Czy warto spróbować jeszcze raz?

/ 1 odpowiedzi

Czesc. Rok temu przenioslam sie do innej stajni,a kazdy jezdziec kiedys chce dzierzawic, albo kupic konia. Szukalam z mama w okolicy koni i nic, a w obecnej stajni jest jeden, ale mama boi sie go wziac, bo mysli, ze jest chory, a ja na nim jezdze i jest okazem zdrowia, wiec woli mnie wyslac na obozy. Zadzwonila do nas moja dawna instruktorka i powiedziala, ze ma dwa konie do dzierzawy. Musialabym znow wrocic do tej stajni, ale boje sie.. Kiedys pamietam zawsze wstydzilam sie dziewczyn z tej stajni i nasze relacje byly nijakie.. Podobno jedna dziewczyna wredna juz tam nie jezdzi. Jest jeszcze jedna nowa instruktorka. Ale ja tak bardzo sie wstydze. :( a jezeli cos mi nie pojdzie na poczatku.. Na kazdym koniu jest inaczej, a jak nie bede mogla zagalopowac czy cos.. Umiem jezdzic, skacze juz, ale zawsze moze pojsc gorzej, a ja nie chce na pierwszej jezdzie sie tak zaprezentowac.. Dodam ze w dzierzawe wliczone sa jazdy z instruktorka, a moze lepszym rozwiazaniem sa obozy? Nie wiem, boje sie. W listopadzie beda 3 lata jak jezdze. Czy mimo tego, ze czasem popelniam bledy podjac sie dzierzawy?

Kilimka1

Z takim podejściem ,uciekaniem od sytuacji zawsze będziesz miała problem i nigdy nie nauczysz się jeździć dobrze konno, jeśli będziesz szukać tylko odskoczni w postaci obozów z dala od swego miejsca..obóz jak odczuwam nie jest tymczasowym odbiciem od rutyny, tylko ucieczką, bo tam cię nie znają, bo tam jest się takim ,,przypadkowym" taka co pobędzie i nie będzie..bierz dziewczyno byka za rogi , to co masz możliwość koło siebie, do czego będziesz miała dojście systematycznie,  a nie tylko odskocznie letnie- obozy.. i jeździj jak możesz z instruktorem, bo inaczej zawsze będziesz sie wstydzić i z tego wstydu nie wyjdziesz..z racji zbyt rzadkich jazd i przez co małych umiejętności, a tak systematycznie jeżdżąc wreszcie coś osiągniesz trwalszego. Wredne osoby były ,są i będą wszędzie.. jakby tak zawsze nimi się śmiertelnie przejmować to strach z domu wyjść :) a w światku jeździeckim to chora norma...tu trzeba mieć nie tylko twardą de ale i głowę aby nie brać do niej plotkarskich często zawistnych, z zazdrości płynących podtekstów.. chyba,że chcesz wyjechać na obóz dla przyjemności bo wakacje.. (2014/05/28 20:17)

Gorąca piątka