Co robić na jazdach ?

/ 8 odpowiedzi
U nas w stajni są prowadzone jazdy podczas tych jazd trenujemy dzieci i wg. ;) Ale ja nie mam pomysłu na takie ćwiczenia które może wykonywać dziecko na jazdach np.  Jak oglądałam prowadzone jazdy to widziałm że dzieci wykonują różne ćwiecenia i z tąd to wszystko ;) Z góry dzięki ;)
milaswi

robienie wolt, stójka ( czyli stoi w siodle kilka sekund na prostych nogach), jazda bez strzemion, krótkie przejścia z wyższych chodów do niższych lub na odwrót, serpentyna, zatrzymywanie, drągi, przeszkody, czeste zmiany kierunku, ósemki, skracanie lub wydłużanie kroku konia, wyginanie szyi na zewnątrz lub do wewnątrz itp. :) (2014/08/02 23:29)

jestemzlasu

Zaraz, nie wiem czy dobrze rozumiem - ty "trenujesz" dzieci? I nie wiesz jak to robić? To tego po prostu nie rób!

milaswi wyginanie szyi? Chyba swojej... Przeszkody? Ta co nie ma pojęcia na temat treningu ma uczyć skoków przez przeszkody?
Jak jeździectwo w Polsce ma być na przyzwoitym poziomie, skoro dzieci uczą dzieci nie mając o tym bladego pojęcia?
Poza tym co to znaczy "trenujemy dzieci i wg."? I według? (2014/08/02 23:39)

Hippika

Ja tego naprawdę nie ogarniam. Ludzie płacą za jazdy Z INSTRUKTOREM, a potem ich dzieciom serwuje się jazdę z niedoświadczonym jeźdźcem, który sam nie wie jak powinna taka jazda wyglądać? Ja bym spierdzielała z tej stajni gdzie pieprz rośnie, gdyby ktoś mi proponował coś takiego robić. Gdy byłam mała, jakieś 13-14 lat to zdarzyło mi się "prowadzić" lonżę, ale wyglądało to tak, że ja ją tylko trzymałam, a polecenia dziecku wydawała instruktorka i było spowodowane tylko czasowym rozgardiaszem w stajni. I wg. mnie takie coś jest w miarę ok, ale prowadzenie jazd przez kogoś, kto nie ma o tym pojęcia to skrajna nieodpowiedzialność. Ale mam pytanie jeśli na jeździe coś się stanie to kto odpowiada za to ? Ty czy właściciele stajni? Jak wygląda ta umowa?   (2014/08/03 10:45)

Kilimka1

Haha, umowa na papę, póki wszystko cacy, jak coś się stanie to właściciele umywają rączki.. o niczym nie wiedzą ,o niczym nie słyszeli.. takie życie ;) Jest jeszcze jedna opcja, faktycznie są papiery instr. ale na tych ,,kursach" nie było mowy o pracy z najmłodszymi. Jakby nie czytać, jest ciekawie ;)  (2014/08/03 23:17)

milaswi

jestemzlasu  nigdy nie robiłaś czegos takiego na jazdach? dajesz niby takie super rady, wymądrzasz sie pod kazdym postem a nie wiesz żeby rozluznic szyje konia nalezy ją troche powyginac? po za tym dziewczyna potrzebuje porad a nie zeby kazdy jej mowil ze nie powinna prowadzic jazdy poniewaz sie na tym nie zna. rozumiem ze tak nie powinno byc ze dzieci ucza dzieci ale jestesmy tu po to zeby dawac rady. Ludzieee... (2014/08/04 14:55)

jestemzlasu

Toteż dostała radę - najlepszą i jedyną - nie prowadzić "treningów dzieci i wg."Jak ktoś się spyta jak sobie własnoręcznie uszyć spadochron i gdzie jest najwyższy most, z którego można z nim skoczyć to co mu poradzisz? Żeby szyć na okrętkę?Jak pójdziesz kiedyś do stajni, albo co gorsza zaprowadzisz tam swoje dziecko, zapłacisz za jazdę, a poprowadzi ją niekompetentna, nieletnia osoba, to wróć na forum i poproś o dobre rady co z tą sytuacją zrobić.
Co do wyginania szyi. Nie, nie trzeba. Istnieje takie ćwiczenie, ale: czy początkujące dzieci naprawdę powinny zajmować się zagadnieniem rozluźniania konia? Czy początkujące dzieci powinny wykonywać wyginanie szyi konia (zastanawiałaś się jak by to wyglądało i co by czuł koń)? Czy osoba, która nie ma kompletnie żadnego pomysłu na poprowadzenie jazdy wydaje ci się wystarczająco kompetentną do uczenia kogokolwiek rozluźniania konia? (2014/08/04 19:04)

Hippika

Ale to jest właśnie najlepsza rada. Dać sobie z tym spokój i zmienić stajnię.I dalej nie rozumiem tego jak można rozluźniać szyję konia wyginając ją. Po co takie coś?  (2014/08/04 19:16)

misio

Możesz z nimi roić takie rzeczy choć nie podałaś wieku tych twoich dzieci.Więc do rzeczy: slalomy,przejazdy w stępie przez kawaletti i drągi zarówno w stępie jak i w kłusie pół wolty , wolty , jazda bez strzemion chyba że są za małe , ósemki i to wszystko tak myślę. (2015/02/18 20:26)

Gorąca piątka