Czy już?

/ 7 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu sama kłusuję, jeżdżę też kłusem ćwiczebnym. Niedawno zmieniłam stajnie z powodu nudnych jazd. Czy waszym zdaniem przyszedł już czas na galop? A jeśli tak to co potem?
Sweet 08

Uważam, że powinnaś zapytać się o to osoby, która prowadzi twoje jazdy. Ona ma większe doświadczenie. Ale jeśli twój trener/trenerka zapytał cię czy chcesz spróbować to pomyśl nad tym. Jeśli twój jakiś czas to np. 2 miesiące to jeśli czujesz się na siłach i dobrze utrzymujesz równowagę w siodle to możesz próbować. Ale jeśli ten jakiś czas to załóżmy 3 tygodnie to ja bym się zastanawiała. Wszystko zależy jeszcze od tego jak często jeździsz. Czasem lepiej jest dłużej poćwiczyć kłus, potem galop będzie łatwiejszy. Ja kłusem zanim zaczęłam galopować jeździłam o wiele za długo(2 lata po 1 raz w tygodniu oprócz zim), już wcześniej byłam gotowa na następny chód, ale mi to nie zaszkodziło, po prostu trochę dłużej się uczyłam.
Oczywiście nie jestem jakimś ekspertem i po prostu jeżdżę konno więc tak mi się wydaje. (2014/11/26 20:23)

Olivka125

Zgadzam się :) i zawsze możesz zacząć od galopu na lonży (2014/12/02 09:12)

Ellie123

źle sformułowane pytanie. Nie powinnaś się pytać przypadkowych osób w sieci. Nie widzieliśmy nigdy jak jeździsz. Można jeździć 5 miesięcy stępo-kłusem i mieć wciąż zły dosiad, słabą równowagę, niestabilną rękę i całokształt ;) Jednak jeżeli czujesz się na siłach i twój trener uważa że jesteś już gotowa żeby zacząć galop to nie widzę przeszkód. A jeżeli masz obawy czy coś - nie masz powodu. Galop jest cudowny, a na wielu koniach jest znacznie wygodniejszy i przyjemniejszy niż kłus. Ale proponuję żebyś zaczynała na lonży lub na małej hali ( jeżeli jesteś w tej hali sama). (2014/12/10 00:19)

patrycja64

Powinnaś spytać się instruktora . Zadaj SOBIE pytanie czy umiesz kłus ćwiczebny i anglezowany na 100 % bo jazda konna nie polega na tym żeby przejść do kolejnego level'u . W wielu stajniach uczą nie pełnie :( . Dziewczyna też na tym portalu na 8 lekcji miała galop jak nie potrafiła utrzymać nóg w strzemionach i nie potrafiła półsiadu :/ . Więc zastanów się czy potrafisz dobrze jeździć kłusem i jeśli stwierdzisz że tak to spytaj się instruktora lub zaproponuj że wydaje ci się że już chyba czas na galop i czy mogła byś próbować :) . ( sory za wszystkie błędy ) Pozdrówka Patka :* (2014/12/11 07:28)

Hrenna

Patrycja, chwilami z Twoich niektórych mądrości to nie mogę. NIGDY nie nauczysz sie na 100% kłusa anglezowanego czy ćwiczebnego, całe życie się uczymy i nie zapominaj o tym. A tak wgl, co ma półsiad do galopu w tym momencie? Jak na moje nie jest absolutnie potrzebna umiejętność na pierwsze galopy, bo może tylko nauczyć złych nawyków. (np. pochylania się podczas zagalopowania). (2014/12/11 18:35)

Asia101

Dzięki wszystkim! :) Zmieniłam stajnię i po pierwszej jeździe w niej moja instruktorka zapytała się co ja robiłam na tamtych lekcjach... :D A teraz już skaczę 120 cm!!! (2014/12/17 17:29)

jestemzlasu

Hahahahaha... A co w tym czasie robi koń? (2014/12/17 18:59)

Gorąca piątka