Czyszczenie i usuwanie plam z siwych koni

/ 4 odpowiedzi

• konto usunięte

Witam,Macie do polecenia jakieś patenty, sposoby i preparaty na domywanie siwków? Może ktoś przetestował jakiś spray dla siwych koni? Przetestowałam póki co Leovet Milton spray dla siwych koni i nie jestem zachwycona… Zmywa co prawda plamy z kup, ale nie do końca, a jego cena też nie zachwyca… 
SrokatyArab

Enara, Ja używałam jakiś czas Show Cleana, i ogólnie działał, ale bez szału. Najlepszy chyba okazał się ..płyn do naczyń. Oczywiście nie namawiam do kompania koni w płynie do naczyń, ale na niewielkie plamy, na szybko działa super i w moim przypadku żadnemu koniowi nie zaszkodził. Na zawodach, kiedy już w ogóle nie było czasu, jako tako sprawdzały się chusteczki nawilżające dla dzieci. Na duże plamy zostaje raczej tylko szorowanie gąbką z szamponem. (2014/06/05 18:13)

Szary Pielgrzym

Domowe środki do czyszczenia siwych koni , popiół z brzozy dokładnie wtarty w końską sierść i wyczesany , roztwór soku cytrynowego i wody . Pomóc też może mielona kreda wcierana w końską sierść . Nie są to cudowne środki które z brudnego konia natychmiast uczynią śnieżnobiałego rumaka ale , systematycznie stosowane pomagają .

(2014/06/08 17:47)

Gorąca piątka