Długość oficerek wojskowych i ewentualna przeróbka

/ 3 odpowiedzi
Witam forumowiczów!

Szczęśliwie odziedziczyło mi się stare, wojskowe oficerki (na zdjęciu), ale waham się czy ich nie przerobić z racji ich krótkiej cholewki. I tu pojawia się pierwsze pytanie, czy gra jest warta świeczki..? 

Drugim pytaniem jest to czy można je ewentualnie przerobić w taki sposób jak w linku poniżej przez dołożenie brązowego mankietu i czy taki kolor mankietu coś oznacza, bo słyszałem, że kiedyś to miało znaczenie w hierarchii bądź stajennej, bądź jeździeckiej? 

http://img2.sprzedajemy.pl/1000x901c_oficerki-jezdzieckie-32759422.jpg

Pozdrawiam!

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

jedrzej-michale

Cześć,Jeśli chodzi o ewentualny kolor - na dzień dzisiejszy nikogo on go nie interesuje, tym bardziej w jeździe rekreacyjnej, równie dobrze można jeździć w trampkach i nikt Ci niczego nie zarzuci. Czy gra warta świeczki? Według mnie nie, wszystko z nimi ok, czemu się męczyć i przerabiać bez gwarancji powodzenia, JEDNAK jeśli nie są dla Ciebie tak ważne i masz chociażby sztyblety inne do jazdy to możesz się pobawić. Dać się da, wszystko się da, ale czy nie będzie tutaj potrzebne profesjonalne szycie maszyną? 
Wybór tak naprawdę zależy od Ciebie, ale musisz uwzględnić kilka czynników.1) Czy to konieczne?2) Czy mam inne buty, których używam?
3)Co mi to da, jakie są tego plusy, jakie minusy, jakie zagrożenie są4)Jakie możliwości masz?5)Jakich materiałów potrzebujesz i czy Ci się to kalkuluje.
Pozdrawiam! (2015/05/17 09:14)

equestrian8

Buty są w dobrym stanie, a podeszwa jest zrobiona przedwojenną metodą szpilkową, i ciężko znaleźć zakład, który by tak zrobił buty, bo większość wykonuje już z gumowymi podeszwami. Zastanowię się jeszcze nad wymianą całej cholewy (choć tu koszt będzie zapewne duży). Poszukam szewca "starej daty" i może coś poradzi.
Pozdrawiam! (2015/05/19 20:10)

equestrian8

A propos tego czy wszystko z nimi ok. Kiedyś była "moda" żeby cholewa sęgała po kolano (zresztą teraz też tak jest w przypadku skórzanych sztylpów oraz oficerek), a w tym przypadku tak nie jest. Dołączam zdjęcie z profilu - tu widać, że mogłyby być trochę dłuższe, tylko czy warto w to "trochę" inwestować. ;) (2015/05/19 20:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Gorąca piątka