Cavaliada Poznań 2013 - Konkurs Średniej Rundy wyniki

Sobotni konkurs średniej rundy na Cavaliada Poznań wygrał Szwed Henrick von Eckermann przed Holendrem Michelem Hendrixem. Podobnie jak w porannym konkursie małej rundy różnica czasu obu przejazdów wyniosła tylko 0,5 sekundy. Najlepszy z Polaków - Michał Kaźmierczak otarł się o podium i zajął czwarte miejsce. W rundzie finałowej znalazł się także drugi Polak - Andrzej Głoskowski, na miejscu siódmym. Aż dziesięciu zawodników przejechało rundę finałową bez zrzutki z wynikiem "0" punktów karnych. Decydował czas przejazdu. Henrick von Eckermann pokonał parcourse z najlepszym czasem 36,43 sekundy, zaś ostatni z dziesiątki bez zrzutki - Niemiec Marco Kurscher osiągnął 45,36 sek.
Do konkursu zgłosiło się ogółem jedenastu Polaków, jednak wystartowało ośmiu. Poza finałową dwójką Krzysztof Ludwiczak zajął jedenaste miejsce, Oskar Murawski - 29, Radosław Zalewski - 32, Jacek Zagor - 34, zaś Tomasz Gałczyński 36 a Joanna Pociecha-Ochab ostatnie sklasyfikowane 37 miejsce.