Czy na zawodach jest potrzebny jakiś genialny strój ?

/ 9 odpowiedzi
W wiosne jade na zwykłe zawody i mam 2 krótkie pytania 1. czy trzeba mieć jakiś genialny strój ?2. Czy trzeba jechać galopem czy cfałem ?(te zawody sa amatorskie)
użytkownik15253

1. jak to sa zawody amatorskie to mozesz jechac normalnie ubrana ,ale schludnie i czysto a jak masz wyższe ambicje to mozesz kupić białe bryczesy i moze farak? albo koszule jeździecką biała?2.oczywiście ze galopem ! jakim cwałem!? konie cfałują tylko i wyłącznie w terenie i jak maja dużo wolności i wiesz to tak nie jest że kon na ujeżdżalni zacfałuje nawet na zawodach grand prix konie  galopuje a nie cfałują!? bo  np. komendator mówi a ten szereg ma 2 przeszkody na np. 2 foule galopu a nie cfału ! oglądanij se np. zawody w necie z cavaliady i tam komendator mówi np. między przeszkoda 2 i 3 koń ma zrobić 3 foule galopu a nie cfału !@ (2012/01/02 21:10)

agalyba

1. No ''genialnego'' stroju nie trzeba mieć. Ale obowiązkowo średniej jakości kask jeździecki, bryczesy, sztylpy i czapsy - obowiązkowo.
Dla lepszego wyglądu i bezpieczeństwa polecałbym jakiś bezrękawnik, najlepiej jeździecki.

2. Na zawodach amatorskich jeździ się galopem, tak jak już olka 333 wspomniała. Na cwał jest tam za mało miejsca :)

Pozdrawiam i sukcesów życzę :)
(2012/01/02 21:19)

agnieszka-ploci

Dzięki wam i ola 333 no bo ja zadałam takie pytanie nobo nikt nie potrafił mi na nie odpowiedzieć tak polucku jak wy tutaj (2012/01/03 08:04)

jestemzlasu

Nawet na zawodach towarzyskich mogą cię zdyskwalifikować za brak przepisowego stroju. Spytaj organizatora. A wiesz chociaż w czym te zawody? (2012/01/03 10:31)

eladudek8

Moim zdaniem nie ważne czy to towarzyskie czy wysokiej klasy zawody, zawsze powinno się mieć na sobie obowiązujący strój. Czyli koszula, białe bryczesy, frak. Tak samo jest ze strojem galowym, jak strój galowy to nie idzie się w dresach. Jeździ się galopem, a po 2 to pisze się cWał i tak w ogóle konie pod jeźdzcem nie cwałują. (2012/06/26 19:16)

Rokatynka

Na zawody trzeba być ubranym obowiązkowo w frak/rajtrok, białe bryczesy, koszulę jeździecką (najlepiej białą), sztyblety i sztylpy/oficerki.
Za brak niewłaściwego stroju mogą Cię nawet zdyskwalifikować !
Jednak czasami zdarza się, że sędziowie w związku z warunkami pogodowymi (np. jest strasznie gorąco) pozwalają startować bez fraków/rajtrokow, ale już na rundę honorową muszą je założyć.

Nie wiem gdzie ty chcesz tam cwałować, ale ok.
Na cwał po jedno jest tam za mało miejsca, a po drugie ciężko jest zmusić konia do cwału.
Nawet na torach wyścigowych rzadko zdarza się, że koń cwałuje, jak już to biegnie szybkim galopem.
Dlatego na zawodach jeździ się galopem ;d (2012/06/26 20:43)

Koniara - Adzia

Ja jechałam na zawodach w czarnych bryczesach i sędzia to tolerował. Jednakże brałam udział tylko w zawodach "towarzyskich" bądź hubertusach. I tak wgl to jak Ty się wybierasz na zawody jak nie masz świadomości tego jak wygląda cwał ? ;/ nie ma cFału. Nie ma słowa "polucku"  (2012/06/26 22:39)

użytkownik15664

Ja brałam udział w zawodach towarzyskich w Trecu i nie obowiązywał strój galowy. Jako jedyna miałam na sobie białe bryczesy, białą koszulkę , czarny bezrękawnik. Dziewczyny startowały nawet w dżinsach jeśli jechały w siodle westernowym. (2012/06/27 00:09)

xxRoxana11xx

W wiosne jade na zwykłe zawody i mam 2 krótkie pytania 1. czy trzeba mieć jakiś genialny strój ?2. Czy trzeba jechać galopem czy cfałem ?(te zawody sa amatorskie)

wiesz co ? nie powinnaś(moim zdaniem ) jechać na jakiekolwiek zawody , bo nawet nie wiedziałaś , że NIGDY koń nie będzie jechał cwałem pod siodłem !!! strój - białe bryczesy , biała jeździecka koszula i frak i jeszcze oczywiście kask (może być toczek)   (2012/06/27 12:20)

Gorąca piątka