czy się opłaca?

/ 4 odpowiedzi
Może ktoś mi podpowie czy warto jest kupić kuca szetlandzkiego (klacz) w wieku 13 lat chodzącą pod siodłem? Mam zamiar ją kupić ale nie wiem czy warto .
patrycja64Jeśli kochasz konie to warto . Gdybym miała wybór kucyk lub nic wybrała bym kucyka tylko zadaj sobie pytania które bardzo często MUSZĄ zadać sobie osoby chcące zakupić konia lub kuca :

1. Czy stać cię na jego utrzymanie

2.Czy masz dosyć czasu na opiekę nad nim ( dziennie około 3 godzin z koniem )

3.Koń to nie zabawka i jeśli zamierzasz go kupić to zastanów się czy będzie on ci służył do końca jego życia czy tylko kilka miesięcy ?

Nie napisałaś czy będzie on kupiony ze stajni publicznej czy od hodowcy który hoduje konie z pasji :D ?

A jeśli od hodowcy to moja rada żebyś przyszła zobaczyć konika z niezapowiedzianą wizytą z uwagi na to że dużo osób ( hodowców) przed terminem wizyty kupującego dają koniu zastrzyk na uspokojenie ( nie które konie są bardzo wręcz energiczne i nie zawsze ten kto kupuje chce takiego konia więc wstrzykują mu środek uspakajający. Z reguły mówią że koń / kuc jest spokojny a tak nie jest .) Natomiast jeśli kupujesz od osoby znanej myślę że nie będzie z tym problemu ale zawsze warto przyjechać z niezapowiedzianą wizytą dla pewności :D . Druga rada to taka przyjedź z weterynarzem aby zbadał konia czy nic mu nie jest. Jeśli wszystko ok to śmiało kupuj ! Aham,pytanie było czy warto ? No to jak już wcześniej napisałam myślę że warto mieć u boku takiego pupila ;) . Mam nadzieję że pomogłam i pozdrawiam.

(2014/10/11 11:36)

Hrenna


Ekm... Trochę poprawię wypowiedź Patrycji. Nie masz obowiązku spędzania z koniem ok. 3h dziennie, wiekszej bzdury nie słyszałam. Zadaj sobie pytanie gdzie bd tego kuca trzymała, czy bd on miał towarzystwo to przede wszystkim. Mówisz, że kucyk się ujeżdżony, chcesz go mieć na jazdy, czy po prostu jako ozdóbka i przyjaciel na podwórku? No i resztę co napisała poprzedniczka.Życzę udanego wyboru :) (2014/10/11 16:58)

krzemyk


Wszystko zależy od motywacji - dlaczego kupujesz kucyka? Dla dziecka / młodszej siostry / do oprowadzania dzieci? Czy będziesz go trzymac na trawie?

13-letni kucyk ma już swoje nawyki i umiejętności - warto je sprawdzić przed zakupem. (2014/10/13 16:23)

Konikowapani9


Mam już kuca u siebie.A znam go już od roku i na razie jest ok:) (2014/11/14 19:57)

Gorąca piątka