Czy koń musi mieć boks z drewna?

/ 14 odpowiedzi / 2 zdjęć
Nie może mieć po prostu
Bramki, która jest ogrodzona takim drutem
boks z cegieł- dach.Będzie mu ciepło na zimę?

sliwka19

właśnie też jestem ciekawa, czy nie może być z cegły...
ale chyba może, bo jak byłam na wakacjach i jeździłam w jednej stajni, to budynek był z cegły :) (2012/10/27 15:21)

Karina83

Przepraszam...ale czy możesz wyjaśnić kwestię bramki ogrodzonej drutem???Bo trochę mnie przeraża to sformułowanie... (2012/10/27 19:02)

sliwka19

tej bramki ja też nie zrozumiałam  O_o (2012/10/27 20:10)

karmenka

yyy... boks z cegły a zamknięcie z drutu? czy jak? :O (2012/10/27 20:15)

Renizi

Może być, cegła, może być pustak czy jeszcze co tam wymyślicie. Ale tak właściwie to cegła nie utrzymuje ciepła zimą w stajni, ale wrecz dodatkowo ją ochładza. Jest też to droższe chyba rozwiązanie. Dlatego przyjęło się że stajnie są drewniane. Nie przepuszczają tak bardzo zimna i koniom jest w nich dostatecznie ciepło aby nie trzeba było ich dodatkowo ubierać... (2012/10/28 00:25)

Koniara7722

Coś takiego, ta kratka: http://demol.pl/plot.gif (2012/11/05 19:28)

matrixx

Jeśli chodzi o boks z ''takiej kratki'' o ile dobrze zrozumiałam to to jest płot popularnie zwany? Zdecydowanie nie- pomyśl tez o zimniejszych zimach, będzie to nie komfortowe dla konia, a nawet bardzo. Stanowczo odradzam. Proponuję coś ceglanego, drewnianego lub z pustaków.
Pracowałam w wielu stajniach, gdzie były murowane i dodatkowo nie trzeba było ubierać konia, bo nie było w nich wcale tak zimno :) a to, że drewno nie przepuszcza zimna to się zgodzę. :)

Pozdrawiam! (2012/11/05 20:10)

Koniara7722

Znaczy, ściany tam są zamurowane betonem.
Jest dach, i bramka jest wielkim kwadratem zrobionym z takiej "Rury"
Ta rura, to jakby ramka a w środku ten drut.Na jednej za ścian jest ściana (do góry) przerwa i dopiero dach. Więc nie wiem czy będzie trzeba jeszcze zamurować tę dziurę..
Mam zamiar kupić konia na wiosnę...

Pozdrawiam! (2012/11/12 13:30)

Koniara7722

Taki mógł by być?
PS. Nie mam stajni (duży budynek)
będzie to chyba na dworze..
Jeszcze przykryjemy dachem i chyba będzie gotowe... (2012/11/12 13:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

dudusiakowa

Takie coś zdecydowanie nie będzie dobre. Co z tego, że przykryjesz to dachem, skoro z czterech ścian będzie konikowi i tak wiało? (2012/11/12 15:43)

dudusiakowa

Wiadomo, że tutaj rozchodzi sie też o pieniądze, ale nie za najniższą stawkę kosztem zdrowia konia. (2012/11/12 15:43)

Koniara7722

Taką kratką, jest zagrodzona bramka;Są 4 rury, zrobione w wielką bramkę.Środek jest pusty, dlatego został wypełniony takim drutem. (2013/01/29 15:14)

USFarmPolska

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla stajni lub ujeżdżalni koni są hale strukturalne!

U.S. Farm Polska oferuje hale w jakości premium - 20 lat gwarancji na poszycie oraz 50 lat gwarancji na konstrukcję:

Poszycie o transparentnych właściwościch stwarza jasną, ciepłą atmosferę we wnątrz. Dodatkowo obniża ono konieczność dodatkowego doświetlania obiektu w ciągu dnia.

Stalowa, ocynkowana konstrukcja zaprojektowana jest tak by wytrzymać najgorsze warunki atmosferyczne łącznie z wiatrem do 220 km/h.

Zapraszamy na www.halestrukturalne.pl (2014/11/12 13:40)