czarna warga

/ 4 odpowiedzi
Klaczka,10 lat zawsze zdrowa.tej zimy zaczela kaszlac,a niedawno wyrósł jej wilczy ząb.pare dni temu zauqażylam ze tylnie dziasła i warge z obu stron ma siną,wręcz czarna.Od czego to moze byc? Lub o czym to moze swiadczyc? Tylko darujcie sobie wpisy wezwij weterynarza
Szary Pielgrzym


Według mnie jest to niepokojący objaw , sine tkanki to objaw zaburzeń krążenia krwi. Pozwolę jednak sobie napisać '' wezwij veta '' . Jeżeli kochamy i dbamy o konia , to jak nas coś zaniepokoi to szukamy pomocy u kompetentnych osób .

(2015/02/25 21:13)

Honeonna


Jeśli koniowi coś jest i w dwa, trzy dni nie przechodzi, to wzywa się weterynarza. Kiedy coś, co normalnie jest różowe, robi się sine, to stanowczo nie jest dobrze. Wilczy ząb już jest obejrzany przez weta? Może się okazać, że trzeba go usunąć, a przy okazji sprawdzić resztę zębów i ogólnie paszczę. Poza tym sine błony śluzowe na dziąsłach i/lub powiekach (czyli ich niedotlenienie) mogą się wiązać nawet z chorobami układu oddechowego jak RAO (COPD), do czego niestety by pasował kaszel. To tak w ciemno, nie w celu postawienia diagnozy Twojemu koniowi, tylko uświadomienia Ci, że tak, lepiej zadzwonić po weta, bo to naprawdę może mieć poważne i przyczyny, i skutki. (2015/02/26 09:17)

gniada1407


Wezwij weterynarza. (2015/03/10 20:48)

Ulungu


Niestety, wygląda to na gruźlicę. Miejmy nadzieję że nie. Skoro nie chcesz wpisów "wezwij weta" to ci napiszę "weź łopatę zacznij kopać" bo jak na weta nie masz na utylizację też nie będzie. Poza tym co to za zwyczaj konsultowania się w kwestii chorego zwierzęcia najpierw w necie zamiast zadzwonić po weterynarza? Skoro cię nie zmartwił kaszel, ten wilczy ząb, i czarna warga to i wpis o łopacie cię nie przejmie. (2015/03/21 14:59)

Gorąca piątka