Co powiecie na takie siodło?

/ 7 odpowiedzi
Jak w temacie http://www.allesiodla.pl/waldhausen-endurance-salequus-p-757.html . Czy cena nie jest za bardzo wygórowana? Czy takie siodło będzie ok dla czterolatka? I jak zmierzyć koniowi rozstaw łęku? Pozdrawiam
TheWunia

Halo jest tu ktoś?? (2013/03/13 17:10)

field

Jak na siodło, nie jast to za wysoka cena. Czy będzie odpowiednie dla 4-latka i jak zmierzyć rozstaw łęku nie wiem. Tyle co mogę pomóc :) (2013/03/13 18:59)

Shelleven

Jak możemy powiedzieć Ci , czy siodło jest dobre na Twojego konia? Wiek tutaj nic nie pomoże, bo każdy koń ma inną budowę, i dla każdego konia będzie pasowało inne siodło.  (2013/03/14 09:01)

zorkana

ono jest wykonane z materiałów syntetycznych,
trzeba by tego dotknąć i zobaczyć , ja osobiście jestem raczej nieufna wobec takich wynalazków jak syntetyki, ale może by mnie akurat pozytywnie zaskoczyło ;-)
trochę to siodło wygląda jak gapa ;-) (2013/03/14 11:56)

saphira09

A nie lepiej kupić właśnie siodło gapa? W decathlonie są takie i ze skóry z tego co się orientuję i tańsze i na pewno wygodniejsze.  (2013/03/14 18:36)

Maria

To jest siodło bezterlicowe, nie gapa. Nie spotkałam się, aby ktos używał takich inaczej jak do sportowych rajdów długodystansowych, bo też siedzi się w takim trochę inaczej. Nie wiem, czy będzie odpowiednie dla czterolatka, który pewnie nie jest jeszcze odpowiedznio umięśniony, poza tym nie ma większych przeciwwskazań. Takie siodło jest łatwiej dopasować niż klasyczne, z terlicą. Do rozstawu łęku służą specjalne miary, można kupić w jakimś dobrym sklepie albo u rymarza, mimo to chyba nie ryzykowałabym kupienia siodła beż przymierzenia. Dobrej jakości syntetyki (a Waldhausen jest dobrą firmą) nie są gorsze w użytkowaniu niż siodła ze skóry, są też łatwiejsze w utrzymaniu w porządnym stanie. (2013/03/14 19:14)

koniczynka246

hej, chcialam zapytac, czy jezdzil ktos moze w siodle kentaura apollon ? (2013/09/04 10:10)

Gorąca piątka