Czy można nad tym jakoś popracować?

/ 6 odpowiedzi
Dopiero niedawno zaczęłam jazdę konną. No i kłusuje już sama ale mam pewien problem. Co zrobić żeby stopa nie wpadała mi głeboko w strzemię jak anglezuje?
SylwiaAmazonka

Sprawdź, czy nie masz za długich strzemion i staraj się trzymać piętę nisko do dołu i przede wszystkim nie zniechęcaj się, bo z czasem się wprawisz.  (2014/04/16 17:56)

rumel

spróbuj się tez bardziej rozluźnić i bardziej korzystać z ruchu konia niż własnych sił przy unoszeniu się - prawdopodobnie masz dość sztywne nogi i zbyt wysoko pietę, a  przy unoszeniu się lecisz cała do przodu, nogi też - stąd taki efekt. Spokojnie, początki zawsze są nie takie jak chcemy, ale to minie, ćwicz i czerp przyjemność z jazdy, zobaczysz - będzie OK :) (2014/04/16 18:33)

Oczy Nocy

Problem może też być w butach jeżeli Twoje oparcie jest nie stabilne a buty słabe do jazdy lub za duże noga będzie Ci jeszcze bardziej wpadać. Ale początkowo będzie to raczej kwestia braku oparcia w strzemionach (2014/04/16 22:39)

koniara15demo

Tak buty są bardzo ważne jest ogromna różnica jeżdżąc np w trampkach a w oficerkach. (2014/04/18 11:50)

siskiss

Tak buty są bardzo ważne jest ogromna różnica jeżdżąc np w trampkach a w oficerkach.

Dokładnie, dopiero gdy zamieniłam trampki na oficerki zauważyłam konkretną zmianę na lepsze ;) (2014/04/20 15:09)

MalwinaL

Przy każdym "podskoku" kłusa powinnaś mocniej obciążyć strzemiona + obciągnąć piętę w dół. (2017/04/05 19:09)

Gorąca piątka