Fobia, strach przed upadkiem z konia.

/ 4 odpowiedzi
Hej, mam problem związany z strachem przed upadkiem z konia. Jeżdżę już dwa lata. Jestem prawie pewna, że lęk ten ma nawiązanie do mojego wypadku półtorej roku temu... Jechałam na rowerze z psem, pies zauważył kota na polu i szarpnął kierownicę w prawo a ja poleciałam do przodu. W skutkach miałam strasznie stłuczone ciało oraz pękniętą ręką. Gdy jadę na koniu boje się że koń odskoczy mi w prawą stronę (tak samo jak pociągnął kierownicę mój pies). Jeśli chodzi o to że koń odskoczyłby ma lewą stronę, nie czuje żadnego strachu oraz poradziłabym sobie wtedy z utrzymaniem się. Czy da się ten strach jakoś przełamać? Wiem że na pewno spadnę gdy koń wytnie mi taki numer, bo wtedy robię się sztywna jak kłoda i po prostu lecę... (dwa razy już się tak zdarzyło)
Ktoś może mi coś poradzić?
Ola9044

Po upadku z konia w terenie , tęż zaczęłam się panicznie bać że spadnę. A na dodatek bałam się że będę się bać xD. Ale uznałam że ten upadek nie może zaważyć na mojej pasji i marzeniach. Gdy wsiadłam na konia pierwszy raz po upadku bałam się nawet za kułsować , żeby znów nie wylecieć , przez szyję . Bo tak właśnie spadłam . Wiedziałam , że nie mogę całkowicie zapobiec samemu spadaniu . Więc kupiłam sobie kamizelkę i teraz nie mam już tego strachu bo wiem ze spadając nie poczuję już takiego bólu jak wtedy . Polecam tą kamizelkę z Decathlonu chociaż kosztowała mnie 220 zł było warto (2015/10/16 21:53)

Patison00

Popieram osobę wyżej, kamizelka może sprawi, że będziesz czuła się bezpieczniej. Mówiłaś instruktorowi o tej fobii? Może jakaś lonża z ćwiczeniami na równowagę pomoże? Najlepiej na zaufanym koniu, ja miałam tak, że na jednym koniu spinałam się nawet jak miałam zakłusować, a na innych było OK nawet jak ponosiły. Zdecydowanie polecam ćwiczenia rozluźniające i na równowagę, mi pomogły :) I pogadaj z instruktorem, pewnie będzie miał jakieś pomysły jak Ci pomóc. (2015/10/18 10:53)

betus

Kamizelka ochronna i kask to podstawa już także jeśli masz takie lęki przed upadkiem to powinnas w kamizelce jezdzic ,mozna nawet ochraniacze na łokcie i kolana założyć .

Upadki są potrzebne ,jak mówił mój trener im wiecej razy spadniesz tym lepiej jezdzisz .

Nasze córki teraz jezdzą od 2 lat ,upadki się zdarzają ...ważne aby były bez szkody dla konia i jezdzca..

Chce was ostrzec przed instruktorami,zawsze sprawdzajcie jakie ma kwalifikacje .Jak nie ma żadnych to lepiej odpuscic sobie jazde w danym klubie.

Ostatnio nasza młodsza córka lat 11,miała jazde na oklep,na oklep jazdy też sa potrzebne bo cwiczysz lepszą  równowage ale to trzeba z głową ...

Jak mówiła jazda odbyła sie na mokrym koniu ,po deszczu,nie chciała wsiadać ale instruktor powiedział ze to w niczym nie przeszkadza więc wsiadła...
Z nią jezdziła starsza o 2 lata córka .

Po roztepowaniu koni instruktor wyszedł  i dał na zastępstwo swoją 13 letnią  uczennice !
Nie myślałam ze instruktor z licencją  jest do tego stopnia nieodpowiedzialny że zostawia dzieci na oklep i daje dziecko na zastepstwo no ale zdarza sie ....powinien przerwac jazdy ....gdybym była wtedy to bym na taka jazde nie pozwoliła no ale stało się i wyciągamy konsekwencje bo nasza córka po kłusowaniu spadła i rękę złamała ,miała zagalopować ,kon sie wypłoszył .Z bolącą ręką miała jeszcze wsiadać na konia wiec wsiadła :( Instruktor nic nie  wiedział ze spadła bo miała zakaz mówić .
Gips nosiła 3 tygodnie ,teraz jest w trakcie rehabilitacji...ma problemy z prostowaniem ręki ,złamanie doszło w głowie kości promieniowej.
Instruktor teraz się wypiera ,nie przyznaje ,taki ktoś to żaden instruktor tylko cwaniak wymigujący się od odpowiedzialności. (2015/10/23 10:39)

misio

Powiem ci że ja moja siostra i moja mama jeździmy konno i właśnie moja mama bała się upadku no ale jak pierwszy raz spadła i nic się nie stało to się przestała bać i tyle, a właśnie bała się dla tego że kiedyś spadła z konia jakieś 7 lat tamu i złamała nogę i po 5 latach dopiero wróciła niestety do jazdy bo zaszła w ciążę z moją siostrą potem z bratem no i tak to było że potem ni mogła jeździć no i poza tym też się bała że znowu spadnie. (2015/10/31 15:31)