Chipy dla koni i osłów

/ 7 odpowiedzi

Chciałam zapytać, co z tymi chipami identyfikacyjnymi dla koni i osłów, które miały wejść obowiązkowo na terenie UE. Nie wiem, czy ta ustawa o obowiązku chipowania polskich koni już obowiązuje?

grossseq

Obowiązuje juz, w tamtym tyg wyrabiałam paszporcik i koniki już dostały nr czip, ale wydaje mi sie, że koniektóre już paszport posiadają nie musza byc czipowane, ale nie wiem na 100 %. (2010/03/28 22:17)

Montana

czipowanie nie jest w 100% obowiązkowe przestrzegam przed nim ,często występuje martwica mięśnia i konie nie mogą zginać szyi z powodu bolesności,właściciel konia może się na nie nie zgodzić ,zwiazek hodowców koni żyje z hodowców,ale my świadomi hodowcy nie pozwalamy na czipowanie  bo jest szkodliwe.Kóń z urazem szyi jest skończony jako sportowiec,a kazdemu innemu i tak nie warto przysparzać bólu czipem,który wszczepia osoba po mizernym przeszkoleniu.Unia nie pierwszy raz chce zbić kasę na głupocie hodowców,ale konia kalekę będzie utrzymywał zrozpaczony hodowca nie ktoś z Unii.Czipy i kody kreskowe są dobre w super marketach nie w końskich szyjach. (2010/03/29 16:50)

moni1100

w Wielkiej brytanni obowiazkowe jest czipowanie, kazdego zrebaka, i co? konie normalne, niczego nie ma , jeszcze nic o tym nie slyszalam, moze raz na 1000 koni (2010/11/28 20:09)

użytkownik14579

Zgadzam sie z Montaną, wprawdzie nie czipowałam konia, tylko psa, ale niestety wet wbił igłe byle jak, na oślep w szyję i moja psinka przez 4 miesiące chodziła z przekrzywioną głowa! Nie sprawiało jej to bólu bo nie piszczała ani nic, ale sam fakt, że nie mogła wyprostować głowy ;/ (2010/11/28 21:52)

Hella

Może da się czipować konia tak żeby nic się nie stało? Tylko trzeba to robić dobrze? Ja tam nie mam żadnych doświadczeń więc się tylko pytam. (2010/11/29 09:20)

Hella

Może da się czipować konia tak żeby nic się nie stało? Tylko trzeba to robić dobrze? Ja tam nie mam żadnych doświadczeń więc się tylko pytam. (2010/11/29 09:20)

moni1100

napewno jest, inaczej nie bylo by przymusowe w UK.
zalezy od weterynarza (2010/11/29 20:22)

Gorąca piątka