Czy warto iść do technikum hodowla koni

/ 12 odpowiedzi
co można robić po takim technikumczy warto tam iśćile trzeba mieć punktów z testu gimnazjalnego by się tam dostać
Misiek2002


co można robić po takim technikum
czy warto tam iść 
 
ile trzeba mieć punktów z testu gimnazjalnego by się tam dostać

  (2017/06/01 16:59)

MalwinaL


Jesli jesteś całkowicie pewny, że w przyszłości chcesz zostać hodowcą koni\mieć swój ośrodek jeździecki (i masz pieniądze, żeby to marzenie zrealizować) to nic nie stoi na przeszkodzie. Jeśli jednak myślisz nad takim technikum dlatego, że tylko jesteś miłośnikiem koni i jeszcze szukasz zawodu, który chciałbyś wykonywać w przyszłości - znacznie lepiej byłoby pójść do zwykłego ogólniaka. Technikum hodowli koni przygotowuje do prowadzenia własnego ośrodka, własnej hodowli; jeśli w trakcie nauki stwierdzisz, że chcesz zostać np. chemikiem, będziesz mógł mieć większe trudności w dostaniu się na dobre studia. Jeśli za to zdarzyłaby się sytuacja odwrotna - po ukończeniu LO zdecydowałbyś się zostać np. hodowcą, z łatwością mógłbyś dostać się na studia hippologiczne (nie sądzę żeby były one specjalnie trudnym kierunkiem; są to studia licencjackie). Czy opłaca się iść do takiego technikum - Ty sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Zwróć jednak uwagę na to, że w szkole tej mocny nacisk położony będzie na takie aspekty obcowania z końmi jak: prowadzenie gospodarstwa rolnego, chów zwierząt, agroturystyka, produkcja pasz. Jeśli liczysz na poznanie zagadnień dotyczących bliższego kontaktu z końmi - zagłębianie ich psychiki (szeroko rozumiana behawiorystyka zwierząt), pójście do technikum hodowlanego może nie być dobrym pomysłem. Co po ukończeniu tej szkoły można robić? Być instruktorem jeździectwa, hodowcą koni, zawodnikiem... A co do ilości punktów wymaganych na egazaminie, to z pewnością będzie ona napisana na stronie szkoły. (2017/06/01 19:35)

Misiek2002


czy z unii można dostać dofinansowanie na stadnine

Dzięki :)
  (2017/06/01 21:39)

MalwinaL


Na stajnię/ prywatny ośrodek nie ma, ale jeśli zamierzasz prowadzić hodowlę/ gospodarstwo agroturystyczne to dofinansowanie możesz dostać. Istnieją dotacje dla młodych rolników i z takiej właśnie możesz skorzystać. Myślę, że na stronie której link zamieszczam poniżej możesz coś znależć :). http://www.arimr.gov.pl/ (2017/06/02 18:52)

MalwinaL


Na stajnię/ prywatny ośrodek nie ma, ale jeśli zamierzasz prowadzić hodowlę/ gospodarstwo agroturystyczne to dofinansowanie możesz dostać. Istnieją dotacje dla młodych rolników i z takiej właśnie możesz skorzystać. Myślę, że na stronie której link zamieszczam poniżej możesz coś znależć :). http://www.arimr.gov.pl/ (2017/06/02 18:52)

Misiek2002


czyli na ośrodek jeździecki niedostane,a gdybym założył hodowle i ośrodek to co?


a jak zostać trenerem/instruktorem jazdy konnej albo zawodowym zawodnikiem w skokach bo chciałbym założyć własny ośrodek i hodowle a przy okazi brać udział w zawodach (2017/06/02 22:19)

MalwinaL


No to dostaniesz tylko na hodowlę. Ogólnie chodzi o to, że można dostać dotację "młodego rolnika" i hodowla koni się pod to wpisuje - ale jak jest dokładnie to nie wiem. Żeby być trenerem z licencją PZJ i startować na zawodach innych niż towarzyskich, musisz zdać odnaki jeździeckie (brązową, srebrną, złotą). Potem rejestrujesz siebie i swojego konia i możesz strartować na zawodach. Żeby zostać tenerem musisz mieć dodatkowo 21 lat, zdaną maturę, a następnie zdane egzaminy kończące kursy przygotowujące do bycia instruktorem. Wszystkie informacje znajdziesz na stronie PZJ. (2017/06/04 18:40)

Ulungu


Nie warto. Konie uczą koni a hodowle uczą hodowania. I nic skuteczniejszego ponad to nie znajdziesz. Otwierasz sobie jedne wybrane drzwi a zatrzaskujesz pozostałe i to z głośnym hukiem. Lepiej wybrać coś neutralnego bo rynek pracy zmienia się z roku na rok, a liczyć na to że zostanie się hodowcą gdy coś tam, to jak liczyć że zostanie się gwiazdą pop albo piłkarzem. Niby możliwe, ale szanse marne. Żeby dostać jakąkolwiek dotację na rolnika nie potrzeba żadnego wykształcenia, potrzeba ziemi, planu i wiedzy co z tą ziemią zrobić. A hodowla koni to w większości przypadków hobby do którego dokłada się okresowo z innych źródeł, bo nie przynosi zysków stałych a doraźne. (2017/06/08 17:05)

Misiek2002


Możecie coś napisać o startach w zawodach o odznakach o kadrze jak zacząć startować gdzie pierwsze zdać odznaki jak dostać sie do kadry oprucz odznak trzeba coś jeszcze (2017/06/10 12:23)

MalwinaL


Jeśli chcesz zacząć startować w zawodach rangi regionalnej, musisz zarejestrować siebie i konia oraz wykupić licencję. Możesz zrobić to przez internet: wchodzisz na stronę związku jeździeckiego Twojego województwa, pobierasz wniosek rejestracyjny konia, wypełniasz go, dokonujesz opłat, skanujesz paszport, wszystko przesyłasz na maila i masz zarejestrowanego konia. Żeby zarejestrować siebie, pobierasz kolejny formulasz, dokonujesz opłat, skanujesz ubezpieczenie oraz potwiedzenie lekarza, że nie masz żadnych kontuzji etc. i wsyłasz namaila. Czas oczekiwania wynosi nie więcej niż miesiąc (3 tygodnie bodajże). No a potem możesz zarejestrować się na dowolne zawody rangi regionalnej. Wszystko znajdziesz na stronie pzj: http://www.pzj.pl/jak-zaczac-jezdzic. (2017/06/10 19:36)

Misiek2002


A co z odznakami jak jusz będe zajerestrowany to potem mozna iść do kadry i między narodowe zawody    


DZIENKI (2017/06/10 23:50)

MalwinaL


Żeby startować na zawodach rangi międzynarodowej musisz złożyć podanie o pozwolenie na start poza granicami Polski (kupić licencję zagraniczną), oczywiście Twój koń musi dostać paszport międzynarodowy. Startowanie w zawodach międzynarodowych a przynależność do kadry to dwie różne rzeczy (członkowie kadry są np. zwolnieni z opłat na licencję zagraniczną). Zawodnicy kadry są wybierani raz do roku (na czas od stycznia do grudnia) ze względu na ich osiągnięcia/rozwijanie się. Czyli ogólnie wybiera się tych, co mają potencjał. Kryteria, które obowiązkowo trzeba spełniac, żeby trafić do kadry to m.in. choć jeden start w Mistrzostwach Polski, uczestniczenie w zgrupowaniach PZJ-u, osiąganie określonych wyników na zawodach, złożenie deklaracji uczestnictwa w procesie szkoleniowym. To nie jest tak, że ty się "zgłaszasz" do kadry, tylko Ciebie MOGĄ EWENTUALNIE wybrać. I to nie jest takie proste się dostać, inaczej co drugi jeździec startowałby w Olimpiadzie... (2017/06/11 20:09)