Dosiad

/ 11 odpowiedzi
Hej przepraszam wszystkich za ten wątek, bo podobne wiem, że były. A chodzi mi o dosiad w galopie wysadza mnie z siodła. Jak ćwiczyłam jednego dnia na taki koniu co 'najbardziej wyrzucał' to szło mi lepiej niż na tych co mniej wyrzucają, Czy ktoś ma jakieś rady, albo ćwiczenia (fajnie gdyby ktoś znał jakieś ćwiczenia do zrobienia w domu).
Hrenna

Nie da się tego zrobić w domu. A jedynym rozwiązaniem jest sie rozluxnić i isć za ruchem konia. 
Innym bardziej przypadnie galop na kucyku czy małym koniu, które mają małe foule, a innym na duzych koniach, życie. (2014/06/15 17:48)

panda

Dokładnie. Nie da się tego nauczyć w domu, przynajmniej jeszcze o żadnym sposobie nie słyszałam ;) Myślę, że jedynym sposobem na nauczenie się tego jest systematyczna jazda, a efekty przyjdą z czasem. Poproś instruktora by powiedział Ci na czym polega Twój problem (choć powinien już to zrobić;p).
Po prostu staraj się trzymać w siodle i podążać za ruchem konia. Ważne jest by nie zapominać o innych częściach ciała, nie myśleć tylko o tym by tyłek był w siodle, bo to również ma znaczenie na dosiad. Powodzenia.:) (2014/06/15 18:09)

Kasia Pieprzyk

wiesz cwiczen to nie ma , ale jesli bedziesz systematycznie cwiczyc to napewno beda efekty (2014/06/17 16:27)

gregoriann

Ćwiczeń na krzyż to nieco jest. 
Jak Cię wyrzuca to zobacz, najpierw jak siedzisz. Bo to jest częsty błąd - zbyt pionowo i bardzo na kroczu, mniej na pośladkach i już masz efekt.  (2014/06/20 15:22)

Kisia

Też miałam ten problem. Najlepiej jest być rozluźnionym, nie spinać sie bo to najczęstsza przyczyna skakania w siodle. Wpasuj sie w ruchy konia. Ale musisz też pamiętać żeby przy tym rozluźnieniu pilnować, aby ręce były stabilne i spokojne i żeby nogi były w tym miejscu co powinny bo przy rozluźnieniu często spotykam sie właśnie z odstawianiem nóg od konia i rękoma bardzo wysoko :) I będzie ok. Powodzenia! (2014/06/21 10:35)

koniarka13

Wiesz,najlepiej jest poćwiczyć galop na lonży i ćwiczenia na równowagę.Ważny jest kłus ćwiczebny-musisz go perfekcyjnie opanować,to w galopie nie będzie cię wyrzucało.Jak nie lubisz jeździć pełnym siadem,to może półsiad w galopie?Ale i tak musisz sie nauczyć galopować w pełnym siadzie.Proponuje jazdę kłusem bez rąk(oczywiście na lonży).Szczegóły powie ci instruktor. (2014/06/26 10:50)

koniarka13

Zapomniałam o rozluźnieniu.Nie spinaj się,poddawaj się ruchom konia,a nie trzymaj się kurczowo nogami.To wcale nie pomaga. (2014/06/26 10:51)

gniada1407

Tak jak napisali moi poprzednicy, w domu nie da sie tego zrobić. Jak masz problemy z dosiadem, to dobrze by było, żeby ktoś doświadczony wziął cie na lonże. Odchyl sie lekko do tyłu, rozluźnij sie i biodrami podążaj za koniem. Możesz też chwycić sie siodła.  (2014/06/30 13:32)

koniarka13

Jedne konie mają miękki galop, drugie tak twardy,że wyrzuca cię z siodła. Wielkość konia tu nie ma znaczenia. Dosiadu nie da się ot tak wyćwiczyć z dnia na dzień. To już się ćwiczy latami, gdy jeździsz sam się wyrabia. Przede wszystkim nie spinaj się w galopie, podążaj biodrami za ruchem konia. Jeśli koń ma wybijający galo(ale to tak ekstremalnie mocny,że wypadasz z siodła), to jedź w lekkim siadzie. (2014/07/21 13:46)

Kilimka1

,,Jeśli koń ma wybijający galo(ale to tak ekstremalnie mocny,że wypadasz z siodła), to jedź w lekkim siadzie."

Zasadniczo rada dobra, mniejsze ,zło", ale jeżdżąc w półsiadzie bo koń trudny to dosiadu dobrego siłowo działając raczej nie wyrobi się, czyż nie lepiej zmienić konia ?  Na takiego, który pozwoli jednak ten dosiad wyrabiać, a nie wrzucać się na głębokie wody ,czyli z koniem o wybijającym ruchu ?..

(2014/07/21 15:03)

zajlock

Też miałem ten problem są 3 sposoby:

1.galop bez strzemion

2.zagalopuj zrób 4-5 kroków galopu, kilka kroków kłusa i zagalopuj i tak w kilkanascie razy na każdym treningu

3.Odchyl się bardziej do tyłu (2014/07/21 17:20)