Filmy o jeździectwie i koniach.

/ 10 odpowiedzi
Hejka,
Znacie jakieś fajne filmy o jeździectwie i koniach? Z góry dzięki za odpowiedzi :)
galoopem

Ja osobiście polecam : Flicka (wszystkie części), Zaklinacz koni, Skok po marzenia, Ruffian i oczywiście Seabiscuit ; ))
Mi najbardziej podobał się Seabiscuit ;p

(2012/12/04 17:38)

Oczy Nocy

Jest taki bardzo stary serial "Karino"  :) Polecam obejrzeć i porównać sobie obecne metody pracy z końmi z tym co było kiedyś :P (2012/12/04 18:20)

Paula008

Zaklinacz koni
Flicka (1,2,3)
Niezwyciezony Seabiscuit
Ryffian
Czarny książe
Skok po marzenia jest w wersji angieslkiej ;D (2012/12/04 20:01)

karina660

Flicka,wyścig marzeń, skok po marzenie-polecam, zaklinacz koni, czarny koń, czarny mustang. (2012/12/06 17:42)

Koniara - Adzia

Moim zdaniem skok po marzenia jest trochę dziecinny. Flicka już trochę mniej ;p Jednak sam film podobał mi się chyba tylko ze względu na konie i mały wątek miłosny, bo sama treść (tylko w moim odczuciu oczywiście) nijaka, już nie mówiąc o tym, że w trakcie i pod koniec filmu dali innego konia ;) Jednak jest to zrozumiałe, ze względu na jeden szczegół ;)
Ruffian całkiem porządny film.  (2012/12/06 18:16)

użytkownik15339

Najpiękniejsze filmy o koniach to filmy biograficzne, takie jak: "Ruffian" " Niezwyciężony Seabiscuit", " Niepokonany Sekretariat" ( czy jakoś tak ). Oglądając "Flickę" miałam wrażenie, że kręcili ją ludzi, którzy nie maja pojęcia o koniach. Że niby jak koń nerwowo potrzuca łbem to znaczy, że potakuje? I zupełnie dziki koń ( choć tak naprawdę nie mógł być dziki, mustangi wyglądają całkiem inaczej, są mniej zgrabne, mniej szybki i wgl. inne od tego gorącokrwistego konia, który odgrywał tam tytułową Flickę ) daje się dosiąść? Bajka.
Zaklinacz koni w książce był zupełnie inaczej przedstawiony, było więcej szczegółów, książka wciągała. Film nie spełnił moich oczekiwań.
"Czarny rumak" i "Czarny rumak powraca" był w miarę niezły, choć brakowało mu wielu rzeczy.
"Czarnego księcia" nie oglądałam, czytałam książkę, film podobno świetny. Możliwe, bo książka bardzo wzruszająca. (2012/12/08 12:26)

karina660

flicka,skok po marzenie,wyścig marzeń-polercam, czarny koń-super,czarny mustang... (2012/12/08 14:42)

paula04

Ruffian, Niezwyciężony Seabiscuit, Niepokonany Sekretariat, Flash, Flicka 1,2,3, Zaklinacz koni, Czarny Rumak, Czarny rumak powraca, Zebra z klasą, Czarny książe, Skok po marzenie, wyścig marzeń, czarny koń, czarny rumak, ja oglądałam kiedyś Karino to jeszcze chyba czarno białe.

A tak ogólnie to ktoś oglądał kiedyś Flash'a

(2012/12/08 15:55)

lovehorsees

Takie bardziej wzruszające to Ruffian i Czarny Książę.  Jeżeli chodzi o "bajki" to Mustang z dzikiej doliny (2012/12/10 14:22)

użytkownik15339

Aha, jest jeszcze taki piękny film "Czas wojny". Nie jest on bezpośrednio o koniach, lecz o przyjaźni konia i człowieka, przyjaźni, która potrafi przetrwać wszystko. Piękny film, rozpłakałam się oglądając go. Serdecznie polecam : ) (2012/12/20 14:31)

Gorąca piątka