CSIO sopot

/ 10 odpowiedzi
Kto był? Wasze wnioski z organizacji i poziomu zawodów tegorocznych w Sopocie...
jazda-konna


Ja byłem na zawodach no i będę jutro. Powiem szczerze, że na organizację nie ma co narzekać, całkiem fajnie wszystko zorganizowane, aczkolwiek szkoda że nie było żadnych dodatkowych atrakcji w czwartek i w piątek, ale to już za to odpowiadają Ci którzy mieli to organizować, a nie organizatorzy samych zawodów. Tak samo miały być wyścigi psów chartów, ale jakoś tych wyścigów nie zauważyłem, no chyba że przegapiłem, chociaż niby miały trwać cały dzień.

Jedyne co mnie nieco zirytowało, to przy honorowaniu zawodników po Pucharze Narodów, odgrodzili miejsce dla Prasy, które nie było zupełnie przemyślane i ciężko się robiło stamtąd ujęcia, więc trzeba było mimo wszystko przechodzić przez te linki, a tak poza tym to było całkiem fajnie.

No i jutro najważniejsze zawody, konkurs Szybkości oraz oczywiście wyczekiwany finał Grand Prix.

Opis konkurencji, a także przydatne pojęcia, bo patrząc na to forum, parę razy zauważyłem że niektórzy miewają problem z odróżnieniem słów Ujeżdżenia i Ujeżdżanie.
http://portal-jezdziecki.pl/index.php/26-wydarzenia/21-csio-konkurencje

Przydatne linki, gdzie znajdziecie aktualne wyniki:
Relacja i zdjęcia z pierwszego dnia zawodów
http://portal-jezdziecki.pl/index.php/26-wydarzenia/23-jezdziectwo-zawody-csio

Relacja z drugiego dnia zawodów:
http://portal-jezdziecki.pl/index.php/26-wydarzenia/24-jezdziectwo-csio-puchar-narodow

Relacja z trzeciego dnia zawodów:
http://portal-jezdziecki.pl/index.php/26-wydarzenia/25-konie-csio3-zawody

oraz relacja z 6 barier, gdzie wysokość ostatniej przeszkody doszła do 2 m:
http://portal-jezdziecki.pl/index.php/26-wydarzenia/26-konie-csio3-6barier

Zachęcam również do przybycia na jutrzejsze zawody gdzie również będzie dużo emocji.
Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w zawodach osobiście to na stronie http://portal-jezdziecki.pl z pewnością pojawi się relacja za raz po zawodach. (2013/06/15 21:25)

ariam


Sama byłam przez wszystkie dni. Niestety tylko na niektórych zawodach, bo przecież ze szkołą trzeba to wszystko pogodzić :) Irytowały mnie te pokazy "Galoopki" nic nie wnosiły, a oprowadzki to se mogli zrobić gdzie indziej. Tyle tylko, że dzieci ubrane były "profesjonalnie". Świetne było 6 barier! Szkoda mi Emanuela, ale ile można wygrywać ;) Na GP byłam i strasznie się denerwowałam. Po prostu kibicowałam :)  Jestem wielką fanką "Santa Marii" GENIALNY koń!! Widziałeś jak skacze rowy? Coś pięknego.

Organizacja... Jak byłam sobie przy rozprężalni i podziwiałam zmagania zawodników usłyszałam (i zobaczyłam), że za późno wołali zawodników. Był też taki moment, że jeźdźcy mieli rozprężone konie, a zawody zostały przesunięte o 30 min, jednak w końcu wszystko wróciło do planu. W czwartek i piątek było bardzo mało osób!! Za to w niedziele pełno i nie ma się co dziwić.

Masz jakiegoś "wybrańca" ?

(2013/06/16 21:34)

jazda-konna


Nie mam żadnego wybrańca, powiem szczerze że wolę WKKW niż skoki. Ja przy rozprężalni byłem tylko na moment, żeby zobaczyć co tam się dzieje i stwierdziłem że nie ma sensu tam stać, ja już w swoim życiu napatrzyłem się na rozprężanie koni a więc nie przyniosłoby mi to większej wiedzy na temat właściwie rozprężonego konia.
Jeśli chodzi o polskich zawodników to bardzo mi się podobały przejazdy Kiecoń Mściwoja, on moim zdaniem jeździł bardzo technicznie, aczkolwiek Skrzyczyński Jarosław też fajne miał przejazdy, chociaż on raczej prezentował dynamiczną jazdę. Z kolei końcówka Grand Prix jaką zaprezentowała Stephanie Brugman była cudna, do tego publika nie zawiodła na ostatniej prostej ten doping, to bajecznie wyglądało, no i oczywiście Marziani Luca z racji że po Stephanie startował to też ostro dawał czadu, no ale niestety ułamka sekundy mu zabrakło, w sumie Stephanie najbardziej się obawiała Marziani Luca.
Ogólnie jestem zadowolony z zawodów, były gorsze momenty, ale były też zdecydowanie lepsze.

Jak coś to tutaj: http://www.portal-jezdziecki.pl/index.php/26-wydarzenia/28-podsumowanie-zawodow-csio podsumowanie tych zawodów, oraz parę z ok 5000 zdjęć które zrobiłem :). (2013/06/16 22:54)

jazda-konna


Aha, jeszcze się pytałaś wcześniej o opinii na temat poziomu tych zawodów, to myślę że pytanie powinno być kierowane do zawodników, a przykładowo Szwedzi którzy wczoraj wygrali w konkursie nr 6 o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podczas konferencji prasowej, która się odbyła po tym konkursie, uznali chociażby ten konkurs, za konkurs na dość wysokim poziomie, był dość trudny przejazd parkuru ale nie był stworzony nie do przejechania no i o organizacji zawodów także się wypowiadali dobrze, więc taka chociażby jest opinia Szwedzkich zawodników. (2013/06/16 23:01)

ariam


Fajny masz ten portal. Jeśli Ty robiłeś te zdjęcia to czadowe! Dopingi były świetne :) Teraz już wiem dlaczego osoby kochające nogę są tak podekscytowani. Na 6 barierach to ręce mnie tak bolały od klaskania... po za tym jak oglądałam takie przejazdy, które mnie bardziej interesowały to jak bym skakała z nimi. :D (2013/06/17 17:11)

jazda-konna


Zdjęcia są jak najbardziej moje, czyli stanowią własność moją no i co za tym idzie portalu http://portal-jezdziecki.pl .
Niestety jeśli chodzi o mnie to nie miałem zbytnio czasu na klaskanie, więc nie klaskałem, może jedynie parę razy, ale emocje były mimo wszystko :).
Jeszcze dzisiaj wrzucę parę zdjęć do galerii na portalu http://portal-jezdziecki.pl, lecz początkowo z dwóch pierwszych dni a z dwóch kolejnych nie wiem czy zdążę wybrać dzisiaj.
Zdjęcia mogły być lepsze, zresztą w sumie teraz się dopiero uczyłem tak konkretniej robić zdjęcia, no i też troszkę za słabą lustrzankę mam, ale jak faktycznie dotrzymają obietnicy i za rok się postarają o kolejną gwiazdkę i będzie CSIO4*, to dopiero będą zdjęcia, emocje, no i wydarzenie :).
No ale jakby nie patrzeć, to jeszcze nie koniec, bo za miesiąc dwa tygodnie z rzędu są wyścigi konne, a w sierpniu WKKW Międzynarodowe, więc w te wakacje troszkę będzie się działo. (2013/06/17 17:50)

Qniarunia


Kto był? Wasze wnioski z organizacji i poziomu zawodów tegorocznych w Sopocie...

Ja byłam w strefie dla Vipów xD. Tata mi załatwił. Organizacja świetna, czy jak to tam napisać. Bardzo wysoki poziom (2013/06/19 16:51)

ariam


A jak dostać Vipa ? :) (2013/06/19 20:55)

Qniarunia


A jak dostać Vipa ? :)

Hm.. Jakby to wyjaśnić... Tata mówi coś takiego: "A co ja będę iść na około?" i przeszedł przez te odgrodzone dla mediów i tam se siedzieliśmy i ja zdjęcia robiłam xD. A jak się nas przyczepili, to powiedział, że Pacyński nas wprowadził :p. Ma się te znajomości... xD (2013/06/19 21:44)

ariam


Ha,  ha :D
Ja to próbowałam na legalu wejść. W czwartek to siedziałam przy tym białym namiocie, bo było bardzo mało osób  : )   (2013/06/20 16:34)

Gorąca piątka