Doradztwo przy budowie stajni

/ 13 odpowiedzi / 2 zdjęć

Witajcie,

Od kilku lat działam w temacie budowy stajni, chętnie pomogę przy całej procedurze : od projektu i pozwolenia na budowę po prace budowlane i wyposażenie. Prowadzę działalność gospodarczą i współpracuje z najlepszymi firmami na świecie w tej branży. Dopiero odkryłem tą grupę, ale jak ktoś ma jakieś pytania, to walcie jak w dym ;-)

Kilka naszych gotowych projektów można zobaczyć tutaj : www.4horses.lh.pl

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

bercikowanie

mam do wybudowania stajnie dla 1 konia ,chodzi mi o boks siodlarnie połączoną z szorownią ,ambulatorium i schowek na siani słomę i mieszanki (2013/02/03 13:45)

Mateusz

Najlepszym rozwiązaniem dla takich małych stajni jest stajnia modułowa. Wymaga pozwolenia na budowę, jako, że jest trwale związana z gruntem, ale dużo solidniejsza niż różne proponowane na rynku prowizorki. Ma tę zaletę, że można ją dowolnie poszerzać, jeśli przyjdzie chęć do powiększenia stadka koni. Załączam przykładowe zdjęcie, więcej mogę przysłać na mail.

(2013/02/03 22:30)

załóż konto zaloguj się

qoniarra

A są jakieś zdjęcia siodlarni i jaki jest koszt jednego boksu siodlarni i stodółki? Prosty kształt drzwi 2. częściowe... Taki zwyczajny boks zewnętrzny.Pozdrawiam, Qoniarra (2013/02/07 10:05)

izapyza

ale jaki wy widzicie sens budowy stajni dla jednego konia??? Nie trzyma się jednego konia samemu, powinien miec towarzystko przynajmniej owcy, kozy, a najlepiej innego konia, ja bym poprostu mu zrobiła wiatę żeby mógl sie schronic przed deszczem, a na zimę ja mozna pouszczelniac ze wszystkich stron, chocby dywanami, taki chów wolnostajenny  (2013/02/10 02:06)

Mateusz

Hej,

Koszty to zawsze drażliwy temat, bo to są prace budowlane i jest wiele czynników. Ale jeśli ma to być zrobione solidnie, to trzeba się liczyć z około 40.000 pln. Im więcej boksów, tym proporcjonalnie taniej.

(2013/02/11 12:22)

amodul

Witam. Buduje stajnie na 6-7 koni jako biegalnia  plus  jeden lub dwa boksy.

Szukam dobrego rozwiązania na usuwanie obornika. Jeśli znacie ciekawe rozwiązania - podpowiedzcie. 

(2014/04/21 19:35)

SandraGsfx

Chów to może być wolnowybiegowy dla kur ! (2014/06/14 10:39)

SrokatyArab

A dla koni nie? Chodzi ci tylko o określenie "chów wolnowybiegowy", czy masz coś do bezstajennego chowu koni? (2014/06/14 12:45)

jestemzlasu

A co? Chów koni nie istnieje? (2014/06/14 12:45)

patrycja64

Ile w przybliżeniu wyniesie koszt zrobienia małej stajni kiedy chcę tylko :

1. Jeden boks

2. Schowek na siano, słomę , paszę

3.Pokoik na jakieś drobniejsze rzeczy np. Derki itp. ( nie wliczając kosztów siodła i ogłowia)

Jak pan myśli ile by to mnie wyniosło ? Czy mógł by pan dołączyć przykładowe zdjęcia? Z góry bardzo dziękuje :D .

(2014/10/14 18:09)

patrycja64

Tylko proszę cenę budowy a nie projektu mniej więcej z jakiegoś zdjęcia z pana projektu :). (2014/10/14 19:50)

USFarmPolska

Atrakcyjnym rozwiązaniem dla stajni lub ujeżdżalni koni są hale strukturalne.
U.S. Farm Polska oferuje hale w jakości premium:
Poszycie o transparentnych właściwościach stwarza przyjazne, ciepłe, jasne środowisko. Obniża ono również potrzebę dodatkowego doświetlania w ciągu dnia.
Stalowa, ocynkowana konstrukcja zaprojektowana jest tak, aby wytrzymać najgorsze warunki atmosferyczne łącznie z wiatrem do 220 km/h.
W cenie zawsze dajemy 20 lat gwarancji na poszycie oraz 50 lat gwarancji na konstrukcję.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami na www.halestrukturalne.pl (2014/11/07 13:24)

załóż konto zaloguj się

Gorąca piątka