Czy to jest naturalne?

/ 7 odpowiedzi
karina660

naturalne w sensie ??? sensie czego ???może chodziło ci o rzeczywiste ??? (2013/10/14 17:13)

Hrenna

Powiem tyle naturalne jest wypuszczenie konia na wolność ;)Poza tym to jest tylko głupi serial, w którym wszystko jest tak sztucznie zrobione, że aż razi w oczy. Oprócz tego według mnie, jeżeli chodzi Ci o naturalne w sensie natural, to dla mnie czegoś takiego NIE ma. Jest to tylko podejścia człowieka do pracy z koniem, czy ogólne odnoszenie się do niego.A jeżeli chodzi Ci o to czy takie coś jest naturalne w sensie, czy tak sie robi, to powiem Ci, że w zasadzie oprócz tego, że widziałam to w zaklinaczu koni, to nigdzie nie widziałam, żeby ktoś tak robił z koniem, ale zapewne jest to możliwe, ale na pewno nie wtedy kiedy koń jest tak zdenerwowany, niepewny i przestraszny, bo samo złapanie go jak i danie mu pętelki na nogę nie potrwało by 5 sekund, bo koń by tak szybko nie odpuścił, AmenPozdrawiam :) (2013/10/14 22:23)

Honeonna

Serial to tylko serial. Pominę moją opinię o odcinku jako takim, żeby nie prowokować niepotrzebnie jakiś miłośników tego dziełka. Ja tu widzę tylko luźną inspirację różnego rodzaju tradycyjnymi "zaklinaczami koni", a na pewno nie dokładne użycie metod którejkolwiek ze znanych mi szkół "naturalnych". Dla mnie to nie jest wzorowane na jakiejkolwiek szkole, to tylko takie sentymentalne wykorzystanie mitu samotnego jeźdźca, kowboja-zaklinacza wałęsającego się po prerii.

Są tu tylko malutkie, samotne pierwiastki prawdy na zasadzie "słyszał dzwon, ale nie wie, gdzie on". Na przykład naturalsi, owszem, pracują z końmi puszczonymi na okrągły wybieg i używają lin, ale nie po to, żeby szpanersko złapać dzikusa! Koń się boi, a on łapie go na lasso i kładzie? Ta, jasne. Przestraszmy przerażonego konia jeszcze bardziej. Ci ludziska wszystko robią za szybko, efekty też przychodzą za szybko, metody są wzięte z czapy tylko po to, żeby wzruszać. Prawda i logika poświęcone na ołtarzu żądnych krwi bogiń melodramatu, Bidy-Z-Nędzą i Samotnej-Łzy. To był bardziej trening konia cyrkowego.

"Nie podchodź do tego konia, to niebezpieczne"? "Jeśli mu nie pomożemy, wyląduje w schronisku i go uśpią"?  Dla mnie to był moment wyciskania łez. "Uda się czy nie? Ten konik tak ucieka, a on go na ziemię, ale to dla jego dobra! Ile muszą wycierpieć, żeby wszystko się ułożyło! Konik jest taki bezbronny, tak się boi, ale mu ufa, a nasz bohater może pokazać nam, jak ratuje go od pewnej śmierci!" Ten motyw migruje wszędzie- jest w "Heartlandzie", jest w niektórych romansach. Wzbudź sympatię do bohatera, zrób go poszkodowanym, niech może mu pomóc tylko coś/ktoś, czego się boi albo nienawidzi. Weź inną osobę, która zaopiekuje się nim i pomoże mu przez to przejść, dzięki czemu najpierw się pokłócą, a potem zawsze będą o, jak bardzo szczęśliwi i zżyci ze sobą. True loff instant.

Szczerze mówiąc, ledwo dotrwałam do końca tej sceny. Przez większość czasu miałam minę tej dziewczyny w 9:37. Pomieszanie z poplątaniem obliczone na uzyskanie uwielbienia laików. Nie jestem zwolenniczką żadnej ze szkół i nie zajmuję się naturalem, ale znam tyle teorii, żeby mniej więcej wiedzieć, jakie są realia i dlaczego nie, to nie jest dobry sposób. Powinni dawać tam ostrzeżenie "Wszelkie podobieństwo do realnych metod i zdarzeń jest przypadkowe. Nie próbujcie tego w domu". To tak, jakby ktoś napisał w książce "Kopnęła konia piętami, żeby przyspieszyć" albo "Szarpnął wodzami, a koń zatrzymał się z gracją." To wypacza wszystko i czuję się w obowiązku to prostować, nawet jeśli to nie do końca moja działka, bo po prostu nienawidzę takiego upraszczania. Dlatego też popełniłam ten długaśny, emocjonalny post, za co wszystkich serdecznie przepraszam. (2013/10/15 12:02)

lavenda

"To" jest kretyństwo i znęcania się nad zwierzęciem. Z naturalem ani naturalnością ma tyle wspólnego, że naturalnie koń w takiej sytuacji rozwaliłby łeb temu idiocie i miałby do tego naturalne i nieskrępowane prawo... a ja bym osobiście poprawiła... Strach się bać, że takie rzeczy nagrywają! I to ma być film dla młodzieży? Czego on uczy? Uczy? Raczej ogłupia!!! Dzieci to oglądają? Dżizus! To się nadaje do TOZu.... (2013/10/15 15:07)

sarucha 10

Dzięki za odpowiedzi. Ja nie oglądam tego serialu, ale dużo o nim słyszałam i po prostu chciałam zobaczyć. Według mnie, to jest raczej barbarzyństwo, ale mówią, że natural to natural. Tylko szkoda, że małe dziewczynki oglądając ten serial i nie wiedząc, że to jest głupota i próbują to naśladować. Później konie zamykają się w sobie i tak się kończy ten ich natural. (2013/10/15 16:27)

karina660

Honeonna dokladnie sie z tobą zgodzę a poza tym koń by tak szybko nie nabrał zaufania do tej dziewczyny tej brunetki nie wiem steavi czy jakoś tak (2013/10/15 16:50)

lavenda

Żeby nie było wątpliwości TO jest natural: http://www.youtube.com/watch?v=zngnJQTQ3gs
A to co  w tym pożalsięboże filmie to jest ... k... nie wiem co to jest... Zagotowałam się!!! (2013/10/18 08:46)