Dzień konia w mojej stajni.

/ 5 odpowiedzi

siemka!

za ok. miesiac organizuje wraz z trenerka i kumpela dzien konia w naszej stajni...

w programie mamy zawody skokow przez przeszkody, mini kadryl, woltyzerka i wyscigi zaprzegow.

mam tylko male pytanie bo chcemy zrobic jeszcze konkurencje dla jezdzcow...

czy mialby ktos pomysl na  konkursy lub tor przeszkod dla jedzcow i ich koni?

bardzo prosze o pomoc! ;)

patrycjakonik3

Hmmmm.... z racji na zawody można by było dodać dodatki dla mniej zaawansowanych jeźdźców po to aby mieli też trochę frajdy. Konkurs skokowy wysokościowy dla samych jeźdźców bez koni mógłby być fajną zabawą. Ponad to można też wydrukować kartę i wypisać na niej różne łatwe i trudne pytania o koniach z odpowiedziami "abc" i dla uczestnika z najlepszym wynikiem zagwarantować jakąś nagrodę. Czyli to można potraktować jako Quiz.
 Można zrobić też konkurs z jokerem.Program przeszkód ułożyć można jak chcemy np. ze stacjonat, okserów i dubelków, a na ostatniej przeszkodzie np. numer 8 postawić w miarę łatwą przeszkodę jak okser, a koło niego ustawić jokera, czyli przeszkodę wyższą i trudniejszą. W takiej chwili jeździecmusi zadecydować czy skoczyć tą łatwiejszą przeszkodę, czy tą trudniejszą z większą punktacją. (2012/08/07 07:33)

Lys Royal

dla jeźdźców i koni to może: 

- rzucanie podkową do wiadra z grzbietu konia 

- wyścigi na oklep 

- konkurs na najładniejszą parę koń- jeździec

- prezentacja koni 

- konkurs na najlepszą końską fryzurę 

- skoki na oklep ( kto spadnie przegrywa ) 

Różne pomysły :) 

(2012/08/07 10:02)

Lemoniada

Proponuję małe pony game's.Jeszcze może konkurs piękności koni (fryzura, dodatki...). (2012/08/07 12:49)

milaswi

No to tak moje pomysły:

1. Dla bardziej zaawansowanych można zrobić konkurs skokowy nie muszą byc one wysokie.
2. Dla początkujących można zrobić młynek jak nie wiesz co to to pisz do mnie wiadomość
3. Siodłąnie konia z zamkiętymi oczami
4. Składanie ogłowia
5. Wyścigi takie na własnej skórze tyle że takie jakbyś był koniem
6. Najładniejsze przystrojenie konia
7. Np. można jeszcze na czworoboku zrobić takie ujeżdżenie np. galop od A do X, zatrzymanie, step roboczy, kłus, galop z prawej, kłus ćwiczebny od C do H (oczywiście jak macie oznakowany czworobok)
8. Taki konkurs teoretyczny
9. Można też zrobić podchody z zadaniami takimi o koniach
10. Albo takie coś że trzeba znaleźć pare rzecz np.1 grupa części siodła, a 2 grupa części ogłowia, później złożyć i kto to szybciej wykona ten wygrywa
11. Najlepsze zachowanie się jak koń (2012/08/07 14:39)

osiolek94

wiem wiem co to mlynek ;))
prowadze zajecia dla dzieci  niepelnosprawnych w hipoterapii ;)) (2012/08/08 12:01)