Fajerwerki w stajni

/ 4 odpowiedzi
Chciałem poruszyć temat noworocznego strzelania z petard.W miastach ludzie dają psom środki uspakająjące, ale czy Wy podajecie swoim koniom coś na uspokojnienie na sylwestra?
Szary Pielgrzym

Moim zadaniem , środki na uspokojenie dla konia stosować tylko jak są naprawdę potrzebne . Każdy zna swojego konia i powinien wiedzieć jak on reaguje na petardy , burze i tym podobne hałasy . W lżejszych przypadkach można zastosować pewną sztuczkę , zapalamy światło w stajni , puszczamy głośno muzykę (chodzi oto żeby zagłuszyć wybuchy petard) zajmujemy jego uwagę poprzez podawanie smakołyków , ulubioną zabawkę , mówienie do niego . W ciężkich przypadkach konsultujemy się z vetem w sprawie doboru odpowiedniego środka uspakajającego i czasu podania żeby wystąpił optymalny efekt .

(2013/12/26 14:10)

oliwia18122003

W życiu... przy koniu nie powinno się wogule strztelać z petard no a środki... nie zdziwcie się jak zaś koń po nich padnie i dostanie chorubska i będzie go trzeba uśpić :\ :( :p (2013/12/29 18:13)

Honeonna

Jeśli to są środki normalnie przepisywane i używane przez weterynarzy, to dlaczego koń miałby po nich paść albo dostać "chorubska"? To by było możliwe przy jakimś bardzo nieszczęśliwym przypadku, np. ostrej alergii na jakiś składnik. Skoro te produkty zostały normalnie dopuszczone do sprzedaży i użytku, to musiały zostać zbadane i przetestowane. Pod kontrolą weterynarza nie powinno się dziać nic złego, chociaż osobiście mam wątpliwości, czy jest wiele koni, które naprawdę potrzebują uspokajacza ciężkiego kalibru. (2013/12/29 18:36)

Zenek

Ja nie polecam stosowania środków uspokajających, bo często niosą duże ryzyko. Może lepiej powstrzymać się z fajerwerkami na sylwestra w stajni. Można też poprosić sąsiadów o powstrzymanie się z zabawą, choć to już cięższa sprawa :/ (2013/12/30 14:49)

Gorąca piątka