Czyszczenie starego ogłowia - pomoc

/ 1 odpowiedzi
Niedawno weszłam w posiadanie pięknego, wielkiego ogłowia. Zostało wygrzebane gdzieś na strychu i po jego stanie mogę stwierdzić, że leżało tam naprawdę kilka dobrych lat. Chciałabym wykorzystać je jako dekorację, jednak zastanawiam się, jak mogłabym je do porządku wyczyścić.Ogłowie jest niebywale stare i brudne; skóra jest sucha i potwornie krucha, wszystkie sprzączki oraz wędzidło straciły blask. Na nagłówku znajduje się śliczna gwiazda, która niestety jest w podobnym stanie. Najbardziej jednak przeszkadza nieprzyjemny zapach świadczący o jego starości i z tym mam największy kłopot.Czy są jakieś domowe sposoby na bezpieczne wyczyszczenie tego ogłowia tak, aby nie uległo uszkodzeniu? Byłoby super gdyby nie wymagało to kupowania dodatkowych specyfików :-)Z góry dziękuję za pomoc!
koniara559

myślę że dobrze by było  nasmarowac go takim specjalnym smarem do skóry  tak jak normalne ogłowie;)  z wędzidłem to  nie mam sposobu :(    ja czyszczę swoje ogłowie już od 4dni  bo strasznie mi się nie chce XDD ALE DZISIAJ MUSZĘ SIĘ ZA NIE ZABRAC !!      

mam nadzieję że chociaż troszkę pomogłam;)) (2014/04/02 17:39)