dyskomfort na i po jeździe.

/ 5 odpowiedzi
Witam. Dawno nie jeździłam kłusem bez strzemion ale zawsze jak jezdzilismy to bolały mnie miejsca intymne. Wczoraj jechałysmy bez strzemion i bardzo mnie bolalo tam.  Instruktorka kazala nam prawie caly czas jechać klusem bez strzemion. Potem byl galop ( juz w strzemionach) nie mialam siły usiedziec w siodle. Instruktorka nie wiedziala ze , nie to boli i myslala ze nie umiem utrzymac rownowagi ja balam sie powiedzieć na caly glos na hali gdzie byly inne dziewczyny z zastepu. Potem kazala mi przeskoczyc przeszkode z klusa ( jeszcze nigdy nie skakalam to byl mój pierwszy skok w zyciu) powiedzialam ze nie chce ale ona mowila ze przeskocze i koniec.  Skoki poszly mi super ale dyskomfort zostal. Kiedys mowilam instruktirce o moim problemie a ona mowi: a co nogi cie bola? Nie nie nogi i pokazalam jej gdzie a ona i tak sie nie skapnela przez nastepne 3 lekcje pamietala i potem znowu bez strzemion. Aha po tej jezdzie wczorajszej jak zobaczylam miejsce intymne to bylo wszystko napuchniete i otarte i mnie do dzisial boli nie umiem siadac i chodzic. Wczoraj po jezdzie bylo mi zimno(niewiem czy mialam goraczke od tego napuchniecia?) Mowic o tym instruktorce i czy by mnie mogla np.zwolnic z klusa bez strzemion jak mam takie problemy.  Ja wiem ze to poprawia rownowage i dosiad ale jak mi dobrze poszly pierwsze skoki to chyba mam dobra rowmowage. Pomózcie!!
izapyza

No moim zdaniem ona zle prowadzi jazdy, jesli kaze wam az tak długi czas jezdzic tym kłusem wysiadywanym, to ani dla konia, ani dla jezdzca nie jest dobrze. Szczególnie, jesli konie sa szkołkowe, a jezdzcy nieporadni. Jesli mimo wszystko ci w tej stajni dobrze, to jesli sie wstydzisz. mozesz powiedziec, ze jak jedziesz dłuzej tym cwiczebnym cie zaczyna bolec kregosłup, i masz wrazenie ze to dla ciebie za duzo.  (2014/08/16 23:58)

Hrenna

Przyczyną może być zła bielizna. Najlepiej jest jeździć w zwykłych majtkach, nie żadnych bokserkach, czy nie daj Boże stringach. Jeszcze jedną przyczyną, która jest mi znana jest po prostu nie siedzenie na tyłku. Wtedy gdy siedzisz na miejscach intymnych, to ja się nie dziwię, że są przetarte. Wiec zwróć najpierw uwagę na swoją bieliznę i na to jak siedzisz podczas tego kłusa ćwiczebnego. Powinnaś być odchylona i mieć cały ciężar na swoim tyłku.  (2014/08/17 11:07)

Novocaine

Po pierwsze - podczas kłusa ćwiczebnego musisz siedzieć na 3 punktach podparcia - kości łonowej i 2 kościach kulszowych. Jeśli siedzisz za bardzo "na przodzie" to będzie cię obcierać. Może przyczyną są za długie strzemiona.
Z instruktorką pogadaj na osobności, powiedz jak kobieta kobiecie - obciera mnie tu i tu ;) (2014/08/19 13:24)

iwona88

hmm czasami zwykła budowa ciala powoduje takie problemy,
w kazdym razie sprobuj dobrac odowpiednia, zabudowaną bielizne
mialam podobny problem, wiecej tutaj o tym (2014/08/22 00:05)

Eqinestra

Według mnie,to instruktorka nie powinna kazać wam tyle jeździć kłusem bez strzemion.A,i moim zdaniem,jeżeli ty mówisz,że nie chcesz skakać,nie czujesz się pewnie,czy coś,to powinna odpuścić teraz ten skok.Ale nie będę pisała o stajni,bo to tobie ma być tam dobrze ;) ....
Myślę,że powinnaś jej powiedzieć,co cię boli,bo przecież nie będziesz cały czas się tak męczyła...Wytłumacz jej wszystko,albo powiedz,że boli cię kręgosłup(czy coś w tym stylu),i że sądzisz,że masz na tyle dobrą równowagę,że mogłaby(przez twój ból,dyskomfort) mniej kazać ci jeździć kłusem wysiadywanym. Nie powinnaś pozwalać na taki dyskomfort. :) . Ja bym wszystko jej wytłumaczyła,ale rozumiem,że ty możesz się wstydzić,więc zawsze możesz właśnie powiedzieć o np. kręgosłupie.
Mam nadzieję,że pomogłam. :) (2014/08/25 13:34)