Ćwiczenia dla jeźdźca i konia

/ 2 odpowiedzi
HejZnacie może jakieś ćwiczenia dla konia, chodzi mi o różne, różniaste ćwiczenia i jedno konkretne: gdy przejdziemy z galopu do kłusa to on idzie bardzo rozpędzonym kłusem, a chcę żeby szedł tak samo zebrany jak w galopie. A z ćwiczeń dla jeźdźca to chodzi mi przede wszystkim o ćwiczenia na latające stopy. Nie lata mi łydka tylko stopa. Normalnie lata we wszystkie strony. MOgą być jeszcze inne ćwiczenia dla jeźdźca. Zależy mi na rozwoju moich umiejętności i konia.
jestemzlasu

Znamy, ale jeśli naprawdę zależy ci na rozwoju własnym i konia, to znajdź sobie instruktora.Tylko porządnego, takiego, który ci powie, dlaczego twój koń nie jest zebrany w żadnym chodzie i jeszcze długo nie będzie. (2015/09/25 19:55)

jagodna

Trudno ocenić Wasz problem i coś doradzić. To trochę jak wróżenie z fusów. Pędzenie po przejściu z galopu do kłusa może być objawem słabej równowagi konia (i tu należałoby ćwiczyć przejścia) lub może być efektem uciekania konia od Twojego działania dosiadem/zbyt mocnej ręki podczas przejścia. Proponuję zaraz po przejściu do kłusa zająć konia jakąś figurą, np. woltą, półwoltą tak aby nie miał miejsca na rozpędzanie lub poćwiczyć przejścia galop-stęp, galop-stój. (2015/10/02 13:54)

Gorąca piątka