Ćwiczenia bez konia na lepszy dosiad

/ 5 odpowiedzi
Jakie cwiczenia mozna wykonywac bez konia aby miec lepszy dosiad ? 
SrokatyArab


Na pewno wszystkie rozciągające nie zaszkodzą. Warto porozciągać stawy skokowe, żeby nie bolały przy dłuższej jeździe. Niektórzy uważają, że joga bardzo poprawia równowagę, koncentrację i opanowywanie nerwów.
Niestety, żeby mieć lepszy dosiad, trzeba po prostu jeździć i żadne ćwiczenia "w domu" cudów tu nie zdziałają. (2012/06/12 18:16)

Lys Royal


ja na polepszenie dosiadu jeżdzę na oklep i ćwiczę jogę :)  (2012/06/13 15:57)

Lys Royal


i czasami robie ćwiczenia na koniu np. młynek, stawanie , kucanie,  jazda po damsku, obracanie się i kładzenie na zad :) wszystko oczywiście na oklep ;p   (2012/06/13 15:58)

ADI6464


Wzmacnianie łydek i przede wszystkim rozciąganie wewnętrznej strony ud i bioder czyli wszystkie ćwiczenia w rozkroku i w szerokim rozkroku ;) Ważniejsze są ćwiczenia na biodra i uda ponieważ dobre rozciągnięcie bioder i ud czyli możliwość szerokiego rozstawienia ud to podstawa do dobrego, głębokiego dosiadu ... To właśnie słabo rozciągnięte uda i biodra uniemożliwiają nam głęboki dosiad ;) No i do tego oczywiście druga ważna rzecz ... Ćwiczenia na łydki bo mocna łydka to w jeździe konnej też podstawa ... (2012/06/13 19:49)

Renizi


Chcesz bez konia polepszyć dosiad. Polecam piłkę gimnastyczną. Jak sie uprzesz, to możesz na niej nawet anglezować. Ćwicząc w odpowiedni sposób na pewno nie tylko wzmocnisz swoje mięśnie kończyn dolnych, ale przede wszystkim poćwiczysz dosiad bez konia. Piłka jest o wiele bardziej tolerancyjna niż koński grzbiet, a na pewno przysłuży się nie tylko tobie. Na takiej piłce można wykonywać na prawdę szeroki zakres ćwiczeń.  (2012/06/13 21:46)

Gorąca piątka