankingu Cavaliada Tour - Felix Hassmann z Niemiec na koniu Horse Gym's Kira, który pokonał 53 zawodników startujących w konkursie. Na Drugim miejscu uplasował się także reprezentant Niemiec - Marcel Marschall na koniu Undercontract. Trzecie miejsce należało do Estończyka Reina Pilla. Najlepszy z polskich zawodników - Michał Kaźmierczak zajął czwarte miejsce.
redakcja


Konkurs numer trzy Dużej Rundy wygrał Mściwoj Kiecoń na powracającej do jego stajni klaczy Urbane, który aż o 0,5 sekundy wyprzedził Felixa Fassmanna. Na trzecim miejscu uplasowała sięrewelacyjna 19-latka Zuzanna Gowin, która pokonała parkour bardzo dokładnie i płynnie. Wielkie brawa należą się Alesowi Opatrnemu, którego koń - Zandiro nie posiada lewego oka,a mimio to bardzo szybko o bezbłędnie pokonywał ten ustawiony właśnie na zakręty w lewo parcour. (2014/03/13 17:52)

redakcja


Konkurs Potęgi Skoku zwykle budzi wielkie emocje i dlatego jest rozgrywany jako jeden z najatrakcyjniejszych punktów imprezy. Podczas Cavaliady Warszawazostał bardzo nietypowo rozegrany w czwartek. Organizatorzy dużo zaryzykowali takim ruchem, ale chyba było to dobre posunięcie. Konkurs sam w sobie nie budził dużych emocji publiczności. Wystartowało w nim jedynie 7 zawodników, a zwycięski koń pokonał mur o wysokości "zaledwie" 190 cm. co jak na standardy Cavaliady jest raczej słabym wynikiem. Zabawę uratował DJ, który świetnie dobierając utwory podjudzał publiczność i samych zawodników. Świetnie bawił się Vladimir Beletskiy, który podrywał publicznośćnie tylko skokami, ale i swoim tańcem w siodle. Konkurs wygrał właśnie Vadimir Beletskiy, który jako jedyny pokonał mur o wysokości 190cm. Na drugim miejscu uplasowali się Marek Lewicki, Jarosław Skrzyczyński oraz reprezentantka Holandii Jody van Gerwen. (2014/03/14 11:05)

redakcja


Wieczorny powrót ujeżdżenia na Torwar okazał się strzałem w dziesiątkę. Na dwie godziny głos Szymona Taranta został zastąpiony przez Jacka Ryczywolskiego i Marcina Woldańsiego którzy przybliżali zagadnienia ujeżdżenia. W specjalnie przygotowanym konkursie zaprezentowało się siedem polskich amazonek. Co warte uwagi konkurs rozpoczął się o godzinie 21, a hala Torwau była przynajmniej w połowie zapełniona, co najpewniej świadczy o dużym zainteresowaniu tą konkurencją jeździecką. Konkurs wygrała Anna Łukasik reprezentująca Lubelski Klub Jeździecki. Druga była Gabriela Jaworska Mazur, a na trzecim miejscu uplasowała się Żaneta Skowrońska. (2014/03/14 11:44)

redakcja


Konkurs numer sześc zaliczany do Średniej Rundy o wysokości przeszkód 140 cm był długą przygodą ze skokami.. 62 zawodników na starcie konkursu dwufazowego to około trzy godziny oglądania jak zawodnicy pokonują ten sam parcour. Im więcej rywali tym lepiej smakuje wygrana.. Najlepszy w konkursie okazał się Grzegorz Psiuk na Aresie. Polak bezbłędnie pokonał pierwszą fazę zwykłą, a w drugiej (szybkości) popisał się brawurową jazdą i efektownymi skrótami. Drugi czas uzyskał także świetnie jeżdżący Kristaos Neretnieks z Łotwy. Trzecie miejsce należało do Estończyka Reina Pilla. (2014/03/14 16:56)

redakcja


Zwycięstwem Marcela Marchalla zakończył się drugi dzień zmagań na Cavaliadzie Warszawa. Niemiec po świetnej, szybkiej i bezbłędnej rozgrywce wygrał drugi konkurs zaliczany do Dużej Rundy. O 3 sekundy wolniejszy był Polak - Andrzej Głoskowski, ale i to wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca w konkursie. (2014/03/14 23:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

redakcja


Zakończyliśmy konkurs Średniej Rundy. Zmagania wygrał prezentujący coraz lepszą formę Felix Hassmann z Niemiec,który w rozgrywce pokonał swojego rodaka Marcela Marshalala. Najlepsza z Polaków okazała się Weronika Wilska która zajęła piąte miejsce w stawce 33 koni. (2014/03/15 15:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

redakcja


Konkurs numer 10, czyli jeden z najważniejszych rywalizacji podczas Cavaliady Warszawa. Podczas całego cyklu Cavaliada tour konkursy Speed and Music przyciągają publiczność. Jest to rywalizacja w której wygrywa najszybszy zawodnik, a towarzyszy temu głośna muzyka.  W tym roku niestety ten konkurs nie należał do Polaków. Zwycięzcą konkursu w którym najważniejsza jest szybkość i sprawna jazda na parcourze został Felix Hassmann z Niemiec. Cały konkurs był niezwykle dynamiczny i podrywał do zabawy wypełniony po brzegi Torwar. Za Niemcem ze stratą ponad 2 sekund uplasował się reprezentant Łotwy Kristaps Neretnieks.  Najlepszy z Polaków – Łukasz Wasilewski uplasował się na piątej pozycji.

(2014/03/16 12:38)

Gorąca piątka