Dzierżawa

/ 4 odpowiedzi
Mam ulubionego konia w stajni a właścicielka nie jest szczególnie przywiązana do koni na tyle aby ich nie sprzedać. Już nie raz ktoś dzierżawił od niej konia a po jakimś czasie po prostu odkupił.Moje pytanie: Na czym polega dzierżawa konia? Ponieważ chciałabym mieć własnego..
patrycja64

Dzierżawa konia polega na tym że koń jest twój i osoby która ci go wydzierżawiła. Osoba która ci go wydzierżawia wymaga jakiejś sumy np. 250/300/350 zł. miesięcznie. Kiedy już masz konia pod dzierżawom to masz go jak by w połowie. Możesz na nim jeździć konno ( jeśli nie ma żadnych chorób kopyt itp.) możesz go pielęgnować ( czyścić, myć-dbać o jego higienę).Coś w tym stylu dokładnie się nie znam bo sama mam z rodzicami własne 4 konie :D więc nie wiem jak ta dzierżawa do końca wygląda. Najlepiej poczekaj na inne komentarze :) pozdro. (2014/02/24 07:44)

rumel

Dzierżawa - to umowa na podstawie której użytkujesz  konia. Koń nadal jest własnością stajni lub osoby, która Ci go wydzierżawia. Ty - możesz w stosunku do tego konia dokładnie tyle, ile przewidziane będzie w umowie.  W zamian za takie użytkowanie płacisz właścicielowi konia. Jednak wydzierżawiający /własciciel/  nie ma obowiązku Ci go sprzedać tylko dlatego, że go dzierżawisz, chyba, że tak będzie w umowie. Takie umowy powinny być zawierane między osobami pełnoletnimi, aby uniknąć wielu przykrych niespodzianek. (2014/02/24 19:37)

magdalenka850705

Witam, poszukuję konia do dzierżawy w okolicach Bydgoszczy, najlepiej Łochowo, Ciele, Podlaski.. Osoby chętne proszę o kontakt 667357837. (2014/07/21 19:46)