Czy skoczek nadaje się do ujeżdżenia?

/ 8 odpowiedzi
od niedawna mam konia. wałach sp 7 lat skakał w konkursach do 1.4m .
ja też skaczę ale bardziej interesuje mnie ujeżdżenie. Myślicie że on się do tego nadaje?  czy skoczka (także w rodowodzie ma raczej skoczków, oraz folbluty) można jeszcze "przekonać" do dresażu?
koniarka4554


Hej
Myśle ,że można spróbować to nie zaszkodzi jak sprawdzisz czy jego zdolność do skoków możesz połączyć z ujeżdżeniem...
Powiem tyle będzie Ci ciężko ,go nauczyć ,ale jeśli ci się uda cokolwiek z nim zrobić to będziesz miała jeszcze lepiej dla siebie więcej  przyjemności i dla niego...
Tylko pamiętaj ,nie możesz go mordować ...:)
Pozdrawiam:) (2011/02/03 09:36)

użytkownik14642


Czemu nie...
Np hanowery to konie i do tego, i do tego. Zależy od ich `talentu`. Niektóre mają predyspozycje do skoków inne do ujeżdżenia.
Tak samo konie wielkopolskie (one w końcu po części wywodzą się od hanowerów, oldenburgów - które też są dobre w obu dziedzinach).
Nie wiem jak to będzie u Twojego konia... skoro ma w rodzinie skoczków, to pewnie odziedziczył po nich talent do skakania. Ale weźmy takiego Absenta (kary koń achałtekiński, 2-krotnie stanął na podium w Igrzyskach, a raz w Meksyku zajął 4 m-ce): nikt by się po nim tego nie spodziewał. Achałtekiniec w ujeżdżeniu?! A jednak... widocznie to talent jednostki. Może u Twojego konia będzie podobnie, więc warto spróbować. Może przejawiają się u niego nie tylko geny skoczków???
Życzę powodzenia. (2011/02/03 15:07)

użytkownik12568


Są konie, które świetnie skaczą, ale ich prezencja i ruch, czy np. toporność, niecierpliwość, nie pozwalają na pracę w ujeżdżeniu.. Zależy to oczywiście tylko i wyłącznie od konia. To młody koń, więc można spróbować... Są też konie, które będą nieszczesliwe, bo kochają skakać xD Możesz spróbować..;P (2011/02/03 16:38)

amazonkaxx


dzisiaj luzem skakał. i widać jak to kocha.
ale wsiadłam na niego i w kłusie po prostu tak wygodnie że anglezoować to na siłę!!
wiec myśle  że będzie ok.
jest po prostu idealny!! (2011/02/03 20:00)

amazonkaxx


dzięki wszystkim!! można na was liczyć ;) (2011/02/04 11:18)

Tajga


Każdy koń skokowy musi znać podstawy ujeżdżenia. Myślę, że nie będzie żadnego problemu, aczkolwiek jeśli w rodowodzie folbluty może być na początku troszkę narowisty, rwać się do przodu. (2011/02/12 17:22)

jagienka


jasne, to zależy jak dobry jest trener.  (2011/02/28 15:53)

MalwinaL


Wydaje mi się, że spokojnie możesz próbować, w końcu skoki bazują na ujeżdżeniu. Wszystko jednak zależy od Twoich ambicji. Jestem pewna, że poziom paru pierwszych klas ujeżdżeniowych konik osiągnie bez problemu, "schody" mogą zacząć się dopiero, jeśli będziesz chciała startować w wyższych konkursach. Z drugiej strony, jeśli jest dobrym skoczkiem, rzeczy t.j. lotne, czy kontrgalopy nie powinny sprawiać najmniejszych problemów. 

Ale UWAGA!
Staraj się urozmaicać mu jazdy. Jeśli po parę godzin bez przerwy będziecie "łazić w kółko", zanudzisz go. Radzę Ci - mimo "przejścia na ujeżdżenie" nie zaprzestać skoków, wyjazdów w teren, pracy na drągach itp. 

Życzę powodzenie,
Malwina (2016/10/20 18:59)