Co robić gdy koń nie chce się zatrzymać?

/ 4 odpowiedzi
Co zrobić gdy koń stara się wyprzedzać w zastępie inne konie a przy tym nie reaguje nawet na ostateczne działanie wodzami?? (pytam z ciekawości)
pannajoanna

ja bym bez zastępu poćwiczyła zatrzymywanie i ruszanie, zmianę tempa,
Wolty tez mozna kręcic (2011/06/21 14:48)

ADI6464

Siądź głęboko w siodło, przestań podążać biodrami za koniem i ściśnij mocno łydami ;) (2011/06/21 14:57)

Irys

ściśnij łydkami? (pytam z ciekawości, nie w stylu "i tak wiem lepiej") mam podobny problem z moim koniem, kiedy zaczniemy skakać (kilka przeszkód z jakimiś tam przerwami) ciężko mi zwolnić do stępa. Ale na łydki, to chyba nie wiele da? hmm (2011/06/21 16:11)

wiolas22

Irys chodzi o to żeby całkowicie zablokować konia dosiadem, czyli zablokować biodrami i ścisnąć łydkami. Ściśnięcie a nie przyłożenie łydki + blokada w biodrach i do tego zamknięcie ręki powinno być wystarczającym sygnałem do zatrzymania. Piszę powinno być, bo na mojego konia np. w ogóle to nie działało. Ale małymi kroczkami udało się go nauczyć o co mi chodzi, jednak musiałam przez jakiś czas pomagać sobie głosem. Ewentualnie można wjechać z koniem w narożnik, tak aby nie miał możliwości już iść do przodu jednocześnie używając wyżej wymienionych pomocy, za każde zatrzymanie pochwalić. Po jakimś czasie powinien już skojarzyć co od niego wymagają. (2011/06/21 16:17)

Gorąca piątka