Czym sie trzymamy na siodle: kolanami czy lydkami?

/ 30 odpowiedzi
sylwia-lewandow

Hmm, dziś wybrałam się na pierwszą lekcję jazdy konnnej. Ponieważ nie mam lat nastu, mam świadomość zagrożeń związanych z upadkiem np. Ażeby teoretycznie poczytać, co zrobiłam źle, chcąć konia " poprosić" o przyśpieszenie (oczywiście, że mnie nie posłuchał) zarejestrowałam się grzecznie i czytam. I co mianowicie czytam; Merytorycznych wypowiedzi na forum dla początkujących, jak na lekarstwo. Bardziej licytacja co kto i jaką ma wiedzę. Jest na tym forum jakiś moderator? Zaiste, może to duch czasu, ale to jest norma? to hejtowanie ? (2013/07/01 21:43)

Wiki123

I właśnie takich instruktorów mamy... Już kiedyś pisałam,że gdyby nie wiedza z książek to nie wiedziałabym co znaczy kary koń i jak zbudowane jest siodło itp. Jest mnóstwo instruktorów,którzy mają papiery i co z tego ? Nigdy nie spotkałam dobrego instruktora,no może raz,ale w innym mieście i za godzinę nauki 80 zł. (2013/07/04 14:54)

galoopem

No to zapraszam Cię do Gościeradza :) (2013/07/05 10:22)

Koniara - Adzia

sylwia-lewandow niestety tak się dzieję gdy ktoś zaczyna wypowiadać się na temat o którym ma blade pojęcie. Powstałe przez to dyskusje faktycznie wyglądają nieciekawie, jednak dobrze, że ktokolwiek stara się o przekazanie prawdziwych, rzetelnych informacji (jednocześnie hejtując poprzedników? Tak, to chyba duch czasu, który z reszta mnie też dopadł).
Po dłuższym czasie korzystania z forum łatwo zauważyć czyje wypowiedzi są warte największej uwagi i oby każdy zaczął to dostrzegać. (2013/07/05 23:27)

Kasia172

Na koniu siedzisz, starasz się utrzymać równowagę tak jak np. siedząc na krześle, czyli właściwie nic specjalnego nie robiąc (mogą pomóc ćwiczenia typu jakieś obroty w stępie, czy tzw. martwy indianin itd.). Kolana prawidłowo powinny delikatnie przylegać, jeżeli czujesz, ze np. lekko się osunęłaś, możesz mocniej chwycić się kolanami i poprawić, ale bez przesady... Łydką to w ogóle się nie trzyma... Ona służy do kierowania, dawania koniowi sygnałów, jednak powinna przylegać do boku konia :) (2013/07/06 20:01)

Gorąca piątka