Ćwiczenia na półsiad

/ 8 odpowiedzi
jestem już w miarę doświadczonym jeźdźcem i do zdawania na brązową odznakę brakuje mi nauczyć się skakać. Mielibyście jakieś rady do półsiadu lub do skoków??
ADI6464


Ja jeszcze nie skaczę ... ale wydaje mi się że trzeba opanować dobrze półsiad ;) (2011/12/07 18:48)

Montek XD


Podstawą w skokach jest
-prosty najazd na przeszkodzie
-impuls w postaci łydki aby koń się wybił
-obliczanie fuli (czego ja nie umiem )
-pół siad
Moja rada taka , najpierw ustaw sobie niską przeszkodę i ćwicz na niej a dopiero z czasem ją podnoś , ja o skokach też mam małą wiedzę  ale skaczę bo lubię największa przeszkoda jaką skakałam to przeszkoda na 4 oponach (2011/12/07 18:50)

wredo-ta


Na początek radzę pojeździć cavaletti (drążki ustawione na ziemi) w półsiadzie, aby poćwiczyć półsiad i równowagę, oddanie ręki itd. Opanować dobrze półsiad w kłusie i galopie...po drążkach zacząć od malutkich przeszkód,jakieś 40cm...no i zaczac nauke skokow pod okiem instruktora przede wszystkim. (2011/12/07 19:24)

Estakada


obliczanie fuli...to znaczy? (2011/12/16 19:49)

sotniax2


obliczanie fuli...to znaczy? 
foule galopu = pełen " krok" galopu
przy skokach przez przeszkody ważne jest, aby wiedzieć ile foule galopu jest pomiędzy kolejnymi przeszkodami na liniach bądź szeregach (szereg przeszkód= odległość między przeszkodami na 1 lub 2 foule) jeśli wiemy ile takich "kroków" ma nam się zmieścić łatwiej jest prowadzić konia na parkurze. Przyjęte jest że jedno foule galopu (u "dużego" konia) to 3 metry.
Pozdrawiam,
(2011/12/16 21:06)

Delbana


Na półsiad proponuje Ci,jak będziesz stępować wstać z siodła i przez kilka minut tak poprostu sobie stać,robić wolty,slalomy,zmiane kierunku po przekątnej,to pomoże Ci uzyskać równowagę.Znam jeszcze jedno na półsiad,ale opowiem Ci je po jednym ćwiczeniu na skoki.Cwiczenie na skoki jest takie,że ustawiasz sobie kilka drągów na ziemi i za nimi ustawiasz jak na razie nie wielką przeszkodę.Jakieś dwa,trzy razy pokonujesz przeszkody z kłusa i jak będzie Ci to dosyć dobrze wychodziło to zacznij skakać z galopu.I jeszcze to drugie ćwiczenie na skoki i półsiad,o którym wcześniej wspomniałam,ustaw sobie jakieś 5 do10 krzyżaków ustawionych bardzo blisko siebie,tak na skok-wyskok i możesz jeszcze przed nimi ustawić drąg i najechać z kłusa i jak przeskoczysz ten drąg to galop i na krzyżaki.To ćwiczenie pomoże ci i w półsiadzie i w skokach.

 

PS.Powodzenia na odznace!!! ;)

(2011/12/17 17:00)

soczkowaty


jeszcze przed przeszkodą ustaw sobie wskazówkę na początek. (koń powinien się wybić po przejściu przez wskazówkę [i znowu piszę od rzeczy <sorry>] (2011/12/17 22:25)

emolkaa


To co wyżej + doskonal półsiad. Na każdej jeździe - w stępie i kłusie przede wszystkim. Pomaga :)  (2011/12/27 17:51)

Gorąca piątka